Skocz do zawartości

E60 530D nie działa tempomat


Sokol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

No to zobacz w INPA, na tamtym forum za jasno nie opisali tego ale ja specem od programów nie jestem :D

 

*ten słownik w komórce czasami dziwne rzeczy mi wbija :mrgreen:

Edytowane przez speed1211

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj linka jezeli możesz do tego niemieckiego forum

W sumie to dzięki bo juz znalazłem i widze ze sie rownież zaangażowałeś w pomoc gdzie bardzo dziękuje troche tam tez poczytałem i dzisiaj może cos zdziałam jezeli czas mi pozwoli .

Maniacy BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze odkryłem cos nowego może kogoś naprowadzi to na trop a wiec np. Po skasowaniu w inpie mojego jeba....go błędu 45f8 o który nikt nie ma jak narazie zielonego pojęcia skąd może wyskakiwać po włączeniu tylko zaplonu i pstrykaniu manetką tempomatu blad nie wyskakuje ,ale gdy tylko silnik uruchomię i nie muszę bawić sie manetka blad odrazu wywala . Koledzy tyle jest tutaj na forum ludzi czy nikt nie spotkał sie z takim problemem mi juz naprawdę zaczyna brakować sił i przede wszystkim czasu a chciałbym rozwikłać ten problem . Czy muszę wymienić całe DDE CAS komplet stacyjek zamków i kluczyków gdzie koszta sa juz naprawdę duże czy da to radę jakoś naprawić . Czy jezeli jest to wina ecu to wystarczy wgrać może odpowiedni soft ori do compa może ktoś posiada takowy. Nie wieże w to ze nikt nie wie jest tutaj wielu magików a jak to mówią Polak potrafi. Z góry dziękuje .
Maniacy BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok juz chyba doszedłem co jest nie tak na 99,9% a wiec jest namieszane we wsadzie ecu ponieważ gdy z innego auta zczytałem wsad i wgrałem do siebie wyskoczył mi blaąd tempomatu na ekranie w aucie gdzie nigdy mi czegoś takiego nie wywalało czyli moim zdaniem z DDE jest wszystko ok Poprostu potrzebuje teraz wsadzik czysty ori. Pod moje DDE i prośba do wszystkich jezeli ktoś by posiadał takowy bardzo bym prosił o udostępnienie na meila

Zczytany BDM100

Edc16

Numery DDE: 7 798 422

Ecu HW: 0281012190

Ecu SW: 1037374712

Ecu upg sw:07811481

Mpc555/6

Am29bl802c

Są jeszcze numerki na nalepce pod vinem

7793829

7798422

7798405

Z góry bardzo dziękuje .

Maniacy BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Jeżeli masz auto po chiptuningu to na 99% dostałeś gotowca stąd brak tempomatu, podobnie jeżeli ktoś grzebał Ci przy aucie i majstrował z doborem wsadu DDE na pałe (a wiemy kto to zrobił ) też mógł zaniknąć tempomat.

 

Pamiętam jakie miałeś problemy z nim w zeszłym roku

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziqsek napewno kojarzysz to auto dużo ci o nim opowiadałem i dużo rozmawialiśmy jak dzwoniłem do ciebie i teraz tak przypomnę troszkę Ci temat auto kupiłem to juz tempomatu nie było jezeli chodzi o mieszanie w sofcie to robił mi kolega którego ty mi poleciłeś , ale tu juz nie zmienia faktu czy Chip jest czy go usune tempo i tak nie było jak ktoś namieszał to tylko przed moim zakupem taka jest prawda a ja uparty :) walczę z tym juz prawie 2 lata .
Maniacy BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i te problemy mam nadal . Dziqsek zdobyłem ori soft niby do mojego ecu jest z rozszerzeniem bin wgrywam go BDM nie idzie mpps brak sum kontrolnych galletto v54 nie idzie czym go władować aby to zadziałało ?
Maniacy BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

ISTA lub wink, ale najpierw odczytaj ze sterownika ( fizycznie pod maską ) numer , potem sprawdzimy czy soft "zalecany" pokrywa się z tym który faktycznie jest.

Jeżeli nie będzie sie pokrywał to jesteśmy w domu, jeżeli będzie się pokrywał to wtedy pomyślimy np nad taśmą lub całym pajączkiem.

Innych opcji nie widzę

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś EUREKA tempomat zadziałał. Podmieniłem DDE oraz CAS i normalnie jak ta lala tempomat funkcionował w 100 % . Czyli morał jest taki komp do wymiany ewentualnie spróbować mozna epron przelutowac i czystym wsadem zaprogramować nie jakimś BDM czy mpps tylko programatorem .
Maniacy BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam subaru76, muszę się z tobą skontaktować . Roku, że dostał błędu 45F8 i mój tempomat nie działa na BMW E61 530 2004. Bardzo mało informacji i widziałem , że jesteśjedyną osobą na świecie, która ma rozwiązać : - ) . Mój e-mail jest josevlujan@gmail.com jestem z Hiszpanii . Proszę może mi pomóc mam dużo pieniędzy i czasu spędzonego w tej sprawie. Sprzedam używanego samochodu i od tego czasu nie działa .

