Skocz do zawartości

E60 3.0D zakup skrzynia manual czy automat?


Romanesku

Rekomendowane odpowiedzi

Za tydzień w DE kupuje e60, 2003 lub 2004 3.0 D przebieg to okolo 170 tys.osobiście wole automat ale niewiem jak z awaryjnoscia automatów po takim przebiegu.Prosze kolegów o wypowiedz w tym temacie.

 

 

Wyslane z mojego iPada przy użyciu

Tapatalk

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień w DE kupuje e60, 2003 lub 2004 3.0 D przebieg to okolo 170 tys.osobiście wole automat ale niewiem jak z awaryjnoscia automatów po takim przebiegu.Prosze kolegów o wypowiedz w tym temacie.

 

 

Wyslane z mojego iPada przy użyciu

Tapatalk

 

Ja mam 250k (automat 2003) i jest ok. W skrzyni wymieniana była pokrywa, bo był z niej wyciek - "standardowa" usterka + niepełna wymiana oleju.

Nie widzę żadnych minusów automatu. Na plus na pewno brak koła dwu-masowego :) i brak potrzeby wajchowania gałką :)

 

Kupiłem niedawno 2 auto 220KM z manualem i jest masakra :)

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tą pojemność i moc to tylko automat. Przede wszystkim komfort większy po drugie niema różnicy w spalaniu.

A co do awaryjności to jak auto widziało mechanika to nie powinno być z automatem żadnego problemu, ewentualnie jak przyjedziesz do kraju to wymienisz olej w skrzyni i zrobisz upgrade softu i będzie śmigać długo.

Dokładnie sprawdź auto jeśli chodzi o przebieg i o kondycję osprzętu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 141k auto z 2006. Po zakupie wymieniłem miskę, olej i uszczelnienie. Mechanik powiedział że wygląda w środku pięknie. Więc mam nadzieję że będzie służyła.

U mnie jest skrzynia ZF, w starszych modelach może być GM /pomoć bardziej awaryjna/.

Co do wyboru manual/automat. Zawsze miałem manual. Teraz jest automat i bardzo go chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.