Skocz do zawartości

E39 kontrolka poduszki powietrznej


TMS0805

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

Jestem tu nowy i mam problem :/

ze dwa tygodnie temu padał bardzo ostry deszcz i auto zdeczka zalało i zapaliła mi się kontrolka poduszki powietrznej

i po podłączeniu do kompa jest błąd 23 MRSA_right MRSA returns error

i nie wiem co to może być

proszę o pomoc

tylko wspomnę że z tyłu za siedzeniem pasażera leży u mnie pióro od podgrzewanych siedzeń (siedzenie w pełni sprawne lecz jakaś mata leży) i to było zamoczone po tej małej "powodzi" :(

wygląda to następująco http://images45.fotosik.pl/1448/82b885fab3119a5egen.jpg

co zrobić z tym błędem ??

jak to rozwiązać??

proszę o pomoc

pozdrawiam

Edytowane przez TMS0805
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To jest mata zajętości pasażera od układu poduszek powietrznych, nie żadne tam grzanie tyłka :duh:

Jakim cudem masz ją za fotelem, jak powinna być w środku?

Jak ją zalało, to nie dziwne że SRS wywalił błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim cudem to nie mam pojęcia auto mam od miesiąca a kupiłem od znajomego i sam mówił że nie wiem skąd się tam pojawiła

czyli jak bym wymienił ta mate (ale powinna być w siedzeniu) :( to może wtedy po podłączeniu do kompa błąd da się skasować i układ będzie działał poprawnie??

jakieś propozycje jak to naprawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Koledzy mam pewien problem otóż posiadam kierownice z ///M i chciałem se ją wymienić za moją starą (Zwykła po lift na Multi) i po pierwsze gdy wsadziłem piny do wejścia nie działała w ogóle multi funkcja ani podświetlenie nic, nie wiem czy to wina kabelków bo wydają się poprzecierane?? Ale druga rzecz najważniejsza założyłem z powrotem starą kiere i BŁĄD poduszki nagle się pojawił, czym to może być spowodowane i czy zwykłe skasowanie błędów pomoże?? Obawiam się tylko żeby mi podczas jazdy nie dupła bo nie będzie ciekawie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd zawsze Ci wyskoczy bo odpiąłeś poduszke kierownicy i po włączeniu zapłonu sterownik jej nie wykrył dlatego zanotował awarie. Teraz musisz podłączyć komputer i zwyczajnie skasować błąd i owszem w razie kolizji poduszka nie zadziała przy zapalonej kontrolce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli podpięcie pod kompa i skasowanie pomoże tak?? I wszystko będzie cacy ? Lecz mam jedno ALE kiedyś chciałem zobaczyć jaką mam taśmę kierownicy i wykręciłem poduchę i potem znowu zakręciłem i nic żadnego błędu wtedy nie było.. ??

 

 

A propos tej kierownicy może mi czegoś brakować jakiegoś kabelka czy po prostu nie będzie mi działać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wtedy może nie włączyłeś zapłonu? A poza tym nie wiem co masz na myśli pisząć "wykręciłem"? Jeżeli odkręciłeś tylko śrubki no to oczywiste że nie złapie błedu bo nie odpiąłeś wtyczki. Jeżelu natomiast odpiąłeś wtyczke a nie właczyłeś zapłonu to podejrzewam że nie złapał błędu bo komputer sprawdza poduszki w momencie zapłonu. A co do taśm od poduszek to należy z nimi uważać i jeżeli skasowanie błędu nie pomoże to tam szukaj przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
To prawda kierowca jedzie zawsze :) więc ten fotel zawsze masz zajęty,inaczej jest z pasażerem. Ale skąd ta pewność kolego, że akurat mata nawaliła?? Sprawdzałeś kompem i masz podane nr usterki?? Uruchom INPĘ wybierasz w menu Nadwozie-->Airbag i tam sprawdzasz status wszystkich danych odnośnie airbagu
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli mówicie że na 100% to nie od maty kierowcy?

 

My mu tłumacz a on dalej swoje. :mad2:

Nie ma czegoś takiego jak mata zajętości fotela kierowcy.

No pomyśl, po co w aucie potrzebny czujnik który określa czy ktoś siedzi na miejscu kierowcy?

Wyobrażasz sobie sytuację że auto jedzie bez kierowcy? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pozwolę się podłączyć do tematu. Błąd kasowałem już kilkukrotnie i niekiedy kontrolka zaczyna świecić po tygodniu, niekiedy po skręceniu kierownicą. Załączam zrzut błędu z INPY - za każdym razem ten sam. http://zapodaj.net/d396f07cb6cc9.png.html

 

Od czego najlepiej zacząć, taśma w kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam,

 

Pozwolę się podłączyć do tematu. Błąd kasowałem już kilkukrotnie i niekiedy kontrolka zaczyna świecić po tygodniu, niekiedy po skręceniu kierownicą. Załączam zrzut błędu z INPY - za każdym razem ten sam. http://zapodaj.net/d396f07cb6cc9.png.html

 

Od czego najlepiej zacząć, taśma w kierownicy?

 

U mnie to samo tylko bez słowa "Stufe 1". jak byłby ktoś uprzejmy napisać jednym słowem czy to taśma byłbym wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.