Skocz do zawartości

zmiana języka na Polski w e38


Michal_sk8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś robił aktualizację na język Polski w swoim e38? Przeglądałem allegro i były usługi zmiany języka na miejscu ale napotkałem na taką ofertę ,w której dostajemy płytę wsadzamy do czytnika i po 10 minutach już jest zainstalowana (podobno jest to płyta jednorazowa i czytnik po wgraniu ja blokuję)

 

Czy ktoś to robił, czy coś może pójść nie tak tzn. kom się zawiesi i płyta już będzie bez urzyteczna, lub po wgraniu Polskiego menu komputer zacznie wariować po jakimś czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek ściągamy spolszczenie ( od autora spolszczenia ) stąd :

 

http://chomikuj.pl/Mr.Lova , niestety trzeba się rejestrować

 

katalog : BMW - , MK2-kolor , mk2-d-pl-lektor pl-full ,

 

Poczytajmy instrukcję wgrywania w tym folderku

 

pliki w folderze "mk2-d-pl-lektor pl-full" ściągamy rozpakowywujemy

 

Do wypalenia obrazu użyłem programu Image Burn version 2.5.2.0

 

prędkośc wypalania ustawiłem na 1x , płyta CD do nagrania z tesco za 49gr

 

Płytka sie wypaliła lecimy do auta , przełączyć stacyjkę na zapłon ( nie odpalać )

Wyłączyć wszystko co możliwe w aucie : klima , jupiterki, radio itp.

Zostawić otwarte drzwi kierowcy i otworzyć bagażnik

Włożyć wypaloną płytke do czytnika i czekać , u mnie update trwał około 5minut

Po skończonym wgrywaniu wyświetla komunika żeby wyciagnąć płytę z czytnika

Lecimy do bagażnika wyciągamy cd i wciskamy na monitorku "OK" ( nie wciskać przed wyciągnięciem cd )

System sie zresetował , teraz ustawiamy język na "D" i malina

lepiej jeździć godzinę jak lord niż całym miesiącem jak dziad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem Image Burn ale nowszą wersję taka ,która będzie działać na windows 7,ale mam jeszcze pytanie

 

Ty piszesz żeby pobrać pliki z folderu "mk2-d-pl-lektor pl-full" a z opisu tamtego użytkownika wynika że ja muszę pobrać "mk2-gb-pl-lektor pl-full" ponieważ z jego opisu wynika ,że "GB spolszcza angielski" a ja mam po angielsku wszystko w aucie.

 

Czy ten folder spolszczający daje tez polskiego lektora czy tylko polskie menu,oraz ten opis mówiący o wersji bez lektora

 

 

"Jeśli ktoś wgrywał już wersje bez lektora,będzie musiał zrobić downgrade dowolnym oryginalnym softem.

Przepraszam wszystkich którzy sciągnęli soft z lektorem,jest jakiś błąd.muszę go poszukać,to może trochę potrwać

Na razie uploaduję soft z lektorem ale bez zmienionej dlugości napisów (czyli taki jaki oferują wszyscy na Allegro).

 

bez lektora to ten pojedynczy plik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja ściągnąłem od "Ms.Lova" tak jak kolega opisał wyżej i wszystko gra , masz rację co do błędu a chodzi o to że jedno spolszczenie(to pierwsze) spolszcza całe Menu i Navi ale lektor pozostaje po niemiecku a druga już poprawiona jest z lektorem po polsku.Nawet jak wgrasz tą pierwszą to zawsze możesz dograć drugą poprawioną (ja tak zrobiłem), a co do języka angielskiego to w ustawieniach komputera jest wybór języka albo niem.. albo angielski wystarczy przestawić i po sprawie.Włączasz na niemiecki ściągasz spolszczenie z niem.. na PL , wgrywasz i po robocie. Pamiętaj o dobrze naładowanym akumulatorze żeby podczas wgrywania nie nastąpił jakiś spadek napięcia. pozdro.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To która wersja jest pierwsza a która dróga?

"mk2-d-pl-lektor pl-full" to lektor i spolszczenie?

