Skocz do zawartości

e39 RDC Jak działa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
czy ktoś moze opisac zasade działania RDC ( czy działa od razu po ubytku ciśnienia czy dopiero po np 5-10 min -czy powie od razu po złapaniu kapcia ) ,jakie elementy sa potrzebne i jaki jest przybliżony koszt założenia tego systemu do e39 530d 2002 r
Opublikowano

Witam

Z tego co sie orientuje dziala to na zasadzie fal dziekowych- jakies echosondy porownojace poziom halasu z poszczegolnego kola

Widze ze jeszcze Twoja furka nie dala Ci popalic jak jeszcze wiecej elektroniki chcesz dokladac :wink:

pozdr

Opublikowano

Widze ze jeszcze Twoja furka nie dala Ci popalic jak jeszcze wiecej elektroniki chcesz dokladac :wink:

 

Ogólnie to jest bardzo dobry system, o ile działa poprawnie. :mrgreen: Nie trzeba na bieżąco sprawdzać ciśnienia kół w oponach. Przy szybkiej jeździe ubytek od razu zostaje wyłapany. Z pewnością wpływa na bezpieczeństwo.

Opublikowano
  • Autor
nie to chodzi ... Koleżanka na dokładnie takie samo auto jak ja- to kobieta ,jak złapię gumę to zorientuje się dopiero jak nie daję rady juz wtrafić w jezdnie albo na parkingu .W ten sposób zamordowała już w tym roku dwie opony ...z racji tego iż moim zdaniem opony i hamulce sa najważniejsze w aucie i na osi musza tyc takie same i moim zdaniem identyczne zużyte to za każdym razem wymiana dwóch opon, jedna yokohama to około 500 zł .... drogi interes .Dlatego pomyślałem ze taki system w dalszej perspektywie będzie tańszy ,ale nie wiem za bardzo jak działa i jak się za to zabrać... stąd moje pytanie.:)
Opublikowano
a moze oponki z contiseal- uratuja przed mala dziurka. na wieksze to chyba tylko runflat ale to juz klopot. chociaz jak pani nie czuje ze ma kapcia to obojetnie jej bedzie. rdc dopompuje czy tylko informuje? zauwaz ze niektore kobiety sa odpoorne na czerwone kontrolki i komunikaty komputera.
Opublikowano
  • Autor
a moze oponki z contiseal- uratuja przed mala dziurka. na wieksze to chyba tylko runflat ale to juz klopot. chociaz jak pani nie czuje ze ma kapcia to obojetnie jej bedzie. rdc dopompuje czy tylko informuje? zauwaz ze niektore kobiety sa odpoorne na czerwone kontrolki i komunikaty komputera.

 

 

tylko informuje ... ale jest już nauczona ze jeśli pojawi się jakiś napis lub zapali sie jakaś kontrolka której nie zna to staje na środku drogi i dzwoni z pytaniem o co chodzi ...

Opublikowano
  • Członkowie klubu

Strona 111.

http://images37.fotosik.pl/1521/72a0496c6b63baafm.jpg

Strona 112.

http://images50.fotosik.pl/1568/23ffececafafbba2m.jpg

Proszę kliknąć w miniatury a otworzy się w pełnym rozmiarze.

Swoją drogą to żeby nie mieć instrukcji do ulubionego auta!? Hmm.

ec2Wze6.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.