Skocz do zawartości

Problem z ogrzewaniem


bmw320

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z kiepsko działającym ogrzewaniem. Czytałem parę tematów z tym związanych ale nie udało mi się znaleźć czegoś podobnego. Silnik nagrzewa się w miarę szybko, wskazówka temp. po nagrzaniu jest cały czas po środku i ani drgnie. Niestety powietrze z kratek jest cały czas letnie... Wygląda na to że termostat jest ok, pompa jest ok. nie wiem tylko na jakiej zasadzie działa samo "dozowanie" ogrzewania... może ktoś wie co może być albo miał już coś takiego ??
Sama radość :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie po prostu wyjąłem filtr przeciwpyłkowy :D ,wymieniałem go w marcu 2005,wiec wydaje mi sie ze niedawno,ale teraz stary w samochodzie nie da sie wysiedziec,tak gorąco,wczesniej zamarzała mi przednia szyba,zkryłem również cała chłodnice i nic sie nie dzieje,tzn nie grzeje sie,a jezdze cały czas,spróbuj :) ,u mnie zadziałało.pozdrowionka

i oby do wiosny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie posiadasz filterka to możesz mieć "zasyfioną"nagrzewnice,podobna akcje miałem kiedyś w passacie ,tam była jeszcze zakamieniona ,zasyfiona tzn zabrudzona kurzem ,liśćmi itp,spróbuj jeszcze zakryć chłodnice ,jesli to nie pomoże a termostat i płyn są ok to nie widze inaczej jak wyjąć nagrzewnice i obczyścić .ja do środka nalełem kreta tzn takiego śodka do czyszczenia kanalizacji,ale z tym to uważaj,bo świństwo żrące,zeby ci dziurki nie wypaliło :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w e36 jest SYSTEM SIEMENS i działa to elektronicznie, ale nie chciał bym zmyślać i poprawcie mnie jak się mylę ale coś jak dobrze pamiętam (kiedyś to rozbierałem) to chyba do jednego jest cięgno i nie wiem czy nie do zimno-ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ludzie pomozcie bo zamarazam sytuacja jest taka e36 coupe 1,8is bez klimy

samochod postal weekend i nie leci mi cieple poweitrze wogole z rzadnej kratki leci lodowate temeratrua silnika w normie caly czas w pionie i nawet nie drgnie nie wiem czy to filtr chociaz mi sie nie wydaje bo przed weekendem bylo dobrze teraz wsiadam i zimno co sie moglo stac pomocy pokretla nie ruszalem caly czas na czerwonym polu i zimno

życie zaczyna sie od 200km/h

http://royy.net/~serfer123/bmw/7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam!

SERFER, sprawdź poziom płynu w chłodnicy przy zupełnie zimnym silniku (na zbiorniczku uzupełniającym jest oznaczony poziom "cold" lub "kalt" i taki powinien być poziom płynu). Jak miałem 316tkę to musiałem porządnie odpowietrzyć układ chłodzący i wtedy dopiero było OK (odpowietrzniki były dwa: pozioma śruba przy termostacie i plastikowy przy korku chłodnicy).

Może jednak spadło cięgno od pokrętła "ciepło-zimno". Pokrętło powinno pewnie lżej się kręcić, gdy cięgno się odczepiło.

Jeszcze jest jedna kwestia, u mnie (e36 320) ogrzewanie działa dobrze przy większych obrotach i podejrzewam pompę wody. Pompa może być już na wykończeniu i nie ma swojej wydajności przy małych obrotach. Jeśli ktoś miał podobny przypadek proszę o informację.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. u mnie ogrzewanie na szyby i nogi jest cieple a na auto jak biore zeby na twarz lecialo jest zimne co to moze byc ???

 

Może ja odpowiem Ci na to pytanie.

 

Tutaj masz obrazek pokrętła do regulacji nawiewu (bez klimatyzacji) i zaznaczyłem na nim ustawienie oraz niebieskie paski oznaczające zimne powietrze.

 

http://img444.imageshack.us/my.php?image=obraz0031sv2.jpg

 

Już teraz powinno być wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.