Skocz do zawartości

323ti nie działa nowy wentylator


KOLEKCJONER

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem wentylator klimy bo sie rozpadł, wisko, bo padło. Wentylator jednak nie załącza się... w czym może tkwić problem, przerabiał ktoś temat ? Wszystkie te wymiany spowodowane są tym, że silnik grzał się stojąc w korku i powychodziły usterki... Myślałem, że z nowym wentylatorem wszystko wróci do normy, a on się nie załącza... Z góry dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wentylator zalacza sie tylko gdy wlaczysz klime po to zeby m.in zmniejszyc cisnienie w ukladzie klimatyzacji. A od silnika masz wisco, jezeli ci sie grzeje po wymianie wisco to na poczatek sprawdz termostat, elektrozawor od nagrzewnicy no i odpowietrz dobrze.
E36 m50b25 VANOS coupe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Pomyślałem o elektrycznym wentylatorze chłodnicy a nie klimy bo kolega pisał,że grzeje mu się.Ale jak ma się klimę to visko jest a czy nie powinno być dwóch elektrycznych.Interesowałem się ostatnio montażem klimy i z tego cop mi wiadomo klima nie załączy się jak nie będzie ciśnienia w układzie.Warto może sprawdzić szczelność układu.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cisnienie czynnika w ukladzie to podstawa, ale mozna oszukac zeby sprawdzic czy dziala wentylator i zalaczyc klime (na wlasne ryzyko) bo mozna w ten sposob zatrzec sprezarke, ale to nie ma nic do grzania sie silnika. A w e36 jest tak ze masz visko od silnika a od klimy masz elektryczny.Pozdr
E36 m50b25 VANOS coupe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator działa, styki były zaruściałe :) Czy ten wentylator wspomaga wisko w chłodzieniu silnika? Załącza się jeśli nie używam klimy? Termostat działa, pompa wody też, zobaczymy, czeka mnie teraz wymiana zawieszenia, bo niby wszystko ok, ale jakieś wiotkie jest, mam nadzieje, że w końcu zacznie jeździć, jak BMW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.