Skocz do zawartości

e60 535d falujące obroty


mr_maly

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam dokładnie to samo co kolega. Wtryski podmienione i dalej skaczą obroty czasem po odpaleniu czasem przy ruszaniu spod świateł. Wyskakuje mi blad ze za duze cisnienie na szynie paliwowej. Orientowałem się ile kosztuje ten elektrozawór - czujnik. Cena około 700zł za nowy.

Używane części do BMW e36 e38 e39 e46 e53 e60 e87 e90 f01 f10 f30

tel .: 731 885 885 Zapraszam :)


http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=39682621

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wtryski podmienione i dalej skaczą obroty czasem po odpaleniu czasem przy ruszaniu spod świateł.

 

A wiesz ze jesli podmienisz wtryski to musisz je zakodować ? tak samo jak zamienisz ich kolejność bo inaczej nie będą prawidłowo działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec jeszcze raz :mrgreen:

..At coolant temperatures below 25°C, there is a preheating period of 0.5 seconds. The preheating period increases as the temperature falls, reaching a maximum of 2.7 seconds at a coolant temperature of less than -25°C.

 

Activation of the glowplug system on the instrument cluster only occurs at coolant temperatures below 0°C.

 

After-heating

At coolant temperatures below 30°C, there is a temperature-dependent after-heating period to improve idling and exhaust emission characteristics.

 

Start preheating

Start preheating takes place for approx. 10 seconds if after the preheating time has elapsed the engine is not started and the ignition remain on.

 

 

bo jak widac problemy ze zrozumieniem tekstu co niektorzy maja...

 

...Ja tez mialem 2 przepalone i nawet o tym przez pol roku nie wiedzialem.

wystarczy taka temperatura jak jest teraz w nocy i juz swiece daja o sobie znac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski podmienione i dalej skaczą obroty czasem po odpaleniu czasem przy ruszaniu spod świateł.

 

A wiesz ze jesli podmienisz wtryski to musisz je zakodować ? tak samo jak zamienisz ich kolejność bo inaczej nie będą prawidłowo działać.

 

Wiem ,gdybym nie zakodował to auto by nie odpaliło bo wtrysk by nie dawał paliwa. Kodowałem wtryski i dalej to samo ,podejrzewam właśnie czujnik - elektrozawór na listwie wtryskowej.

Używane części do BMW e36 e38 e39 e46 e53 e60 e87 e90 f01 f10 f30

tel .: 731 885 885 Zapraszam :)


http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=39682621

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Odświeżę troche temat. Podczas jazdy z włączonym tempomatem, delikatnie falują u mnie wskazówki od obrotowierza i prędkościomierza. Skrzynia (automat) nie szarpie i pracuje płynnie. Dodam, że olej kilka miesięcy temu był wymieniany wraz z miską, komp błędów nie wykazuje. Spotkał się już ktoś z takim objawem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również pierwsze co przyszło do głowy odnośnie falujących obrotów, to konwerter automatycznej skrzyni.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze to musi byc konwerter,mozesz wgrac nowy soft skrzyni na poczatek.

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załamujcie mnie, że to konwenter... ile to coś kosztuje??? Odnośnie wgrania nowego softu, gdzie to można zrobić na dolnymśląsku??

A wogóle warto to ruszać skoro te falujące obroty są naprawde delikatne?? Przypomne, że odczuwam tylko gdy jade na tempomacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to konwerter,to im wcześniej wymienisz tym lepiej dla skrzyni...

Koszt konwertera to ok 2 tys zł,nowy oryginał.Regenerowany ok 800-1000zl.

Na dolnym slasku soft możesz zrobić u kolegi dziqsek,ale wątpię aby na falujace obroty cos pomogło.

Najpierw jednak na twoim miejscu zrobiłbym porządną diagnostykę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to konwerter,to im wcześniej wymienisz tym lepiej dla skrzyni...

Koszt konwertera to ok 2 tys zł,nowy oryginał.Regenerowany ok 800-1000zl.

Na dolnym slasku soft możesz zrobić u kolegi dziqsek,ale wątpię aby na falujace obroty cos pomogło.

Najpierw jednak na twoim miejscu zrobiłbym porządną diagnostykę...

 

 

Objawem uszkodzonego konwertera są tylko falujące obroty?? bo oprócz tego u mnie nic się nie dzieje, skrzynia pracuje dobrze. Może się myle, ale bardziej stawiałbym na elektronike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Chciałbym się podpiąć do tego tematu. Mam podobny problem z tym, że gdy odpalam samochód rano przeważnie pracuje normalnie jak przejadę ok 10 km i potem odpalam go po np godzinie to obroty zaczynaja falować przeważnie jest tak na ciepłym silniku. W INPIE wyskakuje mi 6 świec. Czytałem kiedyś, że w takiej sytuacji wcale nie musi to oznaczać, że świece są do wymiany bo czasami bywa tak ze sam sterownik jest albo do przeprogramowania albo do wymiany, jednak nie wiem ile w tym prawdy. Zastanawia mnie dlaczego na zimnym silniku samochód pracuje przeważnie normalnie. Teraz i tak będę wymieniał świece, czy Waszym zdaniem moduł jest również do wymiany ?

http://i.imgur.com/1eobHTS.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym się podpiąć do tego tematu. Mam podobny problem z tym, że gdy odpalam samochód rano przeważnie pracuje normalnie jak przejadę ok 10 km i potem odpalam go po np godzinie to obroty zaczynaja falować przeważnie jest tak na ciepłym silniku. W INPIE wyskakuje mi 6 świec. Czytałem kiedyś, że w takiej sytuacji wcale nie musi to oznaczać, że świece są do wymiany bo czasami bywa tak ze sam sterownik jest albo do przeprogramowania albo do wymiany, jednak nie wiem ile w tym prawdy. Zastanawia mnie dlaczego na zimnym silniku samochód pracuje przeważnie normalnie. Teraz i tak będę wymieniał świece, czy Waszym zdaniem moduł jest również do wymiany ?

 

 

Kiedyś miałem błędy 2 świec żarowych. Wymieniłem wszystkie 6 szt. Po około roku miałem błędy wszystkich 6 świec i od razu zamówiłem i wymieniłem sterownik świec, co rozwiązało problem błędów (padł sterownik, co jest częstą usterką).

Sprawdź świece omomierzem i będziesz wiedział co jest do wymiany; czy świece, czy sterownik.

Przy obecnych temperaturach sprawność świec i ich sterownika ma marginalny wpływ na pracę silnika.

Sprawdź konwerter automatycznej skrzyni biegów który może mieć wpływ na falowanie obrotów silnika.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie występują u mnie charakterystyczne objawy kończenia się konwertera.

Po około roku miałem błędy wszystkich 6 świec i od razu zamówiłem i wymieniłem sterownik świec, co rozwiązało problem błędów (padł sterownik, co jest częstą usterką).

Mówisz, że jak wymieniłeś sterownik to od razy błędy zniknęły?

http://i.imgur.com/1eobHTS.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy musiałem wykasować błędy po założeniu nowego sterownika, ale po przeskanowaniu już później błędów nie było i auto odpalało o wiele lepiej bez telepania silnikiem.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy to samo mam u mnie:/ czytałem właśnie jak wcześniej wspomniałem ze wielu ludzi miało obłędy 6 świec a okazało się, że to sterownik. Trzeba będzie w takiej sytuacji albo kupić nowy albo wysłać do Rogera z Nysy.
http://i.imgur.com/1eobHTS.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.