Skocz do zawartości

wymiana silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
witam. mam problem polegajacy na tym ze padl mi silnik(prawdopodobnie urwal sie lancuch do napedu pompy oleju). najlatwiej i najtaniej jest mi wymienic silnik. chcialem przy okazji wymiany silnika zalozyc inny typ o wiekszej pojemnosci. w tej chwili mam 2,5 litra a chcialem zalozyc cos kolo 3 litrow. mam jednak problem poniewaz dowiedzialem sie ze wiaze sie to z wieloma przerobkami. moze ktos moglby mi powiedziec co tak na prawde trzeba wymienic dodatkowo, i czy jest mozliwosc zamontowania silnika od e46?
Opublikowano

wkladaj 3,0D :twisted:

poszukaj w tenatach, ktos to niedawno robil to najlepiej Ci powie

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Ale jak chłopak chce wiecej mocy to po co ma 3.0D jak ten co teraz miał bedzie mocniejszy.
Opublikowano
Darex, uwazasz ze 2,5 24V jest mocniejszy od 3,0D??
Opublikowano

w serii okolo 200 po chipie z 250 i 325 robi na kazdym biegu palac przy tym srednio 7 litrow ropy....no ale to diesel.

 

 

Moje zdanie jest takie - wsadzaj silnik 2.8 a jak masz fundusze to cos z S na przedzie i znaczkiem ///M na pokrywie :D

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Opublikowano
a moze pomierzyc komore i pomyslec bnad V8?hehe e36 330 V8 albo 340 V8 :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

A może 350i V12 silnik z E32 widziałem juz takie przeróbki ale w E30 :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Albo 3.6l z M5 podajże 327 koni to dopiero moc a nie az taka duza pojemnosc :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Opublikowano
  • Autor
sluchajcie, do soboty musze kupic silnik. ceny sa podobne (tylko do m sa drozsze), a potem oddac moje autko i nowy silniczek do angielskiego tepaka ktory jak napotka jakis problem to bedzie wydzwanial godzinami a robota bedzie stala. musze wiedziec czy bez wiekszych przerobek moge zalozyc 2.8?
Opublikowano

Zawiele Ci nie pomoge ale wiem ze znajomy wlozyl do 325 e36 silnik M52b28 i zrobil to we wlasnym zakresie wiec raczej nie ma tam wiekszej filozofii bo w koncu silnik z tego samego modelu wiec elektyka pewnie ta sama.

Z wkladaniem M54b30 jest podobno wiekszy problem z elektryka - nowe wtyczki i trzeba miec cala nowa wiazke :(

Tyle mojej wiedzy bo poki co sie pilnie ucze :) ale to dopiero poczatki :(

http://img270.imageshack.us/img270/6336/imageshack7qh.jpg
Opublikowano
  • Autor
dzieki. chyba pozostane przy 2,5 :cry2:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.