Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Dzień dobry :)

 

Model: E90 2006

Silnik: 330i (258KM)

Przebieg: 218k km

Styl jazdy: Mieszany z lekkim wskazaniem na agresywny.

Użytkowanie: 60/40 (miasto/trasa)

Zużycie bieżące na l/1000km: 200-500 ml

Instalacja LPG: tak

DPF: nie

Dotychczas: Motul 8100 X-Clean 5W30.

 

Komentarz: Zastanawia mnie zużycie oleju, bo z tego co zauważyłem jak jeżdżę spokojnie to silnik nie woła o dolewkę, ale jak mam takie dni kiedy daję po garach to nie trzeba długo czekać i komputer prosi o dolanie oleju. Nie wiem czy jest to spowodowane jego spalaniem podczas ostrzejszej jazdy (i czy jest to normalne) czy lepiej zastosować inny olej - ktoś polecał mi wymianę na olej Motul Specific CNG/LPG 5w40.

 

Do twojego silnika polecam 0w40 z specyfikacją LL01, np Valvoline synpower 0w40. Takie ubytki oleju przy ostrej jeździe są naturalne ale można je zmniejszyć lejąc olej z niższym wskaźnikiem NOACK (odparowywanie oleju w wysokich temperaturach) i ten olej który poleciłem lepiej się nada dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy jaki olej polecacie do:

 

Model: E90 2006

Silnik: 318i N46

Przebieg: 212 000 km

Styl jazdy: 50% miejski, 50% trasa

średnia prędkość w BC: 40km/h

Zużycie bieżące na l/1000km: 200-300 ml

Instalacja LPG: tak, od 120 000 km

DPF: nie

Dotychczas: Castrol Edge 5W30

 

Do tego silnika najlepiej 0w30 lub 5w30 z specyfikacją LL01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: e46

Silnik: M47n 320d

Przebieg: 200 000 km

Styl jazdy: normalny

Użytkowanie: Miasto 80% trasa 20%

Zużycie bieżące na l/1000 km: brak danych

Instalacja LPG: nie

DPF: nie wiem

Dotychczas: Shell Helix HX7 10w40

Co polecasz zmiana na 5W

 

Zastosuj płukankę i przejdź na 5w30 lub 5w40 z specyfikacją LL01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Model: E87

Silnik: 118d n47

Przebieg: 105 000 km

Styl jazdy: mieszany

Użytkowanie: trasa 70%

Zużycie bieżące na l/1000km: b/d

Rok produkcji: 2008

DPF: tak

Dotychczas: b/d

Poproszę o kilka rodzajów/marek(Shell/castrol itp.) olei które warto kupić, oraz polecane parametry. Jest możliwe jakieś przeczyszczenie silnika środkiem dolewanym do oleju oraz czy warto takie czyszczenie zrobić przy tym przebiegu? Jeśli tak również prosił bym o polecenie jakiegoś specyfiku(najlepiej wraz z instrukcją obsługi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o poradę: jaki olej dobrać i jaka płukankę zrobić? I jak ją robić bo nigdy tego nie robiłem (w skrócie).

Model: E90

Silnik: 325i M52 (218km)

Przebieg: 142 000 km

Styl jazdy: agresywny

Użytkowanie: głównie miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: 300ml

Instalacja LPG: tak

DPF: nie

Dotychczas: Castrol edge 5w30

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich

Model: E87

Silnik: 118d n47

Przebieg: 105 000 km

Styl jazdy: mieszany

Użytkowanie: trasa 70%

Zużycie bieżące na l/1000km: b/d

Rok produkcji: 2008

DPF: tak

Dotychczas: b/d

Poproszę o kilka rodzajów/marek(Shell/castrol itp.) olei które warto kupić, oraz polecane parametry. Jest możliwe jakieś przeczyszczenie silnika środkiem dolewanym do oleju oraz czy warto takie czyszczenie zrobić przy tym przebiegu? Jeśli tak również prosił bym o polecenie jakiegoś specyfiku(najlepiej wraz z instrukcją obsługi).

 

Do twojego silnika 5w30 z specyfikacją LL04 np: Valvoline synpower Xtreme MST C3 5w30, Schell Helix Ultra Professional AM-L 5W30 lub ten: https://czescidobmw.pl/partscatalogue/5w30-ll-04-oryginal-bmw,11-5W30~1LL~604-FOEBMW-0-0-83212405948.aspx

Możesz zastosować płukankę przed wymianą oleju np. Liqui Moly Engine Flush z serii Pro-Line

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

Proszę o poradę: jaki olej dobrać i jaka płukankę zrobić? I jak ją robić bo nigdy tego nie robiłem (w skrócie).

