Skocz do zawartości

E36 problem z zawieszeniem, jakie sprężyny?


szybki_borkos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie, mianowicie mam e36 325i w którym wymieniłem oryginalne amortyzatory na Bilsteina b4.

Wszystko jest ok prócz wysokości auta, tył siedzi w miarę przyzwoicie, tzn. na równo z nadkolami a nawet delikatnie się chowa, natomiast przodu, no i tutaj własnej jest problem.

Opona jest z 7cm od nadkola , jest strasznie wysoko, auto wygląda jak by nie miało silnika.

Stoi bardzo wysoko, i prosto, zamiast miało by lekko opadać dziobem w dół.

Teraz pytanie, bo już amorków nie zmienię, czy wymiana samej sprężyny pomoże na tą 7 centymetrową przestrzeń?

Jaka to powinna być sprężyna i jak to wpłynie na właściwości jezdne. Czytałem że w przypadku oryginalnych amortyzatorów sprężyna do 40mm to maks.

Czy byłby ktoś w stanie trochę rozjaśnić mnie na temat sprężyn, zawieszenia itd?

Generalnie na oryginalnych amorkach auto tak nie stało wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, czyli co teraz było by najsensowniejsze żeby go obniżyć zostawiając te amorki b4

sprężyny? Jakie? i ile maksymalnie mogę obniżyć, o sens nie pytam bo jednak tutaj auto wizualnie cierpi przez to więc tak czy inaczej muszę coś z tym zrobić :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja do B4 wsadziłem H&R -60/30 to z przodu B4 siadły w dwa miesiące tak ze przy ich wymianie tłoczysko dwoma palcami można było wyciągac i wciskać, chyba M-technik będzie najlepszym rozwiązaniem :search:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.