Skocz do zawartości

E36 320i vanos przerywa, wcześniej słabo odpalał


f0rest

Rekomendowane odpowiedzi

Ha. Borykam sie z tym samym porblemem. Nie chce mi sie czytac calego tematu wiec napisze co warto sprawdzic.

1. Przedeszystkim czy nie lapie lewwgo powietrza, sprawdzic przewody podcisnienia, zdjac kolektor dolotowy.

2. Czujnik walka

3. Czujnik walu

4. Przeplywke

5. Cewki

6. Listwe wtryskowa z regulatorem cisnienia

 

Moze pompa paliwa, sonda lambda, krokowiec, czujnik temp, slabe cisnienie na cylindarch (silnik zlom), ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj samochód odpalił trochę słabiej no, ale odpalił, rozgrzałem silnik z 5min i ruszyłem.

 

Spróbowałem go rozpędzić o dziwo dałem radę do 200km/h

 

Jedyne co zauważyłem to, że wskazówka obrotomierza uskakiwała tak 150rpm ( do góry do dołu wskazówka chodziła w tym zakresie)

 

Później odpalam samochód za 1h no i zaczął podczas jazdy przerywać jak zawsze przy 2,5k rpm czyli tragicznie.

 

A 1h wcześniej było prawie, że dobrze, potrafi to kogoś naprowadzić co może być zepsute??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego jak chcesz odpowiedzi na 1000% to jedz do warsztatu gdzie mają oscyloskop,wepną się w czujnik i po sprawie.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ponawiam temat, samochód był u mechanika znów, był odkręcony czujnik położenia wału.

 

Przykręcił ten czujnik i samochód słabo odpala na zimnym silniku, przerywa jak się jedzie i tak dziwnie wali jakby w kolektor takie słuchy mnie dochodzą.

 

Jak się samochód rozgrzeje już tam po 10min jazdy to jest wszystko ładnie (czasem muszę po tych 10min odpalić samochód jeszcze raz, żeby lepiej silnik pracował), żadnego przerywania ładnie odpala.

 

 

Czy to może być wina tego czujnika wału ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.