Skocz do zawartości

Pokój zwierzeń: Co spieprzyłem/-am w swoim samochodzie.


zmijas

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie spowiadamy się z naszych błędów, pomyłek, nieudanych napraw, nieudanych modyfikacji i nie przemyślanych zakupów.

 

Nie wstydźcie się. Z nikogo się nie wolno się śmiać. Temat ma posłużyć jako przestroga i rada dla potomnych żeby nie szli naszą drogą i zaoszczędzili czas, pieniądze, nerwy.

 

 

Mój błąd: Schowek na kasety w konsoli środkowej

Od zakupu w swoim samochodzie miałem standardową konsole z wnęką koło hamulca ręcznego. Niestety była ona troszkę sfatygowana. Pewnego razu przeglądając allegro znalazłem super ekstra konsolę środkową ze schowkiem na kasety. Mimo to że nie mam odtwarzacza na kasety troszkę się zajarałem że fajny, oldschoolowy gadżet z epoki. Teraz, po X czasu jazdy z tym badziewiem stwierdzam że to był błąd bo ani to nie jest użyteczne w przeciwieństwie do wnęki (w którą można włożyć długopis, drobniaki albo niedojedzonego kabanosa) a to jeszcze do tego mnie denerwuje bo cały czas zahaczam łokciem i otwieram te przegródki.

 

Tak więc nie popełniajcie tego samego błędu co ja i nie montujcie takiego schowka na kasety. Nie opyla się.

 

Następny, prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba byłem lepszy :mad2: wymieniałem rozrząd w mojej E30 M20B25 i wszystko było ok , poskładałem 3 razy sprawdziłem znaki i stwierdziłem dumnie CACUCHO , poszedłem do stacyjki zakręciłem raz , drugi...10, ... 25.. i nic nie odpala . Szukam co nie tak , brak iskry i paliwa , szybko w internet i na 100 procent czujnik położenia wału kupiłem 125 zł poszło i dalej nic , może cewka 54 zł poszło i nic , może komputer 100 poszło po tygodniu załamka nic nie wiem amba . Jeszcze raz na spokojnie usiadłem przy silniku odłączyłem kostki od czujnika wału i tą obok od impulsatora i okazało się że są bardzo podobne , zaryzykowałem i zamieniłem je miejscami usiadłem za kierownicą przekręciłem kluczyk i jestem...... SZCZĘSLIWYM CZŁOWIEKIEM :mrgreen:
BÓG MIŁOŚĆ WYGODA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było sporo pomyłek i nie udanych napraw.

1. Ringi w e30. Nie spotkały się z uznaniem na forum jak i wśród znajomych dlatego już ich nie ma.

2. Nie udana próba naciągnięcia łańcucha rozrządu. ( chętnie opowiem przy jakimś piwku jak się tego nie robi :evil: )

i wiele, wiele innych ale człowiek uczy się na własnych błędach przez to znamy się z e30 od podszewki :)

A co to, a co to tak gna, tak bokiem, tak bokiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bieżaca głupota, wjechanie 50km?h w półmetrową kałuże.... :mad2: bo myślałem ze nie jest tak głęboka i że przejadę....niestety tylko 100metrów ze 130...Ale jest nadzieja. Jutro bede szukał przyczyny, czemy słabo pali na benzynie a na gazie nawet nie chce zająknąć....

Pamiętajcie w duże kałuże jedziemy powoli... (a dwa razy jechałem po dobrym torze Offroadowy)...no tylko dać se w ryj...

 

PZDR>

Edytowane przez KRIS85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.