Skocz do zawartości

Co sadzicie o OKLEJANIU auta???


Rekomendowane odpowiedzi

Co sadzicie i jakie sa wsze opinie na temat zmiany koloru auta za pomoca folii??Obecny kolor to titan silber metallic a marzenie to alpine weiss.auto kupowalem urzywane wiec sugerowalem sie stanem technicznym bezwypadkowoscia potem wyposazeniem a na koncu kolorem wiec nie wybrzydzalem...ale teraz korci mnie na malowanie...niestety faktem jest ze wtedy auto straci na wartosci bo potencjalny kupiec odrazu stwierdzi ze bylo bite dachowane itd itp dlatego zdecydowalemsie na malowanie...z drugiej strony nie planuje sie z nim rozstawac przez kolejnych 3 moze 4 lata wiec sam nie wiem co robic...oklejenie tego modelu profesjonalnier z demontarzem zderzakow lamp listew itp we wroclawiu wycenili mi na 2900 netto za 5000 moge miec auto w dowolnym odcieniu bieli z profesjonalnej lakierni...Co wy byscie wybrali i czym sie kierowac??co sadzicie o oklejaniu?czy ktos mial j7uz z tym do czynienia??jak aka folia wyglada po roku albo dwoch??jakie sa efekty oklejania??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na detailingclub był temat o oklejaniu folią i pamiętam że chłopaki mówili że do 10 lat klej powinien wytrzymać i tyle folia poleży na samochodzie bez uszczerbku dla lakieru.

 

Ogólnie robią nieraz auta ktore były oklejone i lakier nie wygląda na nich źle oprócz kosmicznych ilości użytego później Tar&Glue remover do wyczyszczenia z kleju :)

 

Nie kojarzę ale chyba SNB zajmuje się też oklejaniem i są na forum o którym pisałem. Możesz do nich uderzyć z pytaniami. Spoko chłopaki i powiedzą Ci prawdę. Sam myślałem nad oklejeniem przez nich maski bo mam w odpryskach ale...chyba ją pomaluję bo akurat Schwartz mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
obklejanie kosztuje tyle samo co polakierowanie auta,a przed obklejeniem tak dokladnie nie przygotuja auta co przed lakierowaniem,to znaczy ze przed folia ci nie zagruntuja czy jak bedzie jakis wgniot to nie beda sie starac aby bylo dobrze wyszlifowane ,widzialem jak przygotowuja pod folie,a lakier nowy to zawsze nowy no i przy dobrym lakierze zajebisty połysk,a jak ci bedzie ruda wychodzic to pod folia nie zobaczysz,a po czasie i tak folia bedzie sie odklejac na rantach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że lepsze lakierowanie b wzałem oklejane auta i szału to nie robi jak się boisz że ktoś powie że auto było rozwalone itp. to sobie pocykaj foto wydrukuj i masz dowód że nie było rozwalone itp póżniej kilka foto podczas lakierowania i po sprawie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jeżeli lakier jest dobrej jakośći brak jest szpachli kiepskiego malowania to zdecydowanie polecam taniej niż lakierowanie dodatkowo zabezpieczasz lakier a jak Ci sie znudzi folie można zerwać bez żadnego uszkodzenia lakieru.Sutyacja przedstawia się innaczej w momencie jak masz odpryski wgniotki i tak dalej bo folia wszystkie te uszkodzenia idealnie wyciągnie oczywiscie na nie korzyść i w tym momencie polecam tylko i wyłącznie lakierowanie. Natomiast nie daj sobie wcisnąć kitu, że położą Ci folie z połyskiem i nie będzie widać usterek na lakierze.. :mad2: Szczególnie super efekt jest jak robisz folie matową kiedyś był tylko biały i czarny w chwili obecnej paleta kolorów jest nieograniczona. Podsumowójąc wszystko zależy od kasy zresztą jak zwykle... :? natamiast przed malowaniem lub oklejeniem radze Ci zrobić zdjęcia bo jak już ktoś wspomniał sprzedając samochód będziesz wysłuchiwał dlaczego to zrobiłeś i mało kto Ci uwierzy, że poprostu dla wygląda i dla siebie :) Ja osobiście mam lakier w idealnym stanie więc sam chciałęm sobie okleić na jakiś fajny odcień niebieskiego w macie ale niestety kasa...w to miejsce wole m-pakiet dołożyć :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Tak ale gdy bedziesz mial lekka przycierke lub ryse lakier mozesz spolerowac a folli juz nie.

 

Tylko że na dobrej folii po delikatnej przycierce folia może oberwać a lakier będzie cały. Wystarczy później położyć folie na ten jeden element zamiast go lakierować. Oklejanie samochodu jest nieinwazyjne. Nawet chroni lakier, bo słońce, kamienie itp przyjmuje folia. Mój znajomy tym się zajmuje. Jak się powołacie na mnie z bmw-klub to wam jakiś rabat powinien dać :D nr 513-785-300 , Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.