Skocz do zawartości

e39 530d Fontana z weza... zdjecie


asalien

Rekomendowane odpowiedzi

witam mialem ostatnio problem z termostatem wymienilem dzis zalałem go na full woda i zobaczylem to?? czy to jest normalne czy waz do wymiany?http://www.picshot.pl/pthumbs/large/168289/DSC_0055.JPG Edytowane przez asalien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to odpowietrznik a nowy termostat zalelem woda i tylko na chwile... teraz dopiero bede zalewal plynem.. jak sie dowiem czy to jest normalne.. czy to jest odpowietrznik jakis czy mam walnietego weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz urwany odpowietrznik, dlatego się leje.

Wymień na nowy, koszt kilka PLN w aso.

Największy problem to wykręcenie resztki starego odpowietrznika z węża, tak aby nie uszkodzić węża.

Moja rada, wykręcaj na zimnym silniku, pójdzie łatwiej, na gorącym praktycznie nie da się go ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Normalnie, jest plastikowy, jak go za mocno dokręcisz, to łatwo pęka.

Ja tak 2 załatwiłem.

Jak silnik jest zimny, w układzie chłodzenia nie ma praktycznie ciśnienia, nic sie nie leje, jest dobrze.

W miarę jak silnik sie nagrzewa, rośnie ciśnienie i taki nadpęknięty odpowietrznik bardzo łatwo wykańcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Miałem ten sam problem, przy ostatniej wymianie wisko za mocno dokręciłem odpowietrznik przy zbiorniczku wyrównawczym. Koszt nowego w serwisie to 16 zł, a stary wykręciłem podgrzewając cienki płaski śrubokręt i wtapiając go w resztkę tego co zostało z odpowietrznika. Poszło za pierwszym razem, ale ważne jest to co kolega wyżej pisał - wykręcaj na zimnym silniku.

 

Pozdrawiam.

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ciężko będzie to wygrzebać. Ja wożę ze sobą 2 korki odpowietrzające w razie co. Koszt to 7zł w intercars. A więc grosze. Kup sobie kilka szt na zapas. I nie jeździj autem. Wywala Ci wodę a jak auto stygnie to zasysa prawdopodobnie powietrze do układu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.