Skocz do zawartości

E83 2.0d Falują obroty


lluukkii0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moją BMW X3 2.0d 2006r przebieg ok 200 tyś

Auto odpala normalnie ale po 4-5 sekundach zaczyna falować na obrotach, bez względu na temperature silnika.

Po dodaniu gazu na biegu jałowym i przytrzymaniu auto także faluje, po odpuszczeniu znowu 4-5 sekund jest ok i po chwili falują.

 

Auto jeździ normalnie moc jest ok na ciepłym silniku pojawia sie biały dym głównie po dodaniu gazu i strasznie smierdzi z wydechu jakby spalinami moze troche ropą, az szczypie w oczy dotego wydaje mi sie, że spaliny wydostające sie z wydechu są strasznie gorące.

 

Szukałem na forum ale takich samych objawów nie znalazłem niestety w takim silniku,

 

co to może być od czego zacząć poszukiwania?

 

Dzisiaj zaobserwowałem, ze falowanie występuje do 2500 obrotów powyzej jest ok. Przy tych 2.5 jakby na chwile sie zawieszał i później sie wkrecał bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 lat później...

Mam dokładnie takie same objawy. Falowanie gryząco i smierdząco dymi oraz rura jest gorąca. Do tego na niskich biegach przy przyspieszaniu czuję pulsowanie. Przy szybszej jeździe już nie.


Czy to ten czujnik ciśnienia czy coś jeszcze może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam, przede wszystkim konkretna diagnostyka i zajrzeć trzeba przede wszystkim w parametry dotyczące ciśnienia paliwa. Jeśli masz wahania o 100bar to już będzie to bardzo zauważalne na pracy silnika. Od tego bym zaczął. Jeśli tak właśnie jest to najprawdopodobniej winowajcą jest regulator ciśnienia CR, ale to znów diagnostyka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.