Skocz do zawartości

Olej w M50 po wymianie rozrzadu


MADEJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W poniedzielek moje BMW jedzie na wymiane rozrzadu do znajomego .

Przejechane mam 188400 , silnik M50 :D

I tu moje pytanie :

- Jaki najlepiej wlac olej przy takim przebiegu i po takich naprawach ?

Po zakupie jezdzilem na MOBIL-u 1 5W-50 .

 

Do Admina :

- Szukalem w archiwum , ale niestety nie znalazlem inforamcji dotyczacych dokladnie mojejego zapytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołoncze sie do tematu bo jest nieco podobny. Mam do wymiany olej w silniku i dowiedziałem sie dziś ,że to półsyntetyk, silnik M40. Jaki polecacie na zmiane. Raczej coś w rozsądnej cenie też półsyntetyk, oraz czy niema to znaczenia jaki był wczesniej bo niewiem jaki był dokładny ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak brzęczy to masz raczej nastukane 300-500 tyśkm :mad2:

nie zawsze . JAk czytam na niemieckim forum o silnikach M60 to rozrzady padają / ew napinacze od 130 000 km - i trudno czasem sie z nimi kłócic o przebieg jak pisze pierwszy własciciel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W poniedzielek moje BMW jedzie na wymiane rozrzadu do znajomego .

Przejechane mam 188400 , silnik M50 :D

I tu moje pytanie :

- Jaki najlepiej wlac olej przy takim przebiegu i po takich naprawach ?

Po zakupie jezdzilem na MOBIL-u 1 5W-50 .

 

Do Admina :

- Szukalem w archiwum , ale niestety nie znalazlem inforamcji dotyczacych dokladnie mojejego zapytania.

 

 

 

Witaj.

Ja osobiście jestem przeciwnikiem zmian lepkości oleju.

Ty masz coprawda bardzo dziwny olej. 15W-50 (to jest mineralny?) - posiada pełne właściwości powyżej -15 stopni celcjusza! a co jak jest zimniej? ... a ostatnio bywało.

Niektórzy twierdzą, że przy przebiegu 200000 powinno się zejść na mniejszą gęstość, ale ja nigdy nie zmieniam. Teraz mam w swojej 275000km i cały czs jeżdżę na syntetyku. Nie jest to moje pierwsze auto i z doświadczenia wiem, że bezpieczniej jest zostać na dotychczsowym oleju. Ja kupił bym tylko 10W-40

Edytowane przez Kasper_Alfa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemcy nie sprzedają samochodu który miał przebieg 150tys które ma około 10lat bo im się to nie opłaca 95% aut w polsce maja przekręcone liczniki a bardzo często są już przekręcone w nieczech . dla ciekawostki napisze że przeciętny niemiec kręci ok 30tys rocznie bo oni mają gdzie tam jeździć bardzo często zdaża się że gebels ma do pracy 70km w jedną strone . tak więc duża większość z was ma bryczke co ma ponad 300tys. i o tym nawet niewie . mało tego często w ogłoszeniach jest napisane że właściciel miał 70lat ale to jest tak jak unas że rejestruje się samochód na starszą osobe aby uniknąć wysokich opłat a często taki samochód dociera jakiś młody głupol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemcy nie sprzedają samochodu który miał przebieg 150tys które ma około 10lat bo im się to nie opłaca 95% aut w polsce maja przekręcone liczniki a bardzo często są już przekręcone w nieczech . dla ciekawostki napisze że przeciętny niemiec kręci ok 30tys rocznie bo oni mają gdzie tam jeździć bardzo często zdaża się że gebels ma do pracy 70km w jedną strone . tak więc duża większość z was ma bryczke co ma ponad 300tys. i o tym nawet niewie . mało tego często w ogłoszeniach jest napisane że właściciel miał 70lat ale to jest tak jak unas że rejestruje się samochód na starszą osobe aby uniknąć wysokich opłat a często taki samochód dociera jakiś młody głupol

 

Skąd Ty [BAD] te marości wymyślasz człowieku? Filozof jakiś?

Mam 3 auto w swoim zyciu, każde z nich było sprowadzone z Niemiec i niektóre miały przebieg mniej niż 150 tys i miało około 10 lat i jakoś 'niemiec' mi je sprzedal? Szkoda ze nie zapytalem czy mu sie to oplaca?

