Skocz do zawartości

Montaż TV w e61 z nawigacją CIC.Jaki koszt?


bobiluk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Mam E61 530 D i nawigacje juz ta nowa z pamiecia

chcialbym zeby chodzilo mi TV ile to moze kosztowac ???

 

Znajomy montował CIC-a i koszt ok 4-5 tys. zl, oryginalnie miał bussines i był spory problem aby dokupic tą ramkę ozdobną która wczesniej miała wycięcie na półeczkę, koszt nowej w ASO to 2300 zł :duh: na szczęście znalazł na allegro jedną sztukę za 300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam E61 530 D i nawigacje juz ta nowa z pamiecia

chcialbym zeby chodzilo mi TV ile to moze kosztowac ???

 

Znajomy montował CIC-a i koszt ok 4-5 tys. zl, oryginalnie miał bussines i był spory problem aby dokupic tą ramkę ozdobną która wczesniej miała wycięcie na półeczkę, koszt nowej w ASO to 2300 zł :duh: na szczęście znalazł na allegro jedną sztukę za 300 zł

 

Dziwne... Ja właśnie zamówiłem do swojego, fakt że nie mam drewna tylko szare listwy zwane chyba titan II, skóra i wnętrze w kolorze grau. Koszt ramki - całe 138zł. Na realoem.com koszt wychodził 38 dolców więc tak w miarę się zgadza. Najdoższe mają ceny ok. 100 dolców czyli po naszemu jakieś 300-400 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam E61 530 D i nawigacje juz ta nowa z pamiecia

chcialbym zeby chodzilo mi TV ile to moze kosztowac ???

 

Znajomy montował CIC-a i koszt ok 4-5 tys. zl, oryginalnie miał bussines i był spory problem aby dokupic tą ramkę ozdobną która wczesniej miała wycięcie na półeczkę, koszt nowej w ASO to 2300 zł :duh: na szczęście znalazł na allegro jedną sztukę za 300 zł

 

Dziwne... Ja właśnie zamówiłem do swojego, fakt że nie mam drewna tylko szare listwy zwane chyba titan II, skóra i wnętrze w kolorze grau. Koszt ramki - całe 138zł. Na realoem.com koszt wychodził 38 dolców więc tak w miarę się zgadza. Najdoższe mają ceny ok. 100 dolców czyli po naszemu jakieś 300-400 zeta.

 

 

Kolega ma wersje z drewna szlachetnego i dzwonił po wielu ASO w Polsce i wysyłał maila do Niemiec i wszędzie cena kosmiczna, gdzieniegdzie to nawet 2700 zł wołali, jego numer części to: 51459173895 i wygląda to dokładnie jak na zdjęciu, oczywiście cena bez przycisków.

 

http://img31.imageshack.us/img31/5732/1983730345.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno zawsze będzie droższe, ale 2700 to przeginka bo 1900zł kosztowało wykończenie w drewnie przy zakupie auta w salonie i mam tu na myśli wszystkie listwy a nie jedną. Wcale nie jest potrzebna nowa ramka do montażu CIC'a w autach pre-LCI. W modelach LCI ta ramka zdaje się być taka sama dla modeli z nawigacją jak i bez niej (tu głowy nie dam sobie uciąć). Jedyna ramka jaka jest potrzebna do wstawienia CIC to ramka klimatyzacji, co prawda można włożyć starą, ale przyciski klimatyzacji mocno się schowają w głąb i estetycznie kiepsko to wygląda. Natomiast co do tematu TV to zarówno do CCC jak i CIC to trochę trzeba się narobić,bo trzeba wybebeszyć pół samochodu, aby to dołożyć ale ok 6h i powinno hulać. Trzeba zdjąć tylną cześć podsufitki tuż przy słupku, zdemontować tylny rząd siedzeń, dorzucić wzmacniacz antenowy w podsufitce, rozbebeszyć lewą stronę bagażnika, celem dołożenia tunera i doprowadzenia do niego wiązek i światłowodu (jeśli w naszej wersji go nie ma). Później puszczenie wiązek przez cały samochód wraz z przewodem antenowym, wyciągamy CIC lub CCC aby wpiąć przewody anteny i światłowodu. Dodajemy kod wyposażenia, kodujemy moduły związane z nawigacją a najlepiej cały pojazd. I cieszymy się TV :).
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Znajomy miał oryginalnie taką ramkę i po zdemontowaniu tej półki czarnej była wielka dziura, razem z CIC-em montowali mu Logic 7 i pewnie dlatego musiał tą ramkę wymieniać.

 

http://img444.imageshack.us/img444/2184/img5928og.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał oryginalnie taką ramkę i po zdemontowaniu tej półki czarnej była wielka dziura, razem z CIC-em montowali mu Logic 7 i pewnie dlatego musiał tą ramkę wymieniać.

 

http://img444.imageshack.us/img444/2184/img5928og.jpg

Ach czyli w LCI też pozostawili tą małą półkę tak jak było w pre-lci. Czyli faktycznie też trzeba wymienić na taką gładką bez półki. Tu akurat mogłem się mylić, jak wyżej zaznaczyłem, bo modelu LCI za bardzo nie ogarniałem.

Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam,

mam dolozony tuner tv i dvd player do nawigacji business lci. oba urzadzenia podpiete do interfejsu wideo, ktory podaje obraz na monitor, dzwiek wyprowadzony pod auxin.

po poczatkowych problemach z tunerem kiepskiej jakosci i wymienieniu go na lepszy firmy ampire jestem zadowolony. tuner i dvd player odtwarzaja dodatkowo filmy i muzyke z usb (dvd player rowniez z plyt).

tuner oczywiscie jest cyfrowy mpeg2/4 wiec nie ma problemu z odbiorem w polsce. wg mnie taka konfiguracja to jedyna sensowna opcja dla naszych aut, szczegolnie jak ktos ma businessa

-------

mart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.