Skocz do zawartości

530d e39 automat - koputer oszukuje spalanie


motopawlak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Przekłamanie komputera to rzecz najbardziej normalna i popularna nie tylko w BMW. We wszystkich autach które miałem komputer zaniżał spalanie. Może nie tak hardcorowo jak powyżej u kolegi o 3-4 litry, ale do 1 litra to standard. Poza tym wystarczy, że zmienisz felgi na cal większe bez kalibracji kompa i już będziesz miec przekłamanie (we wszystkim prędkości, przebiegu, nie tylko spalaniu).

 

Średnie spalanie mojej 530dA to 9.4L (liczone po kilometrach - średnia z 18tys km) - a mam dość ciężką nogę, jeżdżę 40% miasto - 60% trasa. Ale jak kiedyś zrobiłem testa - reset spalania na autostradzie przy 100km/h i jednostajna jazda na tempomacie przez 80km - to komputer pokazał 4,8 ;)

 

A na poważnie - nie wierzcie w bajki, że "miałem nadzieję że będzie palić tyle co passat". To są 3 litry i prawie 200KM, galopujące z 6 cylindrów, wyprodukowane przynajmniej 10 lat temu. To musi spalić. Ale wg mnie daje za to bardzo dużo od siebie :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z Grodziska ;)

 

Ja właśnie wczoraj zakończyłem mój test spalania liczony po realnie przejechanych kilometrach. Jazda była prawie wyłącznie po Grodzisku, na krótkich odcinkach, od świateł do świateł. Wynik 8,44 l/100 km, przy czym komputer pokazuje 8,3. Myślę, że różnica jest akceptowalna. 525d touring w manualu. Stąd spalanie z trasy do Włoch i z powrotem, które na komputerze wyszło 6,5 l realnie zapewne było o ten litr - półtora więcej. Moim zdaniem wynik rewelacyjny.

 

Jednostajna jazda po autostradzie 100 km/h na tempomacie - jak najbardziej możliwy jest wynik 4,8. Tyle, że on się natychmiast zmieni jak będzie się przyspieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z Grodziska ;)

Ooo! Witam witam :) Wyślij coś więcej na PW, może się poznamy, trza się trzymać w kupie :)

 

Tyle, że on się natychmiast zmieni jak będzie się przyspieszać.

 

I o to chodzi. Z czystej ciekawości zrobilismy z kolegą to samo w jego Touaregu 5.0 V10 - jemu średnia wyszła 7,4 (!!!!!) przy 90km/h na tempomacie.

 

Tyle że w drodze powrotnej chcieliśmy sobie udowodnić, które auto jest lepsze do autostrady (w sensie kto szybciej dojedzie), no i dojechał jakieś 3 minuty wczesniej, ale mi wyszła średnia 11,8, a jemu 26,3 - i za to kocham moja dziunię :D :D :D

 

P.S.

Może ten temat jest częściej czytany i ktoś mi pomoże z webasto: KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.