Skocz do zawartości

problemy ze światłami w tylnej klapie!! 320 kat E90


stawior

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Kolega chciałby abyś ncs expertem przekodował moduł do ustawień fabrycznych. Robi się to tak

Profil ExpertMode

Trzeba wyłczyć Manipulate by MAN w tym profilu i dalej robić według instrukcji


1. Load NCSExpert.

2. Load Profile and select Expertmode

3. F1 (VIN/ZCS/FA)

4. F3 (ZCS/FA f .ECU)

5. Choose E89 (for the E9X)

6. Select CAS

7. F6 (BACK)

8. F4 (Process ECU)

9. Select the Module I want to Revert back to Stock. - w twoim przypadku FRM lub NFRM, któryś będziesz miał

10. F2->Choose "SG_Codieren->ok

11. F3->to start coding the ecu with factory settings according to the vehicle VO.


W twoim przypadku to nie pomoże, ale jak chcesz to próbuj. W sumie to nawet nie wiem czy do takiego uwalonego modułu da się podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chciałby abyś ncs expertem przekodował moduł do ustawień fabrycznych. Robi się to tak

Profil ExpertMode

Trzeba wyłczyć Manipulate by MAN w tym profilu i dalej robić według instrukcji


1. Load NCSExpert.

2. Load Profile and select Expertmode

3. F1 (VIN/ZCS/FA)

4. F3 (ZCS/FA f .ECU)

5. Choose E89 (for the E9X)

6. Select CAS

7. F6 (BACK)

8. F4 (Process ECU)

9. Select the Module I want to Revert back to Stock. - w twoim przypadku FRM lub NFRM, któryś będziesz miał

10. F2->Choose "SG_Codieren->ok

11. F3->to start coding the ecu with factory settings according to the vehicle VO.


W twoim przypadku to nie pomoże, ale jak chcesz to próbuj. W sumie to nawet nie wiem czy do takiego uwalonego modułu da się podłączyć.

 

Nie reaguje.


Ktoś chętny żeby podnieść moduł po wyjęciu? Najlepiej Konin i okolice.

:cry2:


edit


poradziłem sobie sam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...
Witam, samochód to bmw e91 2006 rok. Mam problem ze światłami klapy bagażnika. Jakieś 2 dni temu komputer pokazał mi błąd lewego światła stopu po sprawdzeniu okazało się że lewy stop działa normalnie ale nie działa górne światło stopu w klapie bagażnika. Odrazu pomyślałem o sprawdzeniu wiazki klapy bagażnika ponieważ już miałem kiedyś z nią problem nie działało otwieranie i zamykanie samochodu z pilota okazało się że w prawej wiązce klapy bagażnika był urwany przewód. Po sprawdzeniu prawej wiązki wszystko wydawało się być ok przewody całe. Postanowiłem sprawdzić wiązkę z lewej strony po sciagniecu gumowej osłony przeżyłem szok. Na 5 czy 6 przewodów cały był tylko jeden przewód, jeden był urwany całkowicie a na reszcie przewodów izolacja była popękana tak ze druty z przewodów były na wierzchu. Nie wiem jakim cudem inne światła działały nie powodując żadnego zawarcia. Zabrałem się za lutowanie i izolacje przewodów wszystko połączyłem tak jak powinno być ale wydaje mi się że zrobiłem jeden błąd ponieważ nie odłączyłem akumulatora. Po połączeniu wszystkich przewodów górne światło stopu na klapie bagażnika zaczęło świecić ale nie świeci prawy, lewy stop na klapie i prawe światło drogowe. W nadkolach wszystkie światła działają. Gdzie szukać przyczyny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po pierwsze tych przewodów się nie lutuje w miejscach pęknięć, tylko wymienia cały fragment, który się zgina. Długo Ci ten Twój patent nie wytrzyma jak lutowałeś tam gdzie pękło.


Sprawdź czy z modułu idzie prąd na te żarówki to się dowiesz czy coś skopałeś podczas naprawiania, czy coś się w module uwaliło. Poza tym nie wiem czy nie musisz skasować pamięci zwarć w FRM.


Pisząc "drogowe", rozumiem, że nie miałeś na myśli światła długiego, czyli przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam.Też mam problem z tylnim lewym postojowym w klapie.Żarówka ok,przewód raczej też ok.Poprostu pokazał się błąd i się świeci przy uruchamianiu silnika.Może jest tu ktoś ze Świnoujścia/okolic kto by to ogarnął?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.