Skocz do zawartości

E91 318iA Monacoblau Metallic (sprzedane) do zamknięcia


radaz

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem , że niektórzy z Was okleili sobie listwy wewnętrzne ... no i też zaczynam się nad tym zastanawiać :idea:

Mam tylko 2 dylematy - obawiam się ich demontażu żeby czegoś nie połamać... (ma ktoś jakiś tutorial z demontażu?)

Nie za bardzo jestem zdecydowany , jaki kolor - fakturę do siebie wybrać :?: Nie chce ,żeby się to z czymś gryzło. Początkowo myślałem o czymś jaśniejszym (np. szczotkowane aluminium, jasny carbon, plastry miodu) żeby ożywiało wnętrze, współgrało z podstopnicą, listwami progowymi (w planach mam Mpakietowe) - i generalnie odcinało się od reszty.. A teraz to już sam nie wiem czy może nie wrzucić jakiegoś ciemniejszego carbonu lub coś a'la "piano black" :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fajnie wyglądają te dywaniki. Ile za nie dałeś?

 

Co do oklejania listw, to gdzieś koledzy pisali jak je bezkolizyjnie demontować. Ja tez się do tego przymierzam, tylko nie planuję ożywienia środka, bo myślę o listwach piano black, więc wszystko u mnie w środku będzie czarne, łącznie z podsufitką. Nie mam jeszcze galerii, ale jak będzie letni setup, to założę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - po rabacie jakoś 206 za przody, 110 tyły.

Ja mam póki co jasną podsufitkę, nie wiem jak z nią będzie się piano komponować :roll:

 

Ciężko powiedzieć. Ja w środku lecę na kompletnego czarnucha, więc myślę, że u mnie będzie OK :twisted:

Początkowo myślałem, że sam okleję te listwy, ale nie chcę nic spartaczyć więc zlecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - po rabacie jakoś 206 za przody, 110 tyły.

Ja mam póki co jasną podsufitkę, nie wiem jak z nią będzie się piano komponować :roll:

 

Ciężko powiedzieć. Ja w środku lecę na kompletnego czarnucha, więc myślę, że u mnie będzie OK :twisted:

Początkowo myślałem, że sam okleję te listwy, ale nie chcę nic spartaczyć więc zlecam.

 

Ale samo oklejanie czy demontaż też ? gdzie oddajesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - po rabacie jakoś 206 za przody, 110 tyły.

Ja mam póki co jasną podsufitkę, nie wiem jak z nią będzie się piano komponować :roll:

 

Ciężko powiedzieć. Ja w środku lecę na kompletnego czarnucha, więc myślę, że u mnie będzie OK :twisted:

Początkowo myślałem, że sam okleję te listwy, ale nie chcę nic spartaczyć więc zlecam.

 

Ale samo oklejanie czy demontaż też ? gdzie oddajesz?

 

Nie wiem, jeszcze zobaczę, ale rozmawiałem z kolesiem, którym ma mi to robić i na pewno podjadę, żeby na żywo zobaczyć kilka rodzai folii. Wtedy zdecydujemy, czy sam będę demontował i oklejał, czy zlecą tylko oklejanie, czy razem z demontażem. Firma jest u mnie w mieście i nazywa się carboneo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój pierwszy testowy filmik z kamerki gph2.

 

a tutaj kolejny tym razem w gorszej jakości ale za to 60 fps :P

 

Jak się poprawi pogoda (spadnie śnieg lub będzie całkiem sucho) coś tam jeszcze nagram :norty:

Edytowane przez radaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Polerowanie futrem po wosku chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Polecam Ci poczytać http://forum.kosmetykaaut.pl. Znajdziesz tu odpowiedź na wszystko co ma związek z pielęgnacją samochodu.

Ja też miałem lekkie obawy jak pierwszy raz wziąłem się za mechaniczną korektę, ale po zrobieniu jednego elementu oswoiłem się za maszyną i później poszło z górki.

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jest trochę lektury ale poczytam :P

Tylko bardzo ciekawi mnie dlaczego nie mozna polerować maszyną po nałożeniu wosku ? Przecież jest to o wiele szybsze i wygodniejsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ogólnie woski poleruje się delikatną mikrofibrą ręcznie.

Futra używa się do polerki mocno zjechanego lakieru.

Według mnie polerowanie wosku jak jest poprawnie nałożony (czyli równa cienka warstwa) wygodniejsze jest przy użyciu własnej ręki.

Mogę się oczywiście mylić.

Są tu na forum osoby zajmujące się tym profesjonalnie to może się wypowiedzą na ten temat.

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, użyłem sformułowania "futerko" mając na myśli coś odpowiedniego na wykończenie :) Jeszcze się nie zagłębiłem w nazewnictwo itd.

Mam jeszcze trochę czasu do wiosny w pełnej krasie, więc postaram się poszerzyć moją "wiedzę";) Dzięki za linka, pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zastanawialem ale zostawilem swoj czarny :)

Do srebrnych listew moze pasowac :cool2:

Gdzie masz fotki srodka :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak będą ciemne listwy to myśle, że ciekawie skomponuje się ze starterem, podstopnicą, listwami progowymi czy blendą kierownicy ;) Zresztą zobaczymy jak wyjdzie w praniu ;)

Fotki wrzucę jak pozakładam conieco i zrobię wiosenne porządki :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.