Skocz do zawartości

Doposażenie X3 F25 w hak holowniczy


radex321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś z Was, kto nie zamówił podczas konfigurowania samochodu haka holowniczego dokonywał może poźniejszego doposażenia?

Głównie chodzi mi o podłączenie modułu/wiązki haka do samochodu. Ile to kosztuje? Jak poźniej działa jeśli chodzi o czujniki cofania, światło przeciwmgielne etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
O ile pamiętam, ktoś już o tym pisał przy okazji innego tematu... nie mogę niestety znaleźć tego wątku. O ile pamiętam przewijała się kwota ok. 4500 PLN

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam hak z modułem można kupić na allegro i następnie możemy pomóc w zamontowaniu wg schematów i zakodowaniu.

 

Trzeba sprawdzić czy przypadkiem podobnie jak F11nie należy wymienić wentylatora (zalecenie) na inny przy modelu 2.0d i dodatkowo trzeba sprawdzić czy przy pakiecie M istnieje możliwość doposażenia w elektryczny.

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam hak z modułem można kupić na allegro i następnie możemy pomóc w zamontowaniu wg schematów i zakodowaniu.

 

Trzeba sprawdzić czy przypadkiem podobnie jak F11nie należy wymienić wentylatora (zalecenie) na inny przy modelu 2.0d i dodatkowo trzeba sprawdzić czy przy pakiecie M istnieje możliwość doposażenia w elektryczny.

 

Ja mam M pakiet i hak elektryczny.

Ceny o których pisałem dotyczyły haka z wyciąganą kulą. Serwis nie wspominał nawet o możliwości doposażenia w elektryczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dominować a serwis nie wspomniał bo nie ma gotowego retrofitu....

 

 

Z części używanych można dołożyć

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tylko dotyczy maskownicy tylnego zderzaka ... :P

Resztę da się dopasowywać ....

 

Retrofitu brak ale mamy schematy więc czemu nie.

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

wracając do tematu, czy ktoś z Was dokładał hak do f25. Jak wiem jest taka możliwość w ASO, ale cena kosmos!!! Czy ktoś dokładał hak plus wiązkę nie w serwisie. Chodzi mi o info czy jak kupię hak z wiązką dedykowaną i modułem to trzeba programować sterownik, czy to działa bez programowania???. Na rynku wtórnym także można kupić haki Ori plus moduł. Czy ktoś coś takiego dokładał???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sam dokładałem do swojej X3 hak marki WESTFALIA , który w komplecie był już z wiązka dedykowaną. Całość sprawuje się super, po wyjęciu głowicy haka i schowaniu gniazda zero śladu z zewnątrz !

 

coś takiego:

 

http://allegro.pl/hak-automat-westfalia-bmw-x3-f25-wiazka-dedyk-i3876820063.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Nachrüstung Anhängerkupplung abnehmbar BMW X3 (F 25)

Instrukcja BMW X3 F25 podwieszany hak holowniczy

http://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=741599

 

Nachrüstung Anhängerkupplung elektrisch schwenkbar BMW X3 (F25)

Instrukcja BMW X3 F25 elektryczny hak holowniczy

http://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=705183

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
hak oryginalny elektryczny kupiłem na allegro za 800 zł używany, montaż kosztował mnie 400 zł, okablowanie kupiłem oryginalne nowe wraz z modułem na allegro za 600 zł, i moduł ahk za 250 zł., za założenie instalacji elektrycznej do haka w serwisie zapłaciłem ok 400 zł. razem 2450. Miałem jeszcze problem że system nie widział podłączonej przyczepu ale kolega z okolic Lubina poprawił serwis BMW za 100 zł i teraz wszystko hula bez problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
A w jakiej firmie montujesz hak? Sam chcę zamontować .Myślałem o serwisie.Auto co prawda po gwarancji ale wykupiłem proponowane ubezpieczenie napraw.Kwoty jakie piszecie za montaż są b. atrakcyjne.Mi rok temu w serwisie zaproponowano montaż haka elektrycznego za 7 tyś :shock: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.