Skocz do zawartości

głośna praca silnika


kasper7

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie mam taki problemik od nie dawna jestem posiadaczem 1 2004 rok 1,6 115 km najechane 150 000 tys auto sprowadzone z Niemiec problem jest podczas odpalania silnika nie jak jest zimny z rana tylko np przejechałem do pracy 20 kilometrów i po robocie chce go odpalić gdy nacisnę przycisk start to przez chwile silnik pracuje nie równo i bardzo głośno jak stare diesle ale to trwa dosłownie sekundę i przechodzi do normalnej pracy czy którys z was miał podobne objawy jak tak to proszę o pomoc albo poradę od czego by tu zacząć badać problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głos, głosowi nie równy - mógłbys nagrać audio i tu wrzucić? przyczyn może być wiele

 

PS

masz 116 - poczytaj.

viewtopic.php?f=164&t=130070&hilit=napinacz+rozrz%C4%85du

viewtopic.php?f=164&t=146815&hilit=napinacz+rozrz%C4%85du

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przywitałem się panowie problem się nie rozwiąże napisałem tego posta bo nie znalazłem nic podobnego do tej usterki w sieci kurcze spróbuje to nagrać ale jak napisałem wcześniej to jak pamiętacie te stare diesle i ich specyficzny klekot tak to mniej więcej słychać przez dosłownie sekundę i wchodzi na normalne obroty nie wsiadam do auta od ostatniego razu jak to wystąpiło bo boje się że będzie grubsza robota może spróbuje podpiąć się pod kompa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrażenie klekotu - może tak zwanie niepali na wszystkie gary. TO jest oczywiście 1,6 Diesel ? Parę razy tak mialam. Spróbuj czegoś takiego. Gdy chcesz odpalić silnik - naciśnij przycisk start/stop, ale nie naciskaj sprzęgła. Niech się włączy wszystko, , powinieneś usłyszeć spod machy jak się wszystko ustawia. To trwa dosłownie parę chwil. Następnie wciśnij sprzęgło i przycisk start/stop. Silnik zamruczy :D Dodatkowo jak już np. dojechałeś do pracy poczekaj chwilę, niewyłączaj silnika, niech turbinka się trochę ochłodzi. Jeśli problem będzie się powtarzać to niestety mechanior się kłania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrażenie klekotu - może tak zwanie niepali na wszystkie gary. TO jest oczywiście 1,6 Diesel ? Parę razy tak mialam. Spróbuj czegoś takiego. Gdy chcesz odpalić silnik - naciśnij przycisk start/stop, ale nie naciskaj sprzęgła. Niech się włączy wszystko, , powinieneś usłyszeć spod machy jak się wszystko ustawia. To trwa dosłownie parę chwil. Następnie wciśnij sprzęgło i przycisk start/stop. Silnik zamruczy :D Dodatkowo jak już np. dojechałeś do pracy poczekaj chwilę, niewyłączaj silnika, niech turbinka się trochę ochłodzi. Jeśli problem będzie się powtarzać to niestety mechanior się kłania.

 

116i z 2004 to silnik benzynowy... wolnossący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.