Skocz do zawartości

BMW X3 2.0d 150kM 2006 paź - koło dwumasowe + sprzęgło


pitgrzy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

W związku z zbliżającą się koniecznością wymiany koła dwumasowego (odgłosy podczas naciskania sprzęgła) w najbliższym czasie chce zrobić rozeznanie ile mnie to będzie kosztowało.

Moje auto to BMW X3 E83 2006 październik (LCI) (pod facelifting, silnik 150 km)

Wstępnie pytałem o same części jakiś czas temu na allegro i okazało sie, że są dwa typy sprzęgła i kół dwumasowych LUK(tańsze 800 zł, droższe 1700 zł)

Komplet około 1700 zł lub 2800 zł.

Na allegro sprzedawcy co do kół jako datę przełomową podają grudzień 2006 (od tej daty koła droższe...)

Pytanie co wtedy się zmieniło (facelifting było chyba w październiku 2006, a nowy silnik 177 km dopiero chyba w połowie 2007)

 

W jednym z serwisów powiedzieli, ze nie ma zamienników (koszt to 3800 zł + wymiana około 600 zł).

 

Czekam na Wasze opinie oraz ile Was to ewentualnie kosztowało i po jaki przebiegu konieczna była wymiana.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam na razie tak orientacyjnie. Generalnie podczas naciskania i puszczania sprzęgła na wolnych obrotach takie głośne drgania (podczas jazdy jest to niezauważalne, może poniżej 2 tyś obrotów czuć lekkie drgania). Auto ma przejechane prawie 140 tyś. Kiedys czytałem ciekawy artykuł i pisali, że koło wytrzymuje około 150 tyś. (http://www.fakt.pl/Diesel-od-BMW-drogi-zawodny-i-skomplikowany-Silniki-w-samochodzie-BMW-,artykuly,110181,1.html).

 

Wydaje się jak już wymieniać to całość koło + całe sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam ten sam model X3 z tego samego miesiaca. Wymienialem koło dwumasowe i sprzęgło. Tyle, ze najpierw wymieniłem samo sprzęgło, i w serwisie powiedzieli, że zamiennika jeśli chodzi o sprzęgło nie ma do tego modelu z tego miesiąca więc musiał być oryginał.Wymieniłem w serwisie BMW Auto Reduta Warszawa koszt wyjęcia skrzyni i zamontowanie sprzęgla wyniosł mnie 3 tys. Serwisu ogolnie nie polecam. Następnie w Gdańsku Premiummotors wymieniło mi dwumas tyle ze sam go kupiłem i miałem problem z wyborem byl dwumas luk za 900 ok i 1900 dzwoniłem do hurtowni i nie byli w stanie wytłumaczyć mi dlaczego taka różnica w cenie część ta sama.Kupiłem za 900 wszystko pasowalo i po roku czasu jest ok. Więc powiem tak podobno srzęgła jako zamiennika nie ma ale dwumas jako zamiennik LUk polecam. BMW montuje dwumas LUK na pierwszy montaż tyle ze na zamienniku nie ma loga BMW. Jeśli bedziesz wymieniać to radzę wymienić i dwumas i sprzegło ja poem drugi raz musiałem dokupić łożysko bo te nowe mi przez dwumas sie rozleciało no i dwa razy skrzynie trzeba wyjmowac.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem obecnie w podobnej sytuacji.Szukam juz od tygodnia dwumasy,wszystkie hurtownie w Szczecinie,inter cars i cała reszta nie maja i nikt nie ma pojecia kiedy bedzie dostepne:(Gotów jestem zaplacic nawet 2000 zl jesli tylko ktos wie gdzie mozna zdobyc Luka.Mam 2007 2.0.d POmozcie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kozuchowie kiedys byla duża fabryka sprzegieł.

Pracujacy tam kiedys fachowcy maja teraz warszaty gdzie regeneruje sie sprzegła dwumasowe i przekladnie kierownicze.Ja tez slyszałem nieciekawe opinie.Ale tam jest niejeden warsztat.

W jednym z nich 2 lata temu regenerowałem przekladnie kierownicza w Nissanie.przyjechalem na umowiona godz.-pracownik zabral auto,mnie poczestowano kawa ,ktora sobie spokojnie wypilem w specjalnym pokoju.Za regeneracje przekladni na miejscu,jej wyjeciu ,naprawie i montazu i zrobieniu geometrii kól-zaplacilem 800 zl.Auta tego juz nie mam ale osoba ktora kupila go odemnie -jeździ do tej pory i przekladnia pracuje jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja też jestem po regeneracji dwu masy wraz z sprzęgłem zakupiłem tylko łożysko oporowe cena 160 zł i uszczelnienie na wał cena 160 zł czyli wszystko naraz wymienione.Dwu masa tarcze i docisk regenerowane w Kielcach firmy LUK cena 700 zł plus tarcze i docisk 250 zł całość 1270zł ,oczywiście wraz z łożyskiem i uszczelnieniem rok gwarancji całość prac wykonana w jednym dniu .Dwóch mechaników zrobiło mi wymianę cena usługi 500 zł . Myślę że cena dość przystępna na razie samochód hula woli ścisłości wymieniając cały komplet sprzęgła lepiej od razu wymienić docisk i uszczelnienie na wał,po co targać skrzynię znowu za rok To wszystko do BMW x3 3.0 D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.