Model: E90

Silnik: 325i M52 (218km)

Przebieg: 142 000 km

Styl jazdy: agresywny

Użytkowanie: głównie miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: 300ml

Instalacja LPG: tak

DPF: nie

Dotychczas: Castrol edge 5w30

 

Pozdrawiam

 

Do twojego silnika 0w40 z specyfikacją LL01 np. Valvoline synpower 0w40, Motul X-max 0w40 lub ten: https://czescidobmw.pl/partscatalogue/0w40-ll-01-oryginal-bmw,11-0W40~1LL~601-FOEBMW-0-0-83212405944.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , posiadam :

Model E61 2005 r.

Silnik 525d M57/TU 163KM 2497 cm3

Przebieg około 271 000

Styl jazdy ; średni

Użytkowanie : 75 % trasa, reszta miasto

Zużycie bieżące na l/1000km - niezauważalne

Dotychczas olej CASTROL EDGE TITANIUM FST 5W-30 C3

Przebieg rocznie 10-20 tys

 

Ostatnia wymiana jakieś 10000 temu.

Podobno te nowe Castrole lepsze ale jednak chyba wole coś innego.

Co teraz?

Poszukuje wszelkich materiałów o bmw e60/e61, filmów, poradników, artykułów, zdjęć, plików, tapet...itp ... Jeśli ktoś z was ma ciekawe materiały proszę o info na pw (po weryfikacji wrzucę na bloga z dopiskiem twojego niku). Z góry dzięki.

Link do bloga patrz obok - moja strona www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: F32

Silnik: N55 306KM ale moze w tym roku lub za rok będzie podkręcony do 380KM.

Przebieg: 54 000km

Styl jazdy: dynaminczy!

Użytkowanie: głównie miasto i raz w tygodniu wylot poza miasto (80km)

Zużycie bieżące na l/1000km: Za krótko mam auto.

 

Niedługo robię serwis w BMW. Jak wiadomo u nich zalewają ich olej, ale chciałem zapytać czy jest coś bardziej warte uwagi.

Ludzie polecają Millers, gdzieś czytałem o Mobil 1 New life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam , posiadam :

Model E61 2005 r.

Silnik 525d M57/TU 163KM 2497 cm3

Przebieg około 271 000

Styl jazdy ; średni

Użytkowanie : 75 % trasa, reszta miasto

Zużycie bieżące na l/1000km - niezauważalne

Dotychczas olej CASTROL EDGE TITANIUM FST 5W-30 C3

Przebieg rocznie 10-20 tys

 

Ostatnia wymiana jakieś 10000 temu.

Podobno te nowe Castrole lepsze ale jednak chyba wole coś innego.

Co teraz?

 

Polecam Valvoline synpower Xtreme MST C3 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Planuję zmienić oliwę w F31 335d, przebieg dziewiczy bo niecałe 2tyś km, chciałby zmienić przy 3 max 5tyś km., mam zakupiony pakiet serwisowy plus ale wiadomo jak jest do 30tyś to ja czekać na pewno nie będę a poza tym pierwsza standardowa zmiana musi być szybko dokonana.

Abstrahując od powyższych z tego co się orientuję to oliwa musi spełniać normę BMW LL 04 i najlepiej żeby posiadała aprobatę producenta, choć z drugiej strony zmieniać będę sam i jeśli oliwa ma normę i jest zalewana i polecana przez innych użytkowników to czemu nie .

Zastanawiam się nad Mobil 1 ESP Formula 5W30 , Millers Oils XF Longlife 5w-30, Fuchs TITAN GT1 PRO FLEX XTL 5W-30,VALVOLINE SYNPOWER XTREME MST 5W30, Liqui Moly 5W30 Top Tec 4200 ,ewentualnie MANNOL TDi 5W-30 , generalnie preferowałbym jakiegoś 0W ale nie umiem na chwilę obecną znaleźć nic wartościowego z tym indeksem no chyba że ori BMW TWIN POWER TURBO LongLife 0W30 ale z tego co się orientuje to jest Shell do którego nie mam przekonania.

Generalnie szukam dobrego syntetyka o wysokim( w sensie niskim) punkcie płynięcia który być może wpłynie na szybsze dojście do temp roboczej i dobrej ochronie od początku do końca, kandydatów jak widać jest kilku a ja chciałbym zasięgnąć waszej opinii bazującej na obcowaniu z którąkolwiek z powyższych ?

Moje osobiste preferencje to jest 0W no ale widzę że niewielki jest wybór takowych z normą BMW LL04, z góry dzięki za odp.

 

Pozdr

 

S

 

P.S

 

Jeżdżę miasto 30-40% reszta trasy, styl jazdy umiarkowany z momentami dynamicznymi.

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: F32

Silnik: N55 306KM ale moze w tym roku lub za rok będzie podkręcony do 380KM.

