Skocz do zawartości

BMW e36 318is problem przy odpalaniu zimnego silnika


wenek17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moją BMW a mianowicie gdy postoi całą noc nieodpalana jest problem z uruchomieniem silnika kręcę ja parę razy aż w końcu zaczyna łapać i silnik pracuje na bardzo niskich obrotach i bardzo nierówno jak by nie na wszystkich garach.Gdy przy próbie uruchomienia wykręcę świece są zalane benzyną.Ostatnio odkryłem że jak odepne wtyczkę od przepływomierza silnik odpala bez problemu, myślałem że to przepływomierz więc podmieniłem ale nic to nie dało więc podmieniłem kolejny dalej bez zmian. Może ma ktoś pomysł co może być uszkodzone ?? z góry dziękuje za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaobserwowałem że im robi się zimniej tym lepiej odpala :) np tak jak dziś gdy było rano 5 stopni odpaliła na dotyk.Myślę że dostaje zabogatą mieszankę i go przylewa. Czy może ktoś utwierdzić mnie w tej myśli czy raczej się mylę ? jeśli nie to czym może być to spowodowane? ma ktoś jakieś pomysły ??

Jutro kupię nowe świece może to cos pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezystancja tego czujnika wychodzi dobrze. Pojadę jeszcze raz na komputer i zobaczymy może tym razem coś wyjdzie.

Mam pośbę do posiadacza 1.8is czy mógł by mi ktoś podać rezystancje przepływomierza na pinach 2 i 5 przy zamkniętej klapce i 2i5 przy otwartej klapce oraz 1i5 oraz pin 4i5 był bym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy na testy komputerowe, osprzęt typu czujniki i przepływomierze itp.

Problem tkwi w głowicy, i naprawa to koszt mniej więcej 1500zł.

Tu jest rozwiązanie tego problemu http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1866346&highlight=

 

Dodam że wymiana oleju na pełny syntetyk pomaga w 70% ale to jeszcze nie ten efekt, więc trzeba co nieco popracować przy głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już ten temat i nie wydaje mi się że mam problem z głowicą gdyż jak odepne wtyczkę przepływomierza silnik odpala i chodzi bez zarzutu ale dla pewnośći sprawdzę mu ciśnienie rano przy odpalaniu.

Dodam że gdy odpali rano i chce dodać gazu silnik dławi się i szczela w dolot musze delikatnie dodawać gazu aż wkręci się na obroty i wtedy już jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już ten temat i nie wydaje mi się że mam problem z głowicą gdyż jak odepne wtyczkę przepływomierza silnik odpala i chodzi bez zarzutu ale dla pewnośći sprawdzę mu ciśnienie rano przy odpalaniu.

Dodam że gdy odpali rano i chce dodać gazu silnik dławi się i szczela w dolot musze delikatnie dodawać gazu aż wkręci się na obroty i wtedy już jest dobrze.

 

Jak strzela to już pewne że masz wypalone gniazda zaworowe i zawory - głowica do obróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam mam podobny problem ale w 1.8 i ,byłem na komputerze i wyszla ze jest uszkodzona sonda lambda wiec wymienilem na nowa i jest troche lepiej ale nie do konca .Dodatkowo objawem były falujące obroty ,troche sie uspokoiło ale jeszcze jak jest zimno ciezko odpala co to może być?Krokowiec?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moją BMW a mianowicie gdy postoi całą noc nieodpalana jest problem z uruchomieniem silnika kręcę ja parę razy aż w końcu zaczyna łapać i silnik pracuje na bardzo niskich obrotach i bardzo nierówno jak by nie na wszystkich garach.Gdy przy próbie uruchomienia wykręcę świece są zalane benzyną.Ostatnio odkryłem że jak odepne wtyczkę od przepływomierza silnik odpala bez problemu, myślałem że to przepływomierz więc podmieniłem ale nic to nie dało więc podmieniłem kolejny dalej bez zmian. Może ma ktoś pomysł co może być uszkodzone ?? z góry dziękuje za pomoc.

 

 

taki sam problem rano źle odpala odpali zgasnie odpali zgasnie zimnmy nie ma mocy jak ciepły ok siłe ma i odpala ładnie. przepływka chyba 5 juz. śmierdzi Benz w środku rano. oleju nie bierze płynu nie ubywa, na gazie wszytko dobrze nawet jak zimny. obroty nie faluja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.