Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

Model: E91

Silnik: 318i N46B20BY

Przebieg: 90 000 km

Styl jazdy: spokojny

Użytkowanie: ok 10 000 tyś. rocznie 60 %trasa/40 %miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: ml

Instalacja LPG: NIE

DPF: nie

Dotychczas: Motul 8100 X-Clean + 5W30

 

Zastanawiam się czy coś zmieniać czy zostać na tym oleju, dodam, że nic niepokojącego się nie dzieje i nie było żadnych dolewek. Jedyne co mnie tylko zastanawia to parametr LL-04. W instrukcji piszę, że może być taki lub LL-01.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kurde nie zapytałem jeszcze, czy przy zmiania oleju na innego producenta w tym przypadku na Valvoline zrobić płukankę, jak tak daj mi namiar którą kupić. Nie dodałem jeszcze przy pierwszym moim pytanku, że robię raczej krótkie traski ale chyba to i tak wybór zostanie ten sam myślę.

Z góry dzięki jeszcze raz za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Płukanka nie jest konieczna choć mógł byś zastosować LM z serii Pro-line, lepkość oleju 5w30. https://oil-land.pl/pl/p/Liqui-Moly-Engine-Flush-Pro-Line-0,5L-2662/596
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E90

Silnik: 2.0d 177km N47 D20A

Przebieg: 99 000 km -100% oryginał

Rok produkcji: 2007

Użytkowanie: głównie trasa

Zużycie bieżące na l/1000km: nie ubywa

Instalacja LPG: nie

DPF: tak

Dotychczas: Prawdopodobnie SRS Viva1 SLV plus 5W-30. Dostałem jeszcze osobiście od poprzedniego właściciela z Niemiec 5 l tego oleju.

Jaki olej zalecacie do tego modelu?

Pytanie jak często wymieniać olej w silniku N47 177km? Poprzednio był wymieniany średnio co 20-25 tys km.

Auto przy przebiegu 88 tys km było na akcji serwisowej wymiany napinacz łańcucha rozrządu w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: E90

Silnik: 2.0d 177km N47 D20A

Przebieg: 99 000 km -100% oryginał

Rok produkcji: 2007

Użytkowanie: głównie trasa

Zużycie bieżące na l/1000km: nie ubywa

Instalacja LPG: nie

DPF: tak

Dotychczas: Prawdopodobnie SRS Viva1 SLV plus 5W-30. Dostałem jeszcze osobiście od poprzedniego właściciela z Niemiec 5 l tego oleju.

Jaki olej zalecacie do tego modelu?

Pytanie jak często wymieniać olej w silniku N47 177km? Poprzednio był wymieniany średnio co 20-25 tys km.

Auto przy przebiegu 88 tys km było na akcji serwisowej wymiany napinacz łańcucha rozrządu w Niemczech.

 

Do twojego silnika 5w30 z specyfikacją LL04 np. Valvoline synpower Xtreme MST C3 5w30. Olej wymieniaj maksymalnie co 15 tys. lub co rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Partnerzy klubu
Model: F10

Silnik: 2.0d biturbo 218KM dodatkowo napęd x-drive

Przebieg: 200 000

Rok produkcji: 2012

Użytkowanie: miasto trasa

Zużycie bieżące na l/1000km: nie ubywa

Instalacja LPG: nie

DPF: tak

 

Polecam przyjrzeć się olejowi BMW TwinPower Turbo LL-04 0W-30 (w naszej ofercie w cenie 43 zł za 1 litr), ponieważ łączy w sposób nieosiągalny dla innych znanych mi olejów typu LL-04 0W-30 oraz 5W-30 osiągi 'na zimno' i 'na gorąco'. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale moim zdaniem niezależna analiza tego oleju, wskazuje na jego doskonałe parametry:

http://www.oil-club.ru/forum/topic/19237-19237/

 

Indeks lepkości: 175

Min. temperatura płynięcia: -44°C

Temperatura zapłonu: 242­°C

Lepkość przy -35°C: 5760

 

 

Pozdrawiam

Maciej Ziółkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to sa prawdziwe dane to olej godny polecenia dla kazdego dizla BMW.

lepkosc przy -35 i temp zaplonu 242 to poziom LL01 a nie LL04.

Reszta danych bez zarzutu, przy tej cenie to bym bral! ale mam Benzyne. :)

 

Dla ciekawosci tenolej jest zalewany dowszystkich dizli BMW we francji w ASO.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Jezeli to sa prawdziwe dane to olej godny polecenia dla kazdego dizla BMW.

lepkosc przy -35 i temp zaplonu 242 to poziom LL01 a nie LL04.

 

Dziękuję za Twoją opinię. Dodatkowo przy tych parametrach jest to olej lowSAPS co również (szczególnie w zderzeniu z jego pozostałymi parametrami) w przypadku Diseli z DPF ma znaczenie.

