Skocz do zawartości

525 TDS Problem z ABS podczas upałów


DZWILU88

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Wzięło mnie początkiem tygodnia na dłubanie przy aucie i jest postęp, a nawet śmiem twierdzić że problem rozwiązany. :mrgreen:

Logo77, dobrze obstawiałeś :mrgreen:

 

Pewnego razu zostawiłem auto na jakieś 6 godzin w słońcu, termometr pokazywał około 34 stopnie, ABS odbijał zaraz po odpaleniu, a silnik zimny, także wykluczyłem wszystko co pod maską.

Podpiąłem INPĘ, live data, czujnik faktycznie gubi sygnały, wyglądało to tak jakby nie widział kilku ząbków na koronce magnetycznej.

Dojechałem do domu jakieś 6 km, sygnał z czujnika taki sam, (między czasie ABS wywalił błąd) nie było że coraz mniej ząbków zauważa, od razu auto w górę póki wszystko ciepłe, przewody faktycznie ciepłe, czuja również, żeby nie zrobić szoku na tarczy hamulcowej odpuściłem zlewanie wodą, wziąłem za to taki sprej zamrażający i opsikałem samą czujkę, odczyt z INPY taki sam, sygnał gubi, opsikałem kostki do czujki ABS i szok, czujnik widzi wszystkie ząbki, nic nie urywa. :roll:

Czyli wychodzi że nie trybi coś na połączeniu.

Rozizolowałem wiązkę do czujnika tyle ile było na widoku i wyszło, kabelek się przetarł, w dodatku przy samej wtyczce, zauważalne dopiero po zdjęciu izolacji. :duh:

Sądzę że musiało się przetrzeć na tej czarnej skrzyneczce w której są zamykane złączki czujki ABS i czujnika zużycia klocków.

Na szczęście mam spory zapas instalacji elektrycznej z innej e39, także przełożyłem uszkodzoną część wiązki, do tego profilaktycznie przejrzałem czujnik, wyczyściłem koronkę.

Dzisiaj 26 stopni, pojeździłem chwilę po mieście, klima włączona, normalnie błąd wywaliło by już ze 3 razy, a tu wszystko działa. :mrgreen:

 

Do tego naprawiłem matę w fotelu pasażera i linkę zamykania maski :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.