"mk2-gb-pl-lektor pl-full" czy ta wersja to lektor i spolszczenie?

 

Bo nie wiem,która to która, jak dostanę odpowiedź to nagrywam już na płytkę i lecę do auta, bo już mam wszystko ściągnięte na komputer

 

Co do akumulatora to chyba wytrzyma 10 minutową instalację i się nie rozładuję, chociaż ostatnio sporo siedziałem na włączonym aku, bo podpiąłem sobie ją do laptopa i patrzyłem przebieg, parametry, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Witam odkopie trochę temat nie mogę namierzyć nigdzie kompa z tak starą nagrywarką żeby nagrać płytę z prędkością 1x , w domu mam nagrywarkę która nagrywa z prędkością 4x więc nagrałem płytę, ale napęd przez chwile ją czyta i wyrzuca czy ktoś może wypalał z taką prędkością i mu zadziałało bo nie wiem czy to wina płyty czy napędu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak (tylko w odpowiedniku mk1 bmw w renault - w zasadzie to samo) bez problemu żadnego. (mapy, updejt softu itp..)

 

Prędkość nagrywania nie ma znaczenia, tylko mało która dvd nagra bezbłędnie płytkę cd, dobra TDK

albo Verbatim też potrzebna i poleci na 4x..16x

 

najlepiej weryfikacje kliknąć albo zgrać iso i porównać czy te same wyszły

 

astro burn (free) działa ok.

http://www.dobreprogramy.pl/Astroburn-Lite,Program,Windows,12584.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma!, jakość nagrania ma znaczenie - a na to się składa płyta (TDK i Verbatim działają ok) i nagrywarka głównie i sprawdzić na iso czy się wypaliło to samo bo "nowe" (czytaj ~~7+ letnie) dvd mają problemy z nagrywaniem CD-R.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wypaliłem plik iso na płytkę zakupioną w żabce programem do nagrywania który jest w win7 z prędkością 10x cała operacja trwała niecałe 5 min od podejścia do auta poszło za pierwszym razem . podziękowania dla Mr.Lova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla potomnych

są dwie wersje d-pl i gb-pl,

d-pl oznacza że menu będziesz miał po polsku ale komunikaty na wyświetlaczu pod zegarami po niemiecku, analogicznie z gb-pl, lektor do navi jest po polsku w MK2,

 

 

 

co do nagrywania, najlepiej nagrywać najniższą prędkością, w trybie MODE2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Mam problem z wgraniem polskiego menu o którym mowa wyżej, a mianowicie wygląda to tak:

1. Pobrałem wszystko tak jak pisaliście wyżej z tego chomika od Mr.Lova, krok po kroku zrobiłem jak instrukcja opisuje, pobrałem rozpakowałem tym samym programem wypaliłem obraz na płytkę prędkością 1xtak jak zalecaliście i rura do auta. No i przygody się zaczęły...

2. Przekręcam zapłon wszystko pogaszone wrzucam płytkę do czytnika, po około 15 sekundach słychać ze mieli płytę gaśnie navi po chwili pojawia się komunikat wielkie BITTE WARTEN i niżej SWL 7.1 15-12-98. No okej skoro warten to warten. Po 30 sekundach płyta cichnie a na navi pojawia się następny komunikat "Die Software konnte erfolgreich deladen werden!" i poniżej jakieś Softwareversion: 8.0 Sprachen: niemiecki, francuski i angielski. Jest też kwadracik OK i na samym dole pisze też żeby wyciągnąć CD i nacisnąć OK. Mniej więcej sie zgadza z tym co pisze w instrukcji więc gonię do bagażowego wyciągam płytkę wciskam OK i czekam. Navi jakoby się resetowała pojawia się milion pasków we wszystkich możliwych kolorach po czym uruchamia się na nowo ale nadal z językiem niemieckim. Przełączałem w językach na D na GB i z powrotem i nic. Jak było po niemiecku tak jest i dalej. I teraz moje pytanie gdzie może tkwić problem? Czy ja coś źle robię czy źle to wypaliłem czy może coś jeszcze innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.