 

Ponad miesiac temu przytargalem e36 325 Cabrio z przebiegiem 211 tys, kupione przez posrednika pod Monachium. Jako, ze mam tam znajomych szybko sie znalazł były właściciel. Jak oddawał pośrednikowi auto 2 miesiace wczesniej auto mialo 205 tys przbiegu. Opłacało się pośrednikowi cofac licznik o 6 tys? :)

 

Drugi przypadek: Poprzednie auto Opel Astra, takze kupiony w komisie w Niemcach. Na naklejce oznaczajacej wymiane oleju byl adres pobliskiego salonu Opla, podjechałem przedstawiłem, że kupilem auto i że chcialbym zeby mi powiedzieli z jakim przebiegiem i kiedy bylo ostatni raz u nich auto. Okazało się, ze auto bylo u nich 3 miesiace wczesniej a przebieg z ich notatek roznil sie od przebiegu licznika o okolo 10 tys.

 

Z moich informacji natomiast wynika, ze malo ktoremu wlascicielowi komisu chce sie kombinowac i cofac licznik bo przeciez i tak przyjedzie Polaczek i kupi.

 

Po sprzedazy poprzedniego auta moge powiedziec, ze wielu buraków ma takie podejście jak Ty. (Sorry ale to prawda) Przyjezdzalo do mnie sporo klientow ogladac astre, niektorym wystarczyly wpisy o wymianie oleju z zalaczonym przebiegiem auta ale jak slyszalem komentarze typu "napewno licznik cofany, napewno bity itd" to mnie krew zalewala, a najlepsze jest to, ze wiesz kto tak mowil? Same buraki z pobliskich wiosek ktore watpie ze mialy kase na auto tylko przyjezdzaly sie przejechac w niedziele po kosciele obejrzec auto.

 

Przepraszam, za Off Topic ale to kolega ktorego cytuje zaczal :)

 

Pozdrawiam

 

P.S. a takie odkrycie dla Ciebie: Wujek kilka dni temu kupil Opla Astre bezposrednio od starego dziadka w Niemczech wiesz jaki miala przebieg? Rocznik 96, automat, 90tys byl nia nawet 2 czy 3 razy w Polsce (ten dziadek oczywiscie) Ciekawe czy oplacalo mu sie ja sprzedac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z moich informacji natomiast wynika, ze malo ktoremu wlascicielowi komisu chce sie kombinowac i cofac licznik bo przeciez i tak przyjedzie Polaczek i kupi.

 

 

Dokładnie - Niemcy wychodzą z załozenia, ze nie ma sensu cofac , bo z reguły Ci co kupują auta na handel ( Polacy, Litwini ) się tym zajmują , wiec szkoda fatygi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas ściągnąłem troche samochodów i z moich obserwcji moge powiedzieć że nie ma reguły czy cofają czy nie ,często za to trafiały mi się auta z wymienianym licznikiem z innego auta a stan auta wskazywał wtedy przeważnie na przebieg dużo wiekszy niz licznikowy!!wg mnie w niemczech też przebiegi są zbijane choć jest to zjawisko na dużo mniejszą skale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheheh ja sprzedałem już 5 samochodów i w żadnym nie chciało mi się przestawiać licznika. Wśród bliskich znajomych też nie słyszałem żeby ktoś się w to bawił. Oceniając innych oceniamy w-g swoich kryteriów i podejrzewamy wszystkich że cofają liczniki. Powszechnie wiadomo że zajmują się tym handlarze samochodów. W niemczech niesądze żeby to była powszechna praktyka. Natomiast mam kolegów którzy na lanoskach 3-letnich natrzaskali po 120 tys. Gdy przeglądam oferty komisów to niespotykam wiele aut które mają 250 tyś na liczniku mimo swoich 10 lat i więcej. Ale handlarze to mają we krwi.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis na giełdzie w Lubinie oglądalem tak sobie BMW 530 chyba z 80-go roku, miała na liczniku około 760000km :jawdrop:

piewszy raz w osbowym samochodzie widziałem taki przebieg, a auto całkiem dobrze wyglądało i chodziło, byłem pełen podziwu.

BMW 318i E30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jaki olej ? 5W-30 ?

Jak narazie dowiedzialem sie , za mam cofniety licznik :mrgreen:

 

Sorki za OT ale widzisz tak to właśnie jest, dobrze że nikt nie powiedział że masz bite i złożone z dwóch :lol:

Co do oleju to jeśli wymienisz rozrząd to może zalej syntetykiem i będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.