 

 

Pozdrawiam

Maciej Ziółkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E46

Silnik: 318i M43 B19 TU

Przebieg: 150 000

Styl jazdy: średni

Użytkowanie: głównie trasa

Zużycie bieżące na l/1000km: -

DPF: nie

Dotychczas: MOTUL 6100 Synergie+ półsyntetyk SAE 10W-40

 

Cena nie gra roli. Ogólnie planuję zrobić płukankę liqui moly i przejść na olej dedykowany (Longlife -98 bądź -01). Wyżej wymieniony 10w40 lany był wcześniej przez Niemca nie wiem dlaczego. Auto użytkuję głównie na trasie Niemcy-Polska klika razy do roku 700km w jedną stronę, po mieście sporadycznie. Przy szybkiej jeździe powyżej 160km/h silnik bierze olej i trzeba robić dolewkę powiedzmy raz na 3-5 kursów czyli 2100-3500km w tym przedziale. Auto nie posiada żadnych modyfikacji, seria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Model: E46

Silnik: 318i M43 B19 TU

Przebieg: 150 000

Styl jazdy: średni

Użytkowanie: głównie trasa

Zużycie bieżące na l/1000km: -

DPF: nie

Dotychczas: MOTUL 6100 Synergie+ półsyntetyk SAE 10W-40

 

Cena nie gra roli. Ogólnie planuję zrobić płukankę liqui moly i przejść na olej dedykowany (Longlife -98 bądź -01). Wyżej wymieniony 10w40 lany był wcześniej przez Niemca nie wiem dlaczego. Auto użytkuję głównie na trasie Niemcy-Polska klika razy do roku 700km w jedną stronę, po mieście sporadycznie. Przy szybkiej jeździe powyżej 160km/h silnik bierze olej i trzeba robić dolewkę powiedzmy raz na 3-5 kursów czyli 2100-3500km w tym przedziale. Auto nie posiada żadnych modyfikacji, seria.

 

Polecam Motul 8100 X-cess 5W-40 ze względu na HTHS na poziomie 3,7 oraz indeks lepkości 172.

 

 

Pozdrawiam

Maciej Ziółkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul xcess 5W40 oprocz innych zalet ogranicza w sposob dosadni przez swoja gestosc problem przeciekajacych srub aluminiowych pod glowica w modelach ktore sa w nie wyposazone.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: E87

Silnik: 120d 143KM

Przebieg: 120 000 km

Styl jazdy: agresywny

Użytkowanie: 70% miasto 40% trasa

Instalacja LPG: nie

DPF: tak

Dotychczas: nie mam pojęcia - ostatni serwis w BMW przed zakupem auta

Ok 15000 km rocznie

 

Lepkość 5w30 i specyfikacja LL04 np. Valvoline synpower Xtreme MST C3 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: e39

Silnik: M54 B25

Przebieg: 276k

Styl jazdy: sredni-dynamiczny

Użytkowanie: 50% miasto

Zuzycie bierzące na l/100 - ???

DPF: nie

dotychczas:nie mam pojęcia w niedziele go kupiłem

moze zrobic mu plukanke?

 

Lepkość 5w40 z specyfikacją LL01 np. Valvoline synpower 5w40, płukankę możesz zastosować, polecam tą: https://czescidobmw.pl/partscatalogue/lm2662-liqui-moly,11-LM2662-0222-0-0-LM2662.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E90

Silnik: 2.0d 177km N47 D20A

Przebieg: 99 000 km -100% oryginał

Rok produkcji: 2007

Użytkowanie: głównie trasa

Zużycie bieżące na l/1000km: nie ubywa

Instalacja LPG: nie

DPF: tak

Dotychczas: Prawdopodobnie SRS Viva1 SLV plus 5W-30. Dostałem jeszcze osobiście od poprzedniego właściciela z Niemiec 5 l tego oleju.

Jaki olej zalecacie do tego modelu?

Pytanie jak często wymieniać olej w silniku N47 177km? Poprzednio był wymieniany średnio co 20-25 tys km.

Auto przy przebiegu 88 tys km było na akcji serwisowej wymiany napinacz łańcucha rozrządu w Niemczech.

 

Do twojego silnika 5w30 z specyfikacją LL04 np. Valvoline synpower Xtreme MST C3 5w30. Olej wymieniaj maksymalnie co 15 tys. lub co rok.

 

A co Koledzy myślicie o Castrol EDGE 5W30? Podobno ASO BMW w niemczech leje olej Castrol? i zastanawiam się skoro auto było do tej pory cały czas sewisowane w Niemczech to czy nie jest lepiej zalać olej Castrol który był lany cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

A co Koledzy myślicie o Castrol EDGE 5W30? Podobno ASO BMW w niemczech leje olej Castrol? i zastanawiam się skoro auto było do tej pory cały czas sewisowane w Niemczech to czy nie jest lepiej zalać olej Castrol który był lany cały czas.

 

Już nie leją Castrola bo związali się umową z Schell. Poza tym jest wiele złych opinii o castrolu, sam się przekonałem o tym, pisałem już wiele razy w tym temacie o tej marce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.