Skocz do zawartości

Jakość "tanich" sprężyn obniżających


wheeljack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W mojej buni ostatnio opadł tył. W galerii można zobaczyć jak to wygląda. Chcę kupić jakieś sprężyny ale odrazu cały komplet, żeby zglebić przód. Jakie zestawy polecacie ? Rozumiem, że te z allegro za 400zł to pic na wode ? Cena kusi, gdy za eibach 600 zl Weitech 740 a H&R 880

 

ktoś coś doradzi? ogólnie to obawiam się, że tył opadnie jeszcze niżej niż teraz jest;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście sam czekam, aż padnie któraś z tylnych sprężyn :mrgreen: (od tak nie przeforsuje konieczności kupna kompletu :norty: ).

 

Skusiłbym się na komplet Eibach-a :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne sprężyny w naszych turaskach przy tylnym napędzie dostają konkretniej w ..... ;) niż w samochodach z przednim napędem i podlegają procesowi relaksacji (tracą swoją sprężystość i autko niżej siedzi).

 

Wydaje mi się, że jeśli nie masz problemu jeszcze z innymi podzespołami tylnego zawieszenia to na nowych sportowych sprężynach autko bardzo mocno nie opadnie, no chyba, że wybierzesz jakieś - 50 mm :wink: .

 

Jeśli coś pokręciłem to niech mnie Ktoś poprawi :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio zakupiłem eibachy sportline 50/30

jestem zadowolony chociaż trzeba zdawać sobie sprawę że jest niżej ale dramatu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Ranger czy mierzyles moze jaka jest wysokosc od ziemi do nadkola?jak nie to czy przy okazji moglbys zmierzyc to da jakis obraz

 

tak mierzylem, przed i po jak znajde kartke to napisze roznice, foty nie robilem bo czasu brak

z tym że mam zawias mpakiet II i on już jest obnizony wzgledem serii o ok 20mm

 

edit

przód 67cm spadło do 63,5cm

tył 64,5 spadło do 62,5cm

mierzone przy ok 20 litrach w baku na kołach 18

sprężyny eibach sportline 50/30 dobierane do tego konkretnego auta,

 

prokity obniżają tyle co ma mpakiet II a ja chciałem niżej a nie tak samo więc wybrałem sportline'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
mam do sprzedania przednie sprężyny obniżające ok 50mm. wymontowane z mojej buni gdyż zmieniałem na takie jak seryjnie szły w mpaku. auto wyglądało i prowadziło się na nich super ale musiałem trochę podnieść bo dojeżdżając do domu prawie urywałem zderzak (taka droga niestety). Sprężyny były koloru żółtego i były w aucie sprowadzonym z Niemiec , ale w związku z tym że odchodziła z nich farba dałem je do malowania i teraz mają kolor siwy, nie miały żadnych wżerów są w stanie bardzo dobrym. Kontakt ze mną email: radekw84@vp.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
kolego Ranger czy mierzyles moze jaka jest wysokosc od ziemi do nadkola?jak nie to czy przy okazji moglbys zmierzyc to da jakis obraz

 

tak mierzylem, przed i po jak znajde kartke to napisze roznice, foty nie robilem bo czasu brak

z tym że mam zawias mpakiet II i on już jest obnizony wzgledem serii o ok 20mm

 

edit

przód 67cm spadło do 63,5cm

tył 64,5 spadło do 62,5cm

mierzone przy ok 20 litrach w baku na kołach 18

sprężyny eibach sportline 50/30 dobierane do tego konkretnego auta,

 

prokity obniżają tyle co ma mpakiet II a ja chciałem niżej a nie tak samo więc wybrałem sportline'y

 

 

Kolego a masz fotki jak to wyszło ? Rozumiem, że amory zostawiłeś w oryginale ? Tj. sportowe dostosowanie zawieszenia + M-Pakiet II ? Jaki masz silnik i jaką budę ? Jak bys porównał jazde na sprezynach sportline do m-pakietowych, twardo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to żeś odgrzał kotleta :D

 

ja Ci powiem na swoim przypadku

miałem e46 moje wrzuciłem przód -40 H&R oraz tył -20 m pakiet, amory seria. Komfort w porządku nie narzekałem

potem miałem e39 wrzuciłem m pak amory + springi -20/-20. Oem ofc. Dużo więcej straciłem komfortu w porównaniu do serii.

teraz mam e60 i do seryjnych amorków wrzuciłem eibach sportline -50/-30. Przedni amor jak padnie to wrzucę m pak, ale póki jest dobry to tak śmigam. Komfortu dużo nie straciłem w porównaniu do serii i śmiem twierdzić, że jest bardziej komfortowo niż w obu poprzednich autach. Słyszałem, że właśnie eibachy nie są bardzo twarde np w porównaniu do H&R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.