Skocz do zawartości

Jak 525i (automat) powinno się zbierać z dołu ??


Marcin791685048926

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej moje subiektywne odczucie ale wydaje mi się, że moje auto trochę kiepsko się zbiera z dołu . Przy gazie w podłodze tak do 30-40km idę równo z matizami :) jak się juz wkręci na obroty to bardzo ładnie się odpycha :cool2: . Codziennie jeżdżę prawie 200 konnym dieslem więc może stąd moje uczucie ale jak to wygląda u was z tym "zbieraniem się" ?

 

Dzisiaj wymienię filtr powietrza i filtry w lpg może coś to zmieni. Wczoraj wyjąłem stary filtr powietrza i był dosyć zasyfiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam automata i silnik 2 litrowy ale w pracy poruszam się 407 z silnikiem 2.0 HDI i powiem Ci że jak wracam po pracy i siadam do swojego to jestem bardzo zadowolony z osiągów buni. Wiadomo lepszy moment ma tamten dieselek ale u mnie vanos też robi robotę.

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam automata i silnik 2 litrowy ale w pracy poruszam się 407 z silnikiem 2.0 HDI i powiem Ci że jak wracam po pracy i siadam do swojego to jestem bardzo zadowolony z osiągów buni. Wiadomo lepszy moment ma tamten dieselek ale u mnie vanos też robi robotę.

 

Ja z osiągów też jestem zadowolony bo nawet jakby co to nie jest auto do ścigania się ale jeżeli można coś naprawić jak się da to czemu nie.

Może głupio zabrzmi ale ja nawet nie wiem czy mam vanosa czy nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie w necie czytam o tym vanosie i tak myślę, że coś mi z przodu silnika lekko cyka więc może ta część szwankuje. Vanos odpowiedzialny jest za moment obrotowy i mniejsze spalanie - u mnie dół w moim przekonaniu słabo chodzi oraz spalanie mam na poziomie 16,7 bez klimy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz auto do INPA/DIS/ MODIC i wszystko będzie jasne... Bo Twoje spalanie wyraźnie wskazuje na jakąś usterkę przy założeniu, że nie depczesz kick-down przy każdym ruszaniu z miejsca ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz auto do INPA/DIS/ MODIC i wszystko będzie jasne... Bo Twoje spalanie wyraźnie wskazuje na jakąś usterkę przy założeniu, że nie depczesz kick-down przy każdym ruszaniu z miejsca ;)

 

Pozdrawiam

 

tzn pojechać do elektryka od bmw i przez komp sprawdzi czy wszystko gra :) ??

moje przebiegi to 100% miasto i krótkie odcinki w korkach. Spalanie w tabelce jest napisane 13,7 ( jeżeli dobrze pamiętam ) raz zrobiłem testową trasę i spalanie miałem na poziomie 9-10 litrów więc norma.......no ale coś jest chyba na rzeczy i trzeba będzie sprawdzić.

 

W sobotę jadę "zabytkiem" do Wawy więc sprawdzimy przy teście długodystansowym.

 

Btw. za 120 pln na lpg po mieście robie 270km +/-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.