Skocz do zawartości

[E90]Automatyczna klima glupieje....


poli_x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po wymianie przedniej szyby (jezeli ma to jakies znaczenie)wariuje mi tryb Auto...

Zazwyczaj mam ustawione 22 stopnie,wiadomo na poczatku jak w samochodze goraco to klima idzie na 7 kresek gdy wychladza samochod i stopniowo kreski spadaja az do 2 problem w tym ze co jakis czas z 2 kresek w ciagu sekundy skacze na 5-6 kresek i za jakis czas znow spada do jakichs 3 kresek....

Z tego co widzialem podczas wymiany przedniej szyby to mechanik mial problem z zalozeniem plastiku pod maska na podszybiu...czy to moze miec jakies znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to kwestia czujnikow w szybie, naslonecznienia, zaparowania itp :?:

Czujnikiw w szybie? Mysle ze nie ma zadnych...

Naslonecznienie - ogolnie tryb Auto zczytuje temp otoczenia samochodu zaraz pod ustawieniem dmuchawy w tych kratkach jest czujnik temp jak sie nie myle,musial by byc jakis ciag ciepla w ta kratke albo otworzone drzwi itp.

Szyby nie paruja jest +35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy masz taki dzyndzel na podszybiu po środku? W moim jest to czujnik nasłonecznienia za przednią szybą. Oczywiście pracuje z klimą i jak masz wymienioną szybę na taką samą to OK, ale jak nie to się nie dziw. A może przy wymianie czujnik coś nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy masz taki dzyndzel na podszybiu po środku? W moim jest to czujnik nasłonecznienia za przednią szybą. Oczywiście pracuje z klimą i jak masz wymienioną szybę na taką samą to OK, ale jak nie to się nie dziw. A może przy wymianie czujnik coś nie tak.

Mam taki dzyndzel...ale co mogli przy nim uszkodzic? Skoro go nie ruszali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem wymienianą szybę i okazało sie ostatnio że nie działa w ogóle czujnik zaparowania (prawdopodobnie został uszkodzony) ale klima działa mi OK, więc winę czujnika zaparowania bym wykluczył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)problem w tym ze co jakis czas z 2 kresek w ciagu sekundy skacze na 5-6 kresek i za jakis czas znow spada do jakichs 3 kresek (...)

 

Sprawdź, czy w tym czasie, prawie cały nawiew nie jest kierowany na przednią szybę. Podczas normalnej pracy, nawet przy mocnym schładzaniu, automat nie puszcza pełnego nadmuchu na szybę. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, kiedy ta zaczyna parować. W ten sposób szybko dowiesz się, czy może to być niewłaściwa praca czujnika zaparowania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)problem w tym ze co jakis czas z 2 kresek w ciagu sekundy skacze na 5-6 kresek i za jakis czas znow spada do jakichs 3 kresek (...)

 

Sprawdź, czy w tym czasie, prawie cały nawiew nie jest kierowany na przednią szybę. Podczas normalnej pracy, nawet przy mocnym schładzaniu, automat nie puszcza pełnego nadmuchu na szybę. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, kiedy ta zaczyna parować. W ten sposób szybko dowiesz się, czy może to być niewłaściwa praca czujnika zaparowania.

 

Pozdrawiam

Sytuacja jest na tyle ciekawa ze czasem gdy pojawia sie 5-6 kresek na podszybiu wieje ciepłe powietrze,czasem zimne....

Podczas gdy klima dalej wieje sobie 22 stopnie ze wszystkich kratek lacznie z tymi na srodku deski zaraz przed glownym nawiewem na podszybiu ktory ciagnie sie wzdluz szyby...

 

Oczywiscie jak tryb Auto wylacze,klima dziala tak jak powinna,czyli reczne sterowanie,zamykanie obiegow,czy podkrecanie nadmuchu dziala jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.