Skocz do zawartości

E60 525i 2005 dziwne zachowanie komputera


Jarec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam temat dotyczy 525i sierpień 2005. Szczerze zrobiłem jakieś 4tys od zmiany oleju. I ostatnio zapalilo mi sie że olej na min. Miałem przygode w trasie, przejezdzająć przez szlaban "usiadłem" na progu. I teraz nie wiem czy coś rozwaliłem czy nie. Po nocy nie było sładu oleju, płyty nie ruszone pod silnikim, nie widać sładu wycieku. Czy te silniki biorą olej czy nie? W między czasie doszły kolejne rzeczy. Sprawdziłem auto na podnośniku i nie ma śladu wycieku oleju. W między czasie wyskoczył błąd systemów bezpieczeństwa (poduszki, napinacze pasów itp), zmienił język menu, przy zamykaniu uchyla okna, nie chce się otworzyć. Czy ktoś ma jakieś pomysły?
Aż nastał czas zmian, czas walki, Czas Pogardy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to jakieś problemy z elektryka.

 

Jeśli nie było to uderzenie tylko oparcie się albo przytarcie przy niedużej predkości to raczej bym sie nie obawiał. Zdemontuj płyte ochronną pod silnikiem i popatrz dokładnie czy nie ma nigdzie wycieku, jeśli wszystko w porządku to sprawdź stan oleju na bagnecie, dolej do poziomu 0,5-0,75 i obserwuj problem.

 

Silnika jak każdy inny zawsze ma prawo zużyć troche oleju, wszystko zależy od rodzaju silnika i trybu jazdy.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością silnik produkował oleju nie będzie chyba że to diesel i tam w związku z DPF przybywa na bagnecie ;)

Na poważnie:

Na mój gust miałeś nalane oleju na granicy i po przejechaniu pewnego dystansu i zużyciu oleju czujnik wykrył jego niższy poziom. Nic strasznego. Zrobisz dolewkę (najlepiej na 3/4) i heja dalej. Mój samochód zużywa około 1L na 15kkm - może ciut więcej ale to zależy od sposobu jazdy.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.