Dziękuję bardzo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi subaru76, czy rozwiązać problemu?

Jeśli rozwiązany, jest uprzejmie wyjaśnić, jak to miało miejsce, ostatni komentarz mówi, że dostał je z BDM Galletto?

Proszę, czy możesz wyjaśnić szczegółowo, ponieważ czytam z google tłumacz i jest bardzo trudne do zrozumienia.

 

Dziękujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam z emisją DDE nie pasuje, które rzekomo powinny być wykonywane lub Myślę, że my kupić z drugiej ręki, jeśli nie, że zostały sklonowane w inne lub coś.

 

W realoem mam to odwołanie jako numer części 7811898

 

111.png

 

W INPA i wszędzie mówi i kładzie go dde 5 kiedy rzeczywiście umieścić DDE ECU 7

 

Widzisz, że SEE RZADKI

 

ZB NUMER 7811481

 

222.jpg

 

ZB mnie z tym pozostawia w DDE509 RODZINY

 

333.jpg

 

7811898 SPRZĘT TUTAJ czyli taki sam jak w REALOEM

 

444.jpg

 

WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ INPA

 

666.jpg

 

ALE URZĄDZENIE JEST INNY więc jeśli sklonowanych lub podejrzewa, że jest to tak dobre

 

555.jpg

 

Wszystko inne jest w porządku, po prostu strzela rejs, który doprowadza mnie kompletnie szalony, aby zobaczyć, czy mogę echais rękę w tej sprawie, z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galletto v54 lub Mpps to urządzenie którym zczytasz więcej danych swojego DDE a najlepiej postaraj sie o wsad do ecu swojego tylko ori i wgraj go najlepiej mpps jeżeli żadnej zmiany nie przyniesie wgranie to będziesz miał to co i ja zepsute DDE. :) tutaj masz link gdzie po zalogowaniu możesz wystarać sie o swoj wsad ale żeby go pobrać minimum musisz mieć 10 postów. http://www.ecuremapping.com/viewtopic.php?f=15&t=2813
Maniacy BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie podepnę się do tematu, mam uwaloną kule od tempomatu aktywnego (e61 przed liftem) czy orientuje się ktoś czy ten radar (kula, oko) po lifcie można dopasować do mojej z przed liftu ?

lub czy ktoś to może reanimuje ?

Radar jest fizycznie uszkodzony (odprysk od kamienia) i laser zdurniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pozdrowienia. Mam ten sam problem co koledzy. 45F8 i 3 mmesiace go rozwiązać, bez powodzenia. Straciłem DDE BDM w MPPS powyżej 16 i to nie pomogło. I umieścić w ista p aktualizować cały samochód i nic. proszę podać mi znać dakto'm już zdesperowany. Dzięki za odpowiedzi. Próbowałem skontaktować się z subaru76 kolega ale bez powodzenia, więc proszę, jeśli możesz skontaktować się mnie w skrzynce scarfacesk@gmail.com~~pobj. Dziękuję. I Słowackiej oraz korzysta z Google Translate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam szanownych forumowiczów,

 

dawno tutaj nie zaglądałem, bo nie miałem żadnych problemów z moim BMW, jednak ostatnio przestał mi działa aktywny tempomat, po próbie włączenia komputer wyświetla komunikat, że tempomat nie działa (po angielsku).

Mam pewne podejrzenia co do przyczyny tj. jakiś czas temu żona lekko zahaczyła przednim spoilerem o krawężnik (spoiler z jednej strony wyskoczył z zaczepów) i w tym momencie chyba odpadła osłona od tej kamerki (kuli) - o ile taka w ogóle tam jest ??? bo już nawet sam nie pamiętam (w załączeniu zdjęcie jak to teraz wygląda).

http://imageshack.com/a/img923/7195/ENuH3V.jpg

http://imageshack.com/a/img924/8131/CWIehx.jpg

Pytanie nr 1

- czy nie powinna tam być jakaś osłona na tą kamerkę (obudowa) ??? jeżeli tak to gdzie takie coś najlepiej kupić (ile zł??) i czy po montażu tego problem ustanie?

- jeżeli niczego tam nie brakuje to jak sprawdzić czy to jest powodem awarii tempomatu? czy może problem tkwi gdzie indziej? - do tej pory tempomat działał bez zarzutu

 

moje autko

BMW e60, 2006r. 530xd

VIN: WBANM71010CP16306

 

z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.