Skocz do zawartości

E34 520i kilka problemow


pepe1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pozwole sobie wymienic kilka problemow z moja BMW

1. Wymienilem sprzeglo w swojej 5 -tce , wymienilem dokladnie docisk, tarcze, lozysko oporowe oraz "sprzegielko walu" i wszystko smiega az milo ale jest jest jeden chyba problem. Gdy jade dynamiczniej niz zwykle to przy szybkiej zmiiani biegu tak jakby "buja" autem (nie wiem jak to okreslic), a jak puszczam sprzeglo pomalu to wszystko normalnie.

2. ABS w ogole nie dziala i swieci sie kontrolka na desce. Wyczytalem zeby sprawdzic przekazniki i czujniki ale nie wiem gdzie i co.

 

3. Swieci sie kontrolka klockow ham. to chyba sa zwyczajnie do wymiany prawda?

 

4. Wyswietlacz na desce gdzie powinno wyswietlac przebieg itp to swieci tylko polowa cyferek :D Rowniez czytalem na forum i wyczyscilem styki w liczniku tak jak radzili ale to nie pomoglo :(

 

5. Przy predkosci od 80km/h slychac szum i lekki gwizd przy drzwiach pasazera

 

6. Znacie moze jakas strone gdzie moglbym zamowic reperaturki progow ? Bo chcialbym cale wymienic ze wzgl na to ze juz rdza je ostro bierze ani lewarka podlozyc ani nic.

Poprosze o odpowiedzi na moje pytania. Sorki, ze tak wszystko na raz ale mysle ze lepiej w jednym temacie niz wszystko z osobna. Na forum szukalem ale nie znalazlem pasujacych odpowiedzi tylko jakies sugestie co mogloby byc przykladowym problemem danej usterki. Pozdrawiam wszystkich. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ad.1. Zobacz jak wyglądają gumy, podkładki i mocowania układu napędowego (silnik, skrzynia, podpora wału itd.).

Ad.2. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=118650

Ad.3. Czujniki są jak zwykle w lewym-przednim i prawym-tylnym kole.

Ad.4. Pewnie żaróweczki się przepaliły.

Ad.5. Możesz mieć uszkodzone gumy lub drzwi osiadły. Czasem to bywają plastiki między drzwiami.

To takie moje drobne sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosc ktory mi pomagal (od 30 lat mechanik) stwierdzil ze tak powinno byc ze calosc musi sie dotrzec i bedzie bralo sprzeglo tak od polowy i wiecej nic sie nie zmieni i poki co faktycznie jest ok, tylko martwi mnie to bujanie autem ale tez pomalu ustaje.

 

Druga sprawa to zalozylem temat z zapytaniem o zawieszenie i nikt mi nie odpowiedzial wiec moze tu uzyskam odpowiedz, znajomy podarowal mi sportowe sprezyny i boje sie ze jak je zaloze to moze na tym ucierpiec reszta zawiesznia, a moze nic sie nie stanie? moze wy macie wiecej pojecia na ten temat jak jak, jesli tak to bardzo prosze o odpowiedz. Fakt faktem mam tylko dwulitrowke ale moglaby ladnie wygladac, z przodu zalozylem czarne lampy i xennon, z tylu lampy clear czerwono czarne i aluski oryginalne BMW 15'' (troche male) ale moze w calosci z zawiecha jakos ladnie bedzie. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy krótsze oryginalnie czy cięte.

Jeśli masz kasę na bieżące wymiany to nie ma się czym przejmować bo nie będzie od tego żadnych niezwykłych uszkodzeń prócz standardowych (np. końcówki wahaczy) tyle że szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprezyny sa obnizajace, oryginalne prawdopodobnie firmy eibach lub H&R ba sa identyczne. Tylko nie wiem o ile sa krotsze od oryginalu, zeby mi amorki nie wylaly. Wyczytalem tez ze same sprezyny owszem daja dobry efekt ale auto podobno podskakuje jak pileczka pimpongowa :D:D jesli nie groza mi jakies powazniejsze uszkodzenia to zaloze a jak beede mial kaske to kupie sobie sportowe amorki ;) Chcialbym zeby mi to chociaz z rok pojezdzilo do wymiany czegokolwiek, bo tak to potem czlowiek zaluje ze trzeba cos wymieniac co chwila, dlatego taki dociekliwy jestem :) Jeszcze chcialbym zapytac czy ktos z was stosowal takie rozwiazanie ze zakladal najpierw same sportowe sprezyny ? I jakie wrazenia? Z tego co mi wiadomo to najlepsze do e34 sa sprezyny 60/40 ale to tylko info z jakichs forum motoryzacyjnych. Pozdro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
O lusterku nawet bym nie pomyslal :) plus dla ciebie !! Sprawdze! Dzieki za rade , a uszczelka jest peknieta w srodku tak jakby ale tak mam z dwoch stron a dmucha tylko od pasazera :( Niby nie problem ale doprowadza mnie do bialej goraczki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem, ze przy drzwiach pasazera jak i kierowcy w uszczelce jest taka jakby szpara w srodku, tak jakby uszczelka sie rozdwajala, czy to moze byc powodem tego szumu? I czy jak zajade tam silikonem to nic sie nie stanie? Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.