Skocz do zawartości

problem z silnikiem M42 E36


robko21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstępie sory za kolejny raz wałkowanie tego samego tematu ale już ręce mi opadły od tej kur.. i potrzebuję waszej pomocy!!Więc po odpaleniu silnika kilka minut pracuje normalnie a potem zaczyna falować na wolnych obrotach do zera prawie gaśnie.Na benzynie wyraznie czuć spaliny (nie kopci),a na gazie sekwencyjnym trochę lepiej ale brak mocy.Gdy próbuję zwiększyć obroty zaczyna" pyrkotać" nie pracuje na wszystkie tłoki dopiero po 3tyś pracuje równo a jak zostawię na wolne obroty znowu to samo. Gdy ściągnę kabel od przepływomierza silnik zaczyna pracować równo na 1tyś ale nie wejdzie na wyższe obroty.Mechanik stwierdził że do wymiany sonda lambda aby przy okazji zmienić katalizator na strumienice inny radzi aby zmienić przepływomierz a jeszcze inny komputer i kto ma racje??Już tyle kasy zainwestowałem w to auto i nie chce wydawać na zbędne naprawy.Proszę poradzcie co zrobić.Dodam że kable,świece i silniczek krokowy wymieniłem w tamtym roku bo miałem podobny problem ale nie pyrkotał i nie śmierdział spalinami jak teraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jeśli miał ktoś podobny problem jak ja to proponuję sprawdzić sondę lambdę!!!!!Doradził mi mechanik aby odpiąć kabel od sondy i jak ręką odjął silnik zaczął sporo lepiej pracować(na benzynie i gazie).Następnie kupiłem na szrocie za kilka złoty przepływomierz i auto nie do poznania,silnik pracuje idealnie.Natomiast wydaje mi się że z powodu odpiętej sondy auto więcej pali o jakieś 2 litry.Lambdę wymienię i myślę że wszystko będzie ok,również spalanie powinno powrócić do 10l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.