Skocz do zawartości

[E38]Nieszczęsny PIN (CODE) do odpalania samochodu


matiman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moj pierwszy temat na forum, a jestem strasznie zly na siebie i na moja siodemke

Otóz siedze sobie dzisiaj w garazu kluczyk byl na pierwszej pozycji no i na obc zobaczylem magiczny napis ktorego nie bylo jak jest odpalony chodzi o nieszczesny napis CODE.. oczywiscie kliknalem bo musialem to przetestowac, po kliknieciu poprosilo mnie o kod no to ustawilem "9999" no i wyjalem kluczyk ze stacyjki i to byl chyba najwiekszy moj blad odkąd posiadam ten samochod za jakies 20min chce wyjechac z garazu a tu co? Probuje odpalic i nic rozrusznik w ogole nie kreci, kontrolki od zaplonu wszystkie sie zapalaja, teraz najdziwniejsza sprawa, z tego co wiem to na wyswietlaczu OBC (tym na srodku) powinien wyswietlic sie napis CODE zebym mogl wprowadzic moj zalozony kod i co ? Za przeproszeniem go** na wyswietlaczu OBC nic sie nie pojawia po prostu czarno na pierwszej pozycji jak i na drugiej. Wciskalem wszystkie klawisze jakie sie dalo i nic sie nie zapala. OBC raczej nagle sie nie zepsulo, a raczej napewno, bo jak wyjmę kluczyk i nacisne ikonke zegara to sie wyswietla ale nic wiecej, nie udalo mi sie zapalic OBC. Nie wiem czy to ma jakis zwiazek, ale nie dziala mi przycisk "BC" przy kierownicy w manetce, aha i druga sprawa liczniki raczej byly wymieniane bo po wejsciu w opcje 7 liczb vinu jest inna niz u mnie. Poszukalem troche w internecie jak pozbyc sie tego winu i znalazlem jakies 3 instrukcje zeby po prostu odpiac aku na 15min, podlaczyc z powrotem, przekrecic kluczyk na 1 sza pozycje i powinno odliczac 15min do odpalenia, niestety u mnie nadal nic na OBC sie nie wyswietla. Probowalem tez ten sposob z restem komputera (zlaczenie klem na 10min) ale tez nic nie dalo, Panowie męcze sie z tym od godz 11 i niestety nic kompletnie nie udalo mi sie zrobic, nie wiem moze podpiąc pod INPE zeby skasowac jakies dane komputera, w ogole jest taka opcja? Aha dodam, ze rozrusznik jest sprawny, bo jesli kolega trzymal kluczyk w pozycji pracy rozrusznika a ja w tym czasie odlaczylem aku i podlaczylem do przez 1sek zakrecil i go odcieło. I moim zdaniem to na 100% wina CODE, bo nie pali sie w ogole OBC, a przeciez na zaplonie powinno normalnie dzialac. Nie wiem czy to ma jakies znaczenie, ale nie wiem dlaczego nie gasnie mi kontrolka od tempomatu, dopiero po jakis 15-20min jak zamkne samochod. Moze jest jakis inny sposob na usuniecie tego CODE? Bardzo proszę o pomoc, jesli ktos jest z Lublina to w razie czego mozemy sie umowic.

 

Dodam, ze moj panel wygląda tak:

http://kupsprowadzone.pl/740/www/0063.jpg

Nie jest to dokladnie moj panel, ale wyglada identycznie (lacznie z climatroniciem, jesli ma to znaczenie), aha i nie mam jeszcze oryginalnego radia, tylko jakies od Opla podlaczone, moze to robi jakąś roznice, ze nie wyswietla mi sie ten napis CODE?

 

Z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się rozpisałeś :mrgreen: radio nie ma znaczenia jakie masz, prawidłowo jak byś zakodował to powinno normalnie odpalić po wpisaniu właściwego kodu. Chyba że ktoś wcześniej ustawił inny kod. W moim byłym E34 540 na początku bawiłem się tym kodowaniem i działało a po paru miesiącach coś się stało i nie reagował na niego ale normalnie go odpalałem
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszke :D Jest postęp po odpięciu zegarów a dokladniej kostki najbardziej po prawej stronie siedząc na miejscu kierowcy samchod normalnie odpala tzn. trzeba najpierw odpiąc zegary odlaczyc aku, podlaczyc aku i dopiero odpala (nie ma znaczenia czy OBC jest podlacze albo odlaczone) jesli podlacze zegary w czasie pracy silnika, to samochod normalnie chodzi, ale jak go zgasze to juz nie odpali (trzeba powtorzyc cala procedure) No i druga sprawa ktora mnie zdnerwowala.. dzisiaj na noc odlaczylem aku i zlaczylem klemy na noc (tak jak w instrukcji resetu ecu) niestety jak przyszedlem rano do garazu, to samochod nie otwiera sie ani nie zamyka z kluczyka (wymienilem dzisiaj baterie) wczesniej dzialalo wszystko normalnie, oczywiscie probowalem programowac kluczyk, ale samochod nie reaguje, kluczyk owszem mruga. Jeszcze jedna sprawa jak są odpiete zegary i wyjmę imobilaizer z kluczyka i odpale samochod samym grotem to tez normalnie odpala. Nie wiem czy to ma jakis zwiazek.

 

Z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Czy udało Ci się z tym "CODE" oprócz jazdy bez zegarów? Podaj przepis na to bo mam wyjazd na wakacje po jutrze a tu awaria. Please.
..:: Burzę Mity Wyobraźni ::..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura Code wygląda tak; ty wpisujesz swój kod i zamykasz auto, wracasz wkładasz kluczyk i fura zaczyna sprawdzać wszystkie moduły. Po autoryzacji prosi cię o kod. A u ciebie ten proces nie wyjdzie za chiny ludowe bo masz podmieniony i nie przykodowany licznik. Dodatkowo naczytałeś się pierdół o twardym resecie i rozjechał się moduł gm3 dlatego nie działa kluczyk. Proponuję ci jedno rozwiązanie,znajdź kogoś z dobrym sprzętem do ogarniania elektroniki w Bmw i powinno być ok. A inpe,ncs-a olej bo narobisz jeszcze większego bałaganu. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad tym jak poradzili sobie Ci którzy mieli podobny problem. Napiszcie czy ów problem mieliście w przypadku spolszczenia navi i BC MK2 ?

Mam wgrane spolszczenie w mk2 - może to oprogramowanie nie ma tej opcji awaryjnego odbezpieczenia?

Każda uwaga cenna.

..:: Burzę Mity Wyobraźni ::..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprogramowac zegary mozna szybko pasoftem, zmiana vin i dokodowanie co tam potrzeba. Nie wiem czy do ogarniecia tego CODE potrzebne bedzie oryginalne radio, cos tam mi sie kojaży apropo czarnego wyswietlacza. Potrzebny ci ktos ogarniety z disem albo pasoftem. Nie odpinaj klem i kostek w zegarach bo to nic nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka w zegarach do odpięcia przydaje się żeby gdzieś dojechać - mnie pomogła. Zegary to moduł IKE a trzeba zrestartować jak dobrze pamiętam IDE.
..:: Burzę Mity Wyobraźni ::..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.