Skocz do zawartości

Ile % wartosci auta zaplaci mi komis


Rekomendowane odpowiedzi

W polowie sierpnia planuje przyjechac do Polski i sprzedac swoja E46. Zalezy mi na czasie i bede chcial auto wstawic do komisu, poniewaz potrzebuje $$$ na nowy nabytek. W Polsce bede tylko tydzien i watpie zebym przez ten czas znalazl jakiegos kupca z ogloszenia i pozostaje mi tylko komis. Moje e46 nie jest idealne i wyceniam je na 13000 - 15000 zl. Jak sadzicie jaka czesc tej sumy otrzymam z komisu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Temat stary i sprecyzowany na jedną osobę, a można by go rozwinąć na ogólny,

tzn. "ile płacą komisy gotówką za używane samochody i czy taka transakcja sprzedającemu się opłaca ?"

 

Każdy kto planował sprzedaż samochodu wie, że w dzisiejszych czasach nie jest to łatwe zadanie. Mamy dwie możliwości sprzedawać samemu lub pośrednikowi.

Wiadomo, sami możemy "wyrwać" więcej ale i czas na sprzedaż może być dłuższy. Opcja pośrednika - mniejsze pieniądze ale transakcja sfinalizowana od razu.

 

Z ciekawości zadzwoniłem / podjechałem do kilku komisów z pytaniem o cenę jaką mogę dostać za swój samochód.

Najlepsza cena jaką mi zaproponowano po obejrzeniu samochodu wynosiła tylko 8% mniej niż cena za jaką chciałem sprzedać samochód.

Najwięcej ofert oscylowało w granicach 12%. Najsłabsze oferty rzędu 25% i wstawienia samochodu w komis.

 

Do transakcji nie doszło także nie mam doświadczenia jak wygląda finalizacja transakcji.

 

Jak wyglądało to w Waszym przypadku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Zgadzam się, komisy pobierają dużą prowizję od sprzedaży więc też muszą jakoś zarabiać od sprzedaży, dużo nie zapłacą, co najmniej 20 % od wartości auta można stracić i też nie gwarantują że od razu znajdzie się klient, ja osobiście szukając auta nawet nie zwracam uwagi na komisy bo cuda tam teraz wyrabiają żeby wady ukryć :mad2: :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo duża różnica kiedy sprzedawca chce od razu gotówkę od komisanta ( na niekorzyść oczywiście sprzedawcy ) no ale czasami to kwestia czasu sprzedaży auta i tyle.Kiedy tylko komis ma wystawić auto cena jest całkowicie inna ....lepsza dla sprzedawcy ...wiadomo :mrgreen: :mrgreen:
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.