Skocz do zawartości

[E60] 530D 218 wzrost spalania podczas postoju ?!?


DonPedro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tydzien temu dostalem list od BMW ze wzywa do kontroli pojazdow z uwagi na jaks wade ( temat ktos juz poruszal no faorum) .

Oddalem wobec tego auto do BMW Eastern w Edynburgu.

Podczas sprawdzania usterki zwiazanej z w/w listu, BMW bez mojej wiedzy podalo auto rutynowej kontroli.

Po kazano mi potem co trzeba niby robic (normalka) nic powaznego nie wykryto oprocz wymiany wycieraczki , rzekomo jednej felgi (niby krzywa :duh: ) i tablicy rej.

Ale co mnie najbardziej zdziwilo to po odpaleniu spalanie podczas postoju roslo non stop.

Wyzerowalem srednie spalanie, i podczas jazdy zauwazylem ze wskazowka od sredniego spalania lata jak oszalala.

Dzis mija tydzien odpalam auto na parkingu a spalanie sobie rosnie co 1/10 np.. z 8.0l na 8.1 potem 8.2l itd,

Zadzwonilem do BMW i ich op.... ze oddajac auto wszystkoi bylo w 100% sprawne a teraz takie jaja wychodza.

Jade do nich w czwartek ale mam pytanie czy ktos mial taki objaw spalania na postoju? i co oni tam robili sprawdzajac rutynow stan auta?? :duh:

DON PEDRO - UK

http://img853.imageshack.us/img853/2999/bmwlogowallpaper300x187.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. W końcu paliwa Ci ubywa bo silnik pracuje, a kilometry stoja w miejscu. Jak przejedziesz 100km i spalisz 10l to bedziesz miał średnie spalanie 10l/100km.

A potem jak postoisz godzine w miejscu z pracujacym silnikiem to spalisz kolejny litr, czyli razem 11l, a kilometrów dalej masz 100 bo stoisz - srednia podniesie się na 11l/100km. :)

 

Średnie spalanie zmienia się tym gwałtowniej im mniej czasu upłynelo od jego wyzerowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. W końcu paliwa Ci ubywa bo silnik pracuje, a kilometry stoja w miejscu. Jak przejedziesz 100km i spalisz 10l to bedziesz miał średnie spalanie 10l/100km.

A potem jak postoisz godzine w miejscu z pracujacym silnikiem to spalisz kolejny litr, czyli razem 11l, a kilometrów dalej masz 100 bo stoisz - srednia podniesie się na 11l/100km. :)

 

dobrze to ujeles z pracujacym silnikiem przez godzine na postoju spalisz kolejny litr. a co powiesz na to ze spalanie wzrasa o 1/10 l co jakies 30s????

DON PEDRO - UK

http://img853.imageshack.us/img853/2999/bmwlogowallpaper300x187.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sama matematyka jak ta powyżej. Widocznie dopiero co wyzerowałeś wartość średniego zużycia.

 

Powyżej napisałem Ci że po godzinie pracy spali litr i zużycie podniesie Ci się na 11l/100km. Gdybys cały czas obserwował średnie zużycie, to będzie się podnosić o 0,1L co dokładnie 6 minut zgadza się? :)

 

A teraz wyobraź sobie że przejechałeś 1000km i zużyłeś 100l czyli też masz średnią 10l/100km. Po godzinie stania spalisz 1L czyli razem 101l na 1000km - średnia wyjdzie Ci 10,1L jak sobie policzysz, czyli przez godzinę stania skoczy Ci tylko o 0,1l do góry - kapujesz teraz o co chodzi :)?

 

Wszystko zależy ile przejechałeś od ostatniego zerowania średniej, jeśli bardzo mało, to wystarczy chwila stania i podskoczy Ci szybko do góry. Może wyzerowali jak Ci tam grzebali przy aucie. Srednia to tylko wynik wyliczen z ilosci spalonego paliwa i przejechanych km od ostatniego zerowania.

 

Wyzeruj i przejedź jeden kilometr. Założmy że na tym 1km będziesz miał średnią 10l/100km, czyli spalisz 0,1L. Po godzinie stania bedziesz miał już 1,1L spalonego paliwa a nadal 1km czyli średnia wyjdzie Ci 110l/100km :). Innymi słowy w ciągu godziny srednia zmieni Ci się z 10 na 110l/100km czyli wzrosnie o 100. Przeliczając to na oko,co 30 sekund o których pisales powyzej bedzie Ci sie podnosić o jakieś 0,8 litra do gory, a o 1/10 to Ci bedzie skakać co jakieś niecałe 4 sekundy.

 

Mam nadzieje ze jakos rozjasniłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.