Skocz do zawartości

czujnik temperatury silnika e36 1,8i

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Zna ktoś może rezystacje czujników temperatury silnika M43 B18 będę wdzięczny za pomoc (2-ch czujników).Ostatnio zaczęła mi więcej palić na jednym czujniku mam opór 2,8 kilooma a na drugim 7,7 kilooma przy temperaturze około 20 stopni.
Opublikowano
Podjedź na kompa najlepiej być może to sonda.A co d czujników to czarny to jest tylko od wskazań na liczniku jak już to niebieski daje sygnał ecu.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Opublikowano
  • Autor
Sondę sprawdzałem opór grzałki ma 28 om. napięcie podczas pracy silnika oscyluje od 0,28V do 0,70V napewno ją wymienię na nową ma już 17lat.Najpierw jednak muszę być pewny że czujnik temperatury silnika ma właściwą oporność więc jeżeli ktoś ma taką wiedzę to proszę o pomoc, wydaje mi się że 7,7kilooma to za duży opór. Jeszcze jedno który czujnik jest od temperatury zegara pierwszy czy drugi patrząc od przodu (rozrządu) silnika.
Opublikowano
  • Autor
Ale pytanie pozostaje nadal otwarte jaki mają opór?
Opublikowano
  • Autor
W książce znalazłem czujnik temperatury silnika jest podana jego rezystacja ale nie wiadomo do którego to sie odnosi ,są dwa jeden do ecu drugi do zagara.Gdyby chociaż podali kolor czujnika to już byłbym w domu a tak to lipa.Wtyczki do czujników są identyczne nie wiem czy nie były kiedyś zamienione .
Opublikowano
  • Autor
Rozszyfrowałem bestię pierwszy czujnik patrząc od przodu be-em-ki to czujnik od zegara i powinien mieć opór około 8 kiloomów w temperaturze 20stopni C. drugi to czujnik temperatury od komputera sterującego praca silnika i powinien mieć opór około 2,5 kilooma przy 20 stopniach C.Po nagrzaniu silnika do 80 stopni C. obydwa mają około 0,35 kilooma oporu.Miałem uszkodzony czujnik temperatury od DME ,po wymianie na nowy wszystko jest w porządku.
  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

poltor a powiedz mi jakie objawy są padniętego czujnika temp do ecu.

Mi pali m50b20 vanos w mieście 16l i to przy emeryckiej jeździe, na trasie w miarę normalnie 8-9l.

Silnik normalnie pracuje, przyśpiesza, obroty nie skaczą itp. jak zimny odpala od strzała, jak ciepły czasami trzeba pokręcić (ale to może być wina reduktora od LPG także tym się proszę nie kierować przy odpowiedzi, bo to mam dopiero od miesiąca, a problem spalania od pół roku, myślałem że to normalne spalanie bo miałem gaz II gen. ale na sekwencji teraz mam to samo)

http://img338.imageshack.us/img338/4369/sygnaturka2w.jpg
Opublikowano
kolego takie dane znajduja sie w ksiazce sam naprawiam bmw :mad2:
jedynakk

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.