Skocz do zawartości

e60 opony zimowe 205/55R16


mlody74530

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem zainteresowany zakupem zimwych opon o rozmiarze 205/55R16, czy można takie opony założyć na felgę aluminiową BMW R16? Wiem, że w specyfice opony zaczynają się od 225/55R16, ale zależy mi na dobrej przyczepności zimą a nie na tym, że 225 będzie lepiej wyglądało. Proszę o wypowiedzi osoby które mają pojęcie na ten temat. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zależy jaką szerokość ma felga, a w ogóle do 530d wejdą R16 ? Jeśli tak to np. Styling 115 mają szerokość 7J i oryginalnie powinna być 225/55, ewentualnie mógł byś założyć 215/55 ale średnica opony będzie mniejsza o 11 mm od zalecanych, jeśli chciał byś 205 to o profilu 60 bo opona jest prawie identycznej średnicy co zalecana tylko ta szerokość może byc trochę naciągnięta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz opony 205? Rozumiem, że im węższa opona tym lepsza przyczepność na śliskim, ale biorąc pod uwagę warunki w PL to raczej w zimie po pierwszych opadach śniegu jeździmy po asfalcie a nie po śniegu czy lodzie. Dlatego w 530D opona 205 będzie cierpieć ze względu na moment obrotowy i masę samochodu. Producent zaleca opony 225 w każdym kraju Europy ze Skandynawią włącznie. Poprawianie fabryki w tej kwestii wcale nie ma uzasadnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując na te felgi które podałem najlepiej założyć 225? Istnieje możliwość, że taka 16 felga mi nie wejdzie do e60??

A chciałem założyć 205 dlatego, że dojeżdżając do pracy zimą jeżdże po drogach niestety mało odśnieżanych więc zimą często tam jest śnieg mocno zbity.Dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A jaką masz szerokość felgi na te opny 205??

 

7J czyli rozmiar taki jak oryginałów. http://moto.allegro.pl/16-bmw-5-e60-felga-aluminiowa-i2583209056.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o.k. dzięki bardzo sprawdź i nie zapomnij :) . bo chce kupić felge o rozmiarze jak pisalem. no i tak skoro jest na słupku r16 felga to musi wejść i pasować jedynie mam obiekcje czy 205/55 czy może 205/60 jak kolega wyżej pisał czy może rzeczywiście 225/55R16 tak jak na słupku napisane jest. choć nie ma co ukrywać cenowo najlepiej wypadaja 205/55, ale najważniejsze żeby to wszystko grało i jeździło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Szerokość mają tą samą co u kolegi Darcyn tak że 205 spokojnie wchodzą ale weź jeszcze pod uwagę że odpukać w razie kolizji niektóre ubezpieczalnie przyczepiają się do nieprawidłowych rozmiarów i indeksów opon i jest problem z uzyskaniem odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Te felgi są chyba z E39 najczęściej je widuje ale jeden znajomy taż ma takie w E60

 

Wzór tych felg co ma kolega darcyn jest identyczny jak Styling 245 ale oryginalnie są tylko w rozmiarze R17 i występują w katalogu E60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.