Skocz do zawartości

e39 '99 szyberdach nie domyka


l.gomulski

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam problem z szyberkiem. mianowicie w tak zwanym punkcie zerowym (zamnkietym) jest zle ustawiony tzn nie jest zrownany z dachem tylko ok 5mm ponizej. jezeli klikajac przyciskiem kilkokrotnie podnise go na tyle zeby wyrownac go z dachem (bo denerwuje mnie podczas jazdy szum) to przeslona podsufitki sie nie chce domknac. denerwuje mnie tez ze podczas domykania szyb z kluczyka szyber ustawia sie wlasnie w taka pozycje ze jest zapadniety wlasnie te 5mm. czy moze ktos sie z tym spotkal? jak to naprawic i jak sie tam dostac bez uszkodzenia posufitki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Pamiętam że w e34 przy metalowym szyberku jak nie podnosił się do góry, trzeba było zdjąć tą szmacianą przysłonę, pod nią widać było po 3 śrubki na stronę które mocowały szyber do stelażu.

Należało dach dosunąć tak jak na zamknięty, popuścić te śrubki i podnosić/opuszczać całość tak aby wyrównała się z dachem, po czym skręcić te śruby.

Wydaje mi się że w e39 powinno być podobnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw go ręcznie przy pomocy imbusa, wkładasz go w przeładnie po wyjęciu czerwonej okrągłej zaślepki. Potem kluczyk na zapłon i naciskamy guzik szyberdachu tak jak byśmy chcieli go uchylic do góry i trzymamy 10 sekund. Powinien zapamietać nowe ustawienie. W trakcie zabiegu szyber uchyli sie ale tak ma być. Może się rozkodował i to jest powód niedomykania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem akumulator i jeszcze raz zakodowałem szyberdach, ale ustawił sie nieco lepiej tylko w przendiej częsci a w tylnej jest luz jak go od środka popycham, a gdzie dokładniej są te śruby regulacyjne?? Szmaciana osłona to na myśli była podsufitka?? Nie chce rokręcać niepotrzebnie pół samochodu :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.