Skocz do zawartości

530d błędy przed rozruchem silnika: transmission fau


kaczad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych kolegow

 

Chcial bym odswiezyc temat, ostatni post byl dosc dawno wiec moze ktorys kolegow nabyl wieksza wiesze dotyczaca tego problem

U mnie pojawil sie problem wczoraj - :duh:

Bledy zaczelo wywalac przy przygotowaniu silnika do startu ( bez hamulca power on )

jak bylo wspomniane wczesniej bledy jak:

 

- Fuel pomp

- CBD fault

- fault in drive

- zolte auto na podnosniku itd

 

Po ktorejs probie wkoncu zaskakuje silnik a bledy znikaja

 

jednye co sprawdzilem na chile obecna to napiecie na aku z ukrytego menu po wpisaniu VIN na pozycji 9 i wynosi miedzy 14,7 - 15.1V

Z tego co wiem kolo pasowe mi sie nie slizga

Aku wymienialem rok temu z uwzglednieniem adaptacji

 

Jutro nosze sie z zamiarem wymiany Przekaźnika DDE, na zimnym silniku zeby zobaczyc czy zaskoczy bez bledow i problemow

Pytanie co jesli nie? Gdzie zaczepic sie dalej :?:

 

Prosze o opinie i rade

Pozdrawiam forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po kupieniu samochodu ,miesiąc fajnie a potem w czasie jazdy wszystkie możliwe błędy ,licznik i obrotomierz na max i do zera po chwili wracało do normy. Jako że nowa zabawka serwis w Pile. 3 godziny 350 zł lżejszy ale zadowolony- wymieniono przekaźnik przy DDE bo ponoć już się rozsypywał - na dowód mechanik przyniósł garstkę śmieci w dłoni. Powrót do domu 10 km jazdy i wszystkie błędy wyskoczyły. szlag mało mnie nie trafił a świadomość wydania bez sensu 350 zł, do reszty zepsuła humor. Lektura jednego, drugiego forum ----regulator --- polski zamiennik firmy AS 1,5 h roboty 2 rok spokój.

Tak że polecam zacząć od tego. Tyle z mojego przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam , mam ten sam problem , nawet temat założyłem ten sam , czy wymiana tego przekaźnika powinna pomóc? Bo omijałem już masę, sprawdzałem czy w komputerze i akumulatorze sucho , bezpieczniki ok , właśnie czekam na ten przekaźnik , bo póki co jestem uziemiony a błędy są cały wczesniej, wczesniej auto odpalało po kilku próbach a teraz w ogóle , a wam co pomogło ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.