Skocz do zawartości

Próba Kradzieży


Laskowik

Rekomendowane odpowiedzi

witam, włamali sie wnocy do mojej Bejki wiercąc zamek, ze środka zniknęły piloty do bramy garażowej i szlabanu (już oczywiście przekodowane)

natomiast facet w PZU powiedział że najprawdopodobniej wpięli się w "złacze diagnostyczne" i pobrali dane na temat auta i teraz się przygotowują do drugiego podejścia, i że pewnie są w stanie zrobić pilota żeby wejść i wyjechać nim "jak swoim"

W Aso BMW powiedzieli ze przekodują mi komputer za 500 zł żebym był spokojny, (plus wymiana zamka itd ale wizyta dopiero za 10 dni)

 

i tu moje pytanie: czy to rzeczywiście możliwe? Mam auto na 10 dni odstawić na strzeżony z rottweilerem w środku? Może zniszcze tą wtyczkę na ten czas?

 

Drugie pytanie: jak dobezpieczyć auto,bo nie mam alarmu tylko immo w kluczu, które na wiele sie nie zdaje..

co proponujecie? blokadę skrzyni, + jakieś elektroniczne odcięcia? (schowany pstryczek który trzeba nacisnąć przed uruchomieniem) ??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Moim zdaniem to byli jacyś amatorzy. Jeżeli byłby to prawdziwy złodziej już byś tego auta nie miał. Możliwe jest przejęcie zabezpieczeń elektronicznych t.j. kodów centralnego zamka czy immobilajzera natomiast jeszcze pozostaje częśc mechaniczna( rzeżba kluczyka chyba że zabrali Ci zamek wtedy dorobią klucz tylko musiało by to być tej samej nocy).Może być też że wyłamią stacyjkę żeby odjechać jak swoim. Troche pan z PZU chyba jednak przesadza. Co do zabezpieczeń może ZEDER :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamka chyba nie wzieli tylko rozbebeszyli... mowicie o stacyjce, ale przeciez mogą odpalic auto z laptopa bez uzycia klucza?

 

auto moge normalnie zamknąć pilotem, dziura w klamce jest ziejąca. Czy jest mozliwe ze mi sie włamią do auta mimo założenia nowego zamka? (kluczyki do auta zostają bez zmian?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie "coś" zczytali, chociaż to działa troche inaczej (dodaje sie nowy klucz do CAS) a nie dorabia klucz do CAS. To pytanie dlaczego nie odjechali ? Troche dziwne mi się wydaje żeby w najbliższym czasie ci sami ludzie zasadzali się na twój samochód, przecież teraz chronisz go jak nigdy dotąd, a jest pełno innych którzy nie spodziewają sie "wizyty"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własne ukryte wyłączniki są bardzo dobre . Zyskujesz najważniejsze dla Ciebie tzn. czas . Jak zlodziej nie zrealizuje zadania w kilkadziesiąt sekund to zostawi ofiarę nie będzie ryzykował. Gorzej jak twoje przeróbki padną Ci w czasie drogi i auto stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie-Panowie nie piszcie na forum o zabezpieczeniach jakie macie. Podawajcie sobie rady na PW-przynajmniej wiadomo kto( w miare ) sie dowiedział.

Ze standardowych zabezpieczeń dobra jest karta zbliżeniowa(na własne ryzyko można za zgodą instalatora i pisemnym oświadczeniu poprosić o taki montaz aby w razie utraty sygnału wyłączała zapłon, zasilanie-niebezpieczne w razie słabej baterii lub podczas próby wysadzenia z auta-wtedy mozna odpowiadac za czyjeś życie) wraz z blokadą skrzyni.

Czytałem gdzieś-już dawno-statystyki-jesli palant nie odpali auta w 3 minuty(średnio oczywiście), to odpuszcza sobie zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.