Skocz do zawartości

przegrzewanie się silnika latem przy włączonej klimie


wasabi_piotr

Rekomendowane odpowiedzi

witam obecnie gdy jest gorąco i włączam klime to przegrzewa się silnik temperatura rosnie po ok 30 minutach używania klimy ....dodam że w zeszłym roku zmieniałem termostat i miałem problemy z zagrzaniem silnika przez ok 3 miesiące odpowietrzałem układ i w tym czasie troche ubywało mi płynu chłodniczego ....obecnie płyn jest w normie wentylator niekiedy szaleje włącza się i wyłacza bardzo często a jak silnik się przegrzewa to wentylator nie reaguje i jeszcze jedno klapy na wentylatorze bardzo często są zamknięte i obecnie otworzyłem je na stałe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sprawdzenia moduł sterowania wentylatorem chłodnicy - jak załaczysz klimatyzacje powinien cały czas działać, bo inaczej normalną rzeczą będzie przegrzewanie się silnika być może sterownik wentylatora już nie pracuje poprawnie.

 

A co do żaluzji to powinny się otwierać przy ok 105-107 oC.

 

Pozdrawiam

 

P.S

Zatytułuj sobie poprawnie temat viewtopic.php?f=69&t=117886

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za temat temperatury żaluzji przetestuje w sobote ....dzis byłem u mechanika podpiął kompa i nic nie znalazł tylko że żle pracuje wtrysk sterujący .... włączony silnik na pewien czas z klimą u niego i stwierdził że za szybko włącza się wentylator i żle reaguje agregat klimy postanowił upuścić troche gazu z klimy dojechałem do domu od niego stałem trochę w korkach w miescie i myslę że jest ok jesli kogos to interesuje to napisze swoje spostrzeżenia po wekendzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wymiany masz moduł wentylatora ... najpierw przyjrzyj się w kostce kabelkowi sterującemu on lubi zaśniedzieć i nie ma przejścia to ten w kostce do wentylatora - cieniutki ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wentylator zaczął działac cały czas po wyjęciu kluczyka cały czas chodzi musiałem wyjąc bezpiecznik bo akumulator by się wyładował dzis rano przed uruchomieniem silnika włożyłem bezpiecznik i wentylator się włączył więc faktycznie może to byc moduł wentylatora .....z lewej strony patrząc od przodu silnika .....w bocznej sciance obudowy silnika są dwa kable grubsze chyba zasilanie wentylatora i cienkie wchodzą do kostki ...kostka jest wielkosci pudełka od zapałek ale z tej kostki żadne kabelki nie wychodzą czy to jest ten własnie moduł i działa na temperaturę ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak chodzi o ten cienki kabel rozłączasz tą wtyczkę i sprawdzasz przejście czy jest do ecu na tym kablu , muszę sprawdxzic który to pin do ecu dokładnie bo nie pamiętam

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

mam chyba ten sam problem.

teraz też z wentylatorem od chłodnicy. Za pierwszym razem wentylator sam się włączy jak postał trochę na parkingu w tym czasie nie było gorąco po cała drogę do domu i 30min po postawieniu pod domem w cieniu cały czas działał odpiłem akumulator 1 na sekundę i podłączyłem i nadal działał a potem odłączyłem na 30 sek i przestał działać. Wczoraj zostawiłem wieczorem samochód pod domem i pod godzinie stania wentylator sam się włączył i odpinanie go już nie pomagało na ta chwile mam wyłączony bezpiecznik wentylatora zaranie się nic nie dzieje.

 

Mam 4 pytania:

 

1. Czy to może być również sterownik?

 

2. Jak włączam klimę i jadę to mi ładnie chłodzi ale jak stoję to już nie a jak często się zatrzymuje i ruszam lub wolno jeżdżę to auto mi się przegrzewa a po wyłączeniu klimyi i dalszej jeździe wszystko wraca do normy. Ten problem może być również od wentylatora chłodnicy (po włączeniu klimy wcześniej czasami się wo gule nie załączał)?

 

3. Czy jazda bez bezpiecznika wentylatora na trasie jest bezpieczna jeżeli auto się nie przegrzewa (przynajmniej na razie)?

wiem ze w razie czego mogę go zawsze włazić i wentylator będzie działać.

czy lepiej wyjmować go tylko przy parkowaniu przynajmniej do czasu naprawy :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zapłaciłem 250zl za sterownik z wymiana niby 200zl za sterownik i 50zl za robociznę ale teraz sezon jest. Normalnie koszt sterownika to okoł 100-150zl (używany).

co do wymiany to nie jest trudna i można samemu zmienić jak się ma trochę czasu. Po zdjęciu obudowy z "żaluzja" można "łatwo" wyciągnąć wentylator. Potem wystarczy odkręcić sterownik i podpiąć niwy jest on "na wentylatorze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam mam pytanie w czorej latalem troche bokiem i w pewnym momecie samochud sie zagrzal i mi wypadl waz z chlodnicy wiec go dokrecilem dolalem plynu i prwez chwile jechal normalnie po czym znow sie zagrzal i znow wypadl mi waz wiec zrobilem to sama. na drugi dzien przestalo dzialac ogzewanie a silnik na maxa rozgzany i wetylator ktury nie pracuje po rozgzaniu silnika . prosze o szypka rade dzieki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.