Skocz do zawartości

e46 330d - wymiana łożysk (tył).


mihuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, przymierzam się do wymiany tylnych łożysk w moim autku. Chciałbym tylko zapytać, czy uda mi się to zrobić w zaciszu własnego garażu? Chodzi o to czy są może potrzebne jakieś nietypowe narzędzia, klucze, itd. Dodam, że wymieniałem już łożyska np. w Maździe i udało się nawet bez ściągarki. Nie wiem jak jest tutaj. Rozumiem też, że wystarczy kupić same łożysko i nie ma potrzeby wymiany go razem z piastą? Czy łożyska SKF to będzie dobry wybór? Jaki pewny sklep byście polecili (żeby jakiejś podróby nie wsadzili)?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To zależy od wielu czynników. Nie wiem jak bogaty arsenał narzędziowy masz w garażu. Z tego co pamiętam potrzebny klucz gwiazdkowy, którego mój mechanik nie miał. Dodatkowo jeśli to pierwsza wymiana to może ciężko wychodzić więc prasa z naciskiem ok 15t może być potrzebna do wyciśnięcia łożyska. Wystarczy samo łożysko bez piasty. Ja wymieniłem na Meyle i rok już śmigam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, przymierzam się do wymiany tylnych łożysk w moim autku. Chciałbym tylko zapytać, czy uda mi się to zrobić w zaciszu własnego garażu? Chodzi o to czy są może potrzebne jakieś nietypowe narzędzia, klucze, itd. Dodam, że wymieniałem już łożyska np. w Maździe i udało się nawet bez ściągarki. Nie wiem jak jest tutaj. Rozumiem też, że wystarczy kupić same łożysko i nie ma potrzeby wymiany go razem z piastą? Czy łożyska SKF to będzie dobry wybór? Jaki pewny sklep byście polecili (żeby jakiejś podróby nie wsadzili)?

 

Pozdrawiam

 

też wymieniałem z tyłu na FAG temat miałem opracowany ale coś mnie podkusiło żeby podjechać do mechaników.... sam nie dałbym rady,

niestety łożyska tak mocno siedziały że złamali 2 ściągacze i dopiero 3 poszło, duży problem był z wybiciem półosi i mniejszy z wyciśnięciem samego łożyska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A powiedzcie mi jeszcze jak możecie jaki numer/symbol powinno mieć łożysko/zestaw do mojego autka? Znalazłem kilka różnych i nie wiem jakie będzie dobre, a nie chce kupić złego. Patrzyłem na RealOEM ale po podanych tam numerach nie mogę niczego znaleźć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A powiedzcie mi jeszcze jak możecie jaki numer/symbol powinno mieć łożysko/zestaw do mojego autka? Znalazłem kilka różnych i nie wiem jakie będzie dobre, a nie chce kupić złego. Patrzyłem na RealOEM ale po podanych tam numerach nie mogę niczego znaleźć.

 

Kup w sklepie polecanym przez nasze forum a będziesz pewny oryginału i że pasuje do twojego modelu + dobra cena. http://www.czescidobmw.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pogadaj z właścicielem, być może zamówią dla ciebie skf.

 

EDIT: Cena SKF jest sporo wyższa do 330d w porównaniu do FAG a z informacji ludzi którzy pracują w firmie zajmującej sie techniką przeniesienia napędu obie te firmy są na podobnym poziomie pod względem technologi i jakości tak że nie ma po co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napisałem już do nich - zobaczymy jaka będzie cena. No może i faktycznie, gdyby różnica była duża, to może i wezmę FAG'a. Też ponoć dobre, w poprzednim aucie również wymieniałem na SKF i złego słowa o nich nie powiem - stąd może mam klapki na oczach i ciężko mi się przełamać do innych producentów :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz pokazane. Pprzy wymianie lewego lozyska aby wyciagnac poloś, trzeba opuscic stabek jak i wydech, przydal by sie kanał. Dodam zeby nie stosowac plastikowej tuleji na ktorej bedziesz opierac sciągacz. Ja wsadziłem FAG czyli to co fabrycznie idzie. Bedzie pewnosc ze przetrwa drugie tyle zadnych skf.. Kolega wyzej ma dobre opinie tej firmy ja natomiat nie wyrabiam o nich specjalnie dobrej renomy. W busie skfy poszły mi po 50 000km a łożysko bardzo podobne do e46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.