Skocz do zawartości

E61: czy wymiana siłowników tylnej klapy pomoże


xaan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zarejestrowani
W e61 też zadziała ale potrzeba naprawdę mocnych siłowników i ciężko będzie klapę zamknąć

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ale najpierw musisz ja dac na dol prawda ? :mrgreen:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

Rozgrzebe troche kotleta i dodam swoje przyslowiowe trzy grosze :)

 

1. Mocniejsze silowniki moga uszkodzic uchwyty klapy

2. Sa dostepne zamienniki, „wzmocnione silowniki" na ebay-u & Co. ale po czytanych wypowiedziach szczesliwych/nieszczesliwych nabywcow tez nie sa do polecenia. Tak samo szybko przestaja funkcjonowac jak powinny do tego po szybkim otwarciu klapy na 3/4 bardzo powoli podnosza sie do samej gory a zamykanie klapy mozna porownac do wizyty na silowni :mrgreen:

3. Jesli silowniki trzymaja jeszcze klape na tyle ze nie opada nie ma sensu ich wymiany poniewaz problem wczesniej czy pozniej powroci (granice jednego do dwoch lat, czytalem tez o 3-miesiacach ale to pewnie jeden z wyjatkow)

4. W E61 nie byly przewidziane silowniki ktore po nacisnieciu z pilota unosily klape i do naszego modelu nie znajdziemy takich. Ma to pewnie cos wspolnego z bezpieczenstwem i niekoniecznoscia odwiedzania dentysty po otwarciu klapy :D

5. Elektrycznych zamiennikow tez nie ma, zostaje jedynie droga, hydrauliczna alternatywa.

 

Mialem zamiar na wiosne wymieniac ale po szperaniu na necie zrezygnowalem i jednak poczekam az calkiem wysiada

 

Ps. Orgonalne silowniki byly produkowane przez stabilus.de na ich str. mozna znalezc org. czesci (po ich nr. czesci) i beda pewnie tansze niz z napisem BMW :cool2:

Edytowane przez speed1211

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzebe troche kotleta i dodam swoje przyslowiowe trzy grosze :)

 

 

 

4. W E61 nie byly przewidziane silowniki ktore po nacisnieciu z pilota unosily klape i do naszego modelu nie znajdziemy takich. Ma to pewnie cos wspolnego z bezpieczenstwem i niekoniecznoscia odwiedzania dentysty po otwarciu klapy :D

:duh: :duh: :duh:

 

A to ciekawe....ja swoja klape i otwieram z pilota a niedługo może bede ją nawet zamykał.... :cool2: :cool2: :cool2:

 

http://allegro.pl/bmw-e61-silownik-teleskop-pompa-hydrauliczna-klapy-i3927948810.html

a to chyba z UFO pochodzi... :D :D :D

 

Ale na poważnie poprostu masz słabą wersje wyposażenia i nie masz tego.U mnie działa to na hydraulice .Dobry bajer :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że temat został rozgrzebany mam pytanie. Mam e60 sedana i jak otwieram bagażnik to z nieziemskim impetem wyrywa do góry, może to być powód zużytego siłownika i czy po wymianie będzie szła wolniej?? Powiem szczerze, że za każdym razem gdy otwieram boje się, że gdzieś coś się zerwie albo Bóg wie co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Marcin530

A jakie silowniki masz u siebie ze klapa sama sie podnosi po nacisnieciu przycisku na kluczu?

Do tej pory o tym nie slyszalem, moglbys zrobic filmik?

 

Co do mojego wyposazenia powiem ze tego bajeru brakuje ale jak to zazwyczaj jest, nie mozna miec wszystkiego a dolozenie pompy jest pracochlonne i sama pompa nie wystarczy do tego trzeba zrobic nowe okablowanie poniewaz nie bylo to przewidziane jako czesc do doposazenia, kupic nowy silownik, nowy uchwyt silownika, nowa obudowa klapy z przyciskiem zamykania, modul sterujacy, zaprogramowanie i pare pierdulek jescze wiec koszta beda wieksze.

 

jaworski19 niestety nie wiem jak to jest w E60 ale podejzewam ze pod koncem powinna troche zwalniac. Najlepiej bedzie jak porownasz z kims kto posiada E60 i jesli u niego inaczej funkcjonuje jak u Ciebie to wymiana pewnie pomoze :D

Edytowane przez speed1211

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zamykanie tylnej klapy z pilota powinno dzialac po nacisnieciu i przytrzymaniu przycisku klapy na pilocie. Jesli to nie dziala sprobuj drugim pilotem, moze zadziala :)

Jesli nie dziala to napewno da sie to zaprogramowac :)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z tego co widze u Ciebie jest jedna sprezyna o sile 760N do otwoerania i sprezyna amortyzujaca wiec pewnie ona wysiadla albo odbojnik amortyzatora (po prawej) wiec zwroc uwage ktora czesc nie funkcjonuje jak powinna.

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NC71&mospid=47753&btnr=41_1474&hg=41&fg=60&lang=pl

 

Co do automatycznej klapy musial bym poszukac ale chyba tej opcji nie bylo w wyposazeniu.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.