Przebieg: 54 000km

Styl jazdy: dynaminczy!

Użytkowanie: głównie miasto i raz w tygodniu wylot poza miasto (80km)

Zużycie bieżące na l/1000km: Za krótko mam auto.

 

Niedługo robię serwis w BMW. Jak wiadomo u nich zalewają ich olej, ale chciałem zapytać czy jest coś bardziej warte uwagi.

Ludzie polecają Millers, gdzieś czytałem o Mobil 1 New life

 

Możesz zalać Mobil 1 new life 0w40, Valvoline synpower 0w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich

 

Planuję zmienić oliwę w F31 335d, przebieg dziewiczy bo niecałe 2tyś km, chciałby zmienić przy 3 max 5tyś km., mam zakupiony pakiet serwisowy plus ale wiadomo jak jest do 30tyś to ja czekać na pewno nie będę a poza tym pierwsza standardowa zmiana musi być szybko dokonana.

Abstrahując od powyższych z tego co się orientuję to oliwa musi spełniać normę BMW LL 04 i najlepiej żeby posiadała aprobatę producenta, choć z drugiej strony zmieniać będę sam i jeśli oliwa ma normę i jest zalewana i polecana przez innych użytkowników to czemu nie .

Zastanawiam się nad Mobil 1 ESP Formula 5W30 , Millers Oils XF Longlife 5w-30, Fuchs TITAN GT1 PRO FLEX XTL 5W-30,VALVOLINE SYNPOWER XTREME MST 5W30, Liqui Moly 5W30 Top Tec 4200 ,ewentualnie MANNOL TDi 5W-30 , generalnie preferowałbym jakiegoś 0W ale nie umiem na chwilę obecną znaleźć nic wartościowego z tym indeksem no chyba że ori BMW TWIN POWER TURBO LongLife 0W30 ale z tego co się orientuje to jest Shell do którego nie mam przekonania.

Generalnie szukam dobrego syntetyka o wysokim( w sensie niskim) punkcie płynięcia który być może wpłynie na szybsze dojście do temp roboczej i dobrej ochronie od początku do końca, kandydatów jak widać jest kilku a ja chciałbym zasięgnąć waszej opinii bazującej na obcowaniu z którąkolwiek z powyższych ?

Moje osobiste preferencje to jest 0W no ale widzę że niewielki jest wybór takowych z normą BMW LL04, z góry dzięki za odp.

 

Pozdr

 

S

 

P.S

 

Jeżdżę miasto 30-40% reszta trasy, styl jazdy umiarkowany z momentami dynamicznymi.

 

 

Nie masz się czego obawiać jeśli chodzi o Shell, ten olej posiada bardzo dobre parametry wg. karty charakterystyki i będzie dobrym wyborem dla twojego silnika. https://czescidobmw.pl/partscatalogue/0w30-ll-04-oryginal-bmw,11-0W30~1LL~604-FOEBMW-0-0-83212365929.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, rozumiem że ten sprzedawca jest sprawdzony i zaufany, sorry za pytanie ale "nie znam człowieka" i dalej zastanawiam się nad ilością 7l wystarczy czy wskazane jest raczej 8l , pytam bo nie do końca orientuję się czy ten motor coś spija w te powiedzmy 15tyś ?
p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak, sprzedawca jest sprawdzony przez wielu forumowiczów tak że nie ma obaw. Oleju wchodzi ok. 6,5 L tak że jak kupisz 7 L to będzie ok.

 

Ps: Ten sklep współpracuje z ASO BMW tak że możesz też zakupić u nich oryginalny (BMW) filtr oleju aby przy następnej wymianie ASO nie czepiało się że jest wsadzony zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: F32

Silnik: N55 306KM ale moze w tym roku lub za rok będzie podkręcony do 380KM.

Przebieg: 54 000km

Styl jazdy: dynaminczy!

Użytkowanie: głównie miasto i raz w tygodniu wylot poza miasto (80km)

Zużycie bieżące na l/1000km: Za krótko mam auto.

 

Niedługo robię serwis w BMW. Jak wiadomo u nich zalewają ich olej, ale chciałem zapytać czy jest coś bardziej warte uwagi.

Ludzie polecają Millers, gdzieś czytałem o Mobil 1 New life

 

Możesz zalać Mobil 1 new life 0w40, Valvoline synpower 0w40

A w czym np ten Mobil 1 jest lepszy od tego oleju co BMW zalewa?

Ma ktoś jakieś dane tego oleju z BMW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A w czym np ten Mobil 1 jest lepszy od tego oleju co BMW zalewa?

Ma ktoś jakieś dane tego oleju z BMW?

