Skocz do zawartości

530dA drgające światło mijania


opa_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj jadąc wieczorem po nierównej drodze zobaczyłem, że drga mi prawe światło. Po dojechaniu do celu podniosłem maskę i łapiąc za mocowanie żarówki ksenonowej od strony silnika ruszałem do przodu i do tyłu.... W środku mam pęknięty jakiś plastik, który odpowiada za trzymanie odblasków - światło przesuwało się w prawo i lewo. Wyglądało to tak, że jak dociskałem po stronie świateł mijania to odblask od długich cofał się do tyłu i odwrotnie - jakby pomiędzy nimi był jakiś zawias... Ktoś wie, który element należy wymienić?

Samochód z 2002 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, musisz sobie upiec lampę

 

To trochę źle. Czytałem, że po tym zabiegu jest problem z parowaniem etc.... Dodatkowo mam maszynę z końca 2002 r., niby ten klej jest praktycznie nie do rozklejenia. :duh: Trzeba dawać nowy klej czy wystarczy podgrzać stary i będzie ok?

 

EDIT: Czy ktoś wie, jak wyciągnąć regulator nie rozbierając i nie rozcinając lampy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z 2003 i jak już pisałem - przerabiałem zabawy w kuchni. Z tego co wiem, klej jest "wielokrotnego użytku" tylko, że do klejenia właśnie musisz go znowu nagrzać porządnie. Co do parowania kloszy to właśnie słyszałem o różnych problemach i zaleceniach, żeby silikonem sobie doszczelnić ale osobiście po prostu nagrzałem przed klejeniem dość mocno i jak na razie zero problemów (wymieniałem rok temu w okolicach marca)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z 2003 i jak już pisałem - przerabiałem zabawy w kuchni. Z tego co wiem, klej jest "wielokrotnego użytku" tylko, że do klejenia właśnie musisz go znowu nagrzać porządnie. Co do parowania kloszy to właśnie słyszałem o różnych problemach i zaleceniach, żeby silikonem sobie doszczelnić ale osobiście po prostu nagrzałem przed klejeniem dość mocno i jak na razie zero problemów (wymieniałem rok temu w okolicach marca)

 

Używałeś piekarnika, czy opalarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.