Skocz do zawartości

Klima odpala najwcześniej po 2 minutach


Riddick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

temat teoretycznie dotyczy e39 z silnikiem m62 ale w części poświęconej 5-tkom niestety nikt nie potrafi mi nic pomóc i dlatego piszę do was w końcu wiele 7-emek ma taki sam silnik i prawie identyczny klimatronik :)

 

Klima nabita 2 miesiące temu sprawdzona po miesiącu - szczelna i mechanicznie sprawna (klima przy minimalnej temperaturze uzyskała 7C w teście)

 

sprawa wygląda tak że po uruchomieniu auta trzeba czekać minimum 2 minuty (około 2km) na to żeby załączył się kompresor klimatyzacji. Na klimatroniku jest ustawione AUTO i śnieżka od klimy a temperatura np minimum reakcja po najwcześniej 2 minutach.

 

Próba ustawienia manual max obroty wentylatora i minimum temperatura no i wciśnięta śnieżka efekt identyczny - kompresor odpala się po czasie.

jak już się odpali to lodówka w aucie (co jakiś czas gaśnie i czuć np przez chwilę że już powoli parnie i ciepło się robi i znowu się załączy i wychłodzi auto - objaw jak ten opisany na forum z czujnikami temperatury w parowniku do wymiany)

 

- wyczytałem że nie jest to normalne że gdy klimatronik ma włączone AUTO to nie widać na skali jak mocno dmuchawa daje u mnie właśnie nic nie pokazuje tylko gdy guzikami +,- klikam to pokazuje jaka jest moc nawiewu - może to właśnie jakaś oznaka

 

- teraz po podpięciu do kompa nie pokazała żadnych błędów poza pompką dodatkową cieczy (słyszałem że to standardowy błąd pewnie chodzi o te od ogrzewania postojowego odpadowego REST)

 

- z kompa jak widać wskazania temperatur próbowałem uruchomić klimę na postoju i temp na zewnątrz jak i wewnątrz miałem grubo ponad 20C a na klimatroniku wybrane AUTO i Śnieżynka i temperatura minimalna 16C mimo to pokazywał jakieś bzdury w temp skorygowanej i klima się nie uruchamiała (znowu trzeba było czekać kilka minut na zmiłowanie)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/8ea0c0650616.jpg

 

- druga strona z impy pokazuje jakiś czujnik DME-KO Signal który ciągle migał ON/OFF a kompresor nie działał (warunki jak wyżej)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/931802cffe38.jpg

co to za czujnik? może to on jest przyczyną?

 

pomocy bo już mnie denerwuje to opóźnione działanie szczególnie że zbliża się sezon na deszcze i czekanie na odparowanie szyb to jakaś zmora

Moja pierwsza 540
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 lata później...
DME KO oznacza DME Kompressor On (z niemieckiego). To że miga oznacza że DME jest gotowe na odpalenie kompresora. Gdy załączy się kompresor pozostaje to aktywowane na stałe. To nie jest żaden czujnik. To tylko informacja dotycząca funkcji jakie sobie przekazuje sterownik klimatyzacji a silnika. Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.