Skocz do zawartości

BMW e90 LCI Sedan problem z kierunkiem LED


mgbikeer

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Po wielkich poszukiwaniach na forum jak i na googlach nie znalazłem nurtującego mnie pytania na temat mojej usterki.

Problem polega na tym, że posiadam auto z 2009 roku, które nie ma już gwarancji i popsuł się kierunek prawy tył. Jest bardzo małe natężenie światła, nie świecą nieraz niektóre sekcje ledów (w pionie) lub nie świeci w ogóle kierunek. Co przychodzi mi do głowy to wymiana lampy... ALE czy jest możliwość naprawy tej lampy? Po ściągnięciu lampy na wysokości kierunków widać jakąś płytkę...

Bardzo proszę o pomoc. Może ktoś już się spotkał z takim problemem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam model z 2008 LCI i w serwisie wymieniali mi lampy tył led w ramach akcji serwisowej. Może powinieneś zajechac do ASO i zapytać. Samochód sprowadzony czy kupiony w pl salonie?
Lewy pas to nie kółko różańcowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcji serwisowej nie bylo, ale jesli komus migacze przestaly dzialac lub "szalaly" to BMW ma zalecenie serwisowe aby wymienic wadliwy modul.

-------------------------------------------

pozdrawiam

obara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

obara możesz podać nr zalecenie serwisowego dla tego przypadku z tylnymi lampami LED?

 

Ja pisałem do czterech serwisów odnośnie akcji serwisowej lub zalecenia serwisowego i dostałem odpowiedź negatywną.

 

udało mi się dotrzeć do czegoś takiego, na co się powoływałem i lipton

 

Service Bulletin Number:

SI-B-63-06-10

NHTSA ID #:

10034186

Bulletin Date:

Sat, 05/01/2010

Failing Component(s):

123000 EXTERIOR LIGHTING:TAIL LIGHTS

123100 EXTERIOR LIGHTING:TAIL LIGHTS:SWITCH

Summary:

BMW: LEDS IN REAR LAMP INOPERATIVE. THE LEDS (LIGHT EMITTING DIODES) IN THE OUTER LEFT OR OUTER RIGHT REAR LAMP ARE INOPERATIVE. AFFECTED ARE THE LEDS FOR THE PARKING LAMP/TAIL LAMP OR THE TURN SIGNALS. NO CHECK CONTROL MESSAGE IS DISPL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

twarzu

czy udało Ci się coś ustalić? Dostałeś jakąś odpowiedź z serwisu?

Mam identyczną sytuację, dzwoniłem już do BMW Polska z zapytaniem o akcję serwisową ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi...

 

Z kolei warszawskich serwisach odpowiedź jest taka sama: samochód nie podlega żadnym akcjom serwisowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę temat: patrząc na realoem są 3 wersje tylnej lampy montowanej w błotnik:

63217154153(09/01/2008 — 03/10/2010),

63214871731(03/01/2010 — 12/10/2010),

63217289425(from 10/01/2010)

 

czy ktoś wie czym różnią się te lampy? w nowszych wersjach była poprawiona wada "padających" LEDów w kierunkach?

 

Pozdrawiam

Mariusz

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest akcja serwisowa, bo bylem sie kiedys pytac oto bo mialem kupic uzywki i wolalem sie upewnic.

 

Na koniec miesiaca jade do niemiec, i podjade do tego dealers u ktotego bylem. I wrzuce wam scan tegopisma tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.