 

 

Nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy któryś olej jest lepszy od innego ale możemy przeanalizować kartę charakterystyki i na tej podstawie wybrać te lepsze, 0w40 twinpower turbo od shella również jest bdb tak że śmiało możesz zalać: https://czescidobmw.pl/partscatalogue/0w40-ll-01-oryginal-bmw,11-0W40~1LL~601-FOEBMW-0-0-83212405944.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam , posiadam :

Model E87 20054r.

Silnik 118d M57/TU2 122KM 1998 cm3

Przebieg około 265 000

Styl jazdy ; średni

Użytkowanie : 75 % trasa, reszta miasto

Zużycie bieżące na l/1000km - niezauważalne na 12 tys ok 300ml

Dotychczas olej Millers Oils EE Longlife C3 5W30

Przebieg roczny ok 12 tys km

Nigdy nie robiona plukana

Dzieki za info

Edytowane przez krzysiek555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , posiadam :

Model E61 2005 r.

Silnik 525d M57/TU 163KM 2497 cm3

Przebieg około 271 000

Styl jazdy ; średni

Użytkowanie : 75 % trasa, reszta miasto

Zużycie bieżące na l/1000km - niezauważalne

Dotychczas olej CASTROL EDGE TITANIUM FST 5W-30 C3

Przebieg rocznie 10-20 tys

 

Ostatnia wymiana jakieś 10000 temu.

Podobno te nowe Castrole lepsze ale jednak chyba wole coś innego.

Co teraz?

 

Polecam Valvoline synpower Xtreme MST C3 5w30

 

Dzięki a może ktoś powiedzieć czym te oleje się różnią oprócz ceny?

 

Valvoline Synpower XL-III C3 5W-30 (rekomendacja z oficjalnej strony, link poniżej)

Valvoline Synpower Xtreme MST C3 5w30

Valvoline Synpower MST C3 5W-30 (polecany przez mechanika "po co przepłacać")

 

Dobór oleju Valvoline ze strony:

http://valvoline-eu.lubricantadvisor.com/advice.aspx?lang=pol&type=3d93fdfa1b14c31fc8aef32ec263d183

 

Gdzie w wawie oprócz petrostar? dzięki.

Poszukuje wszelkich materiałów o bmw e60/e61, filmów, poradników, artykułów, zdjęć, plików, tapet...itp ... Jeśli ktoś z was ma ciekawe materiały proszę o info na pw (po weryfikacji wrzucę na bloga z dopiskiem twojego niku). Z góry dzięki.

Link do bloga patrz obok - moja strona www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam , posiadam :

Model E87 20054r.

Silnik 118d M57/TU2 122KM 1998 cm3

Przebieg około 265 000

Styl jazdy ; średni

Użytkowanie : 75 % trasa, reszta miasto

Zużycie bieżące na l/1000km - niezauważalne na 12 tys ok 300ml

Dotychczas olej Millers Oils EE Longlife C3 5W30

Przebieg roczny ok 12 tys km

Nigdy nie robiona plukana

Dzieki za info

 

To dobry i odpowiedni olej dlatego jeśli jesteś zadowolony to pozostań przy nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki a może ktoś powiedzieć czym te oleje się różnią oprócz ceny?

 

Valvoline Synpower XL-III C3 5W-30 (rekomendacja z oficjalnej strony, link poniżej)

Valvoline Synpower Xtreme MST C3 5w30

Valvoline Synpower MST C3 5W-30 (polecany przez mechanika "po co przepłacać")

 

Dobór oleju Valvoline ze strony:

http://valvoline-eu.lubricantadvisor.com/advice.aspx?lang=pol&type=3d93fdfa1b14c31fc8aef32ec263d183

 

Gdzie w wawie oprócz petrostar? dzięki.

Różnice są nie wielkie dlatego każdy z nich będzie odpowiedni. Wyszukiwarki olejów dobierają ogólnikowo dlatego nie przywiązuj wagi który jest na pierwszym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki guzior2.

Tak więc wezmę co będzie od ręki w sklepie.

 

Ja mam dpf. Wiem że są też wersje bez dpf ale chyba na inne kraje. Szukając oleju gdzieś widziałem taką tabelkę z podziałem ... jak znajdę wrzucę. Między innymi było tam że do wersji bez dpf 0w30 40 lub 5w30 40 norma LL-01 a do wersji z dpf 0w30 lub 5w30 norma LL-04.

Poszukuje wszelkich materiałów o bmw e60/e61, filmów, poradników, artykułów, zdjęć, plików, tapet...itp ... Jeśli ktoś z was ma ciekawe materiały proszę o info na pw (po weryfikacji wrzucę na bloga z dopiskiem twojego niku). Z góry dzięki.

Link do bloga patrz obok - moja strona www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.