Skocz do zawartości

E60 Przed liftem Ringi LED Mocne światło Jakie kupic ??


Sprinter313

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

 

ringi kupiłem w Jafra ale myślę że można je kupić taniej w sieci, trzeba tylko znać wymiary i kupić smd drugiej generacji. Ja nie znałem a zależało mi na czasie wiec zakupiłem bez szukania. Teraz mogę wymierzyć ponieważ pozostały mi światłowody aby następni mieli taniej ;-)

 

dzieki pywko7 3 dni zabawy się opłaciło ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dedmike.Czy u Jafry wystarczy kupić same ringi smd II generacji,bez modułu DRL i wiązki montażowej którą proponują, potem podpiąć pod instalację od starych ringów i powinno działać?Jesli się mylę się to popraw.Oczywiście przedtem zabawa z rozbiórką lamp hi,hi :D Aha-jaki rozmiar tych ringów.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam wymiary oryginalnych światłowodów które mi pozostały, ringów smd nie mierzyłem ale jeśli wymiary będą podobne to będzie dało się je założyć - oczywiście od razu uprzedzam że jest to rzeźba, to nie pasuje plug&play ja mocowałem ringi na klej. Ale do rzeczy:

 

mały światłowód: 116 mm

duży światłowód: 132 mm

 

Wydaje mi się iż nie musisz kupować w Jafra, jeśli znajdziesz gdzieś indziej taniej podobne rozmiary, ważne aby były to smd 2 generacji, podobno pierwszej nie świecą tak mocno.

 

Co do osprzętu to ja nie kupiłem niczego oprócz samych ringów, podpiąłem pod instalacje starych led markerów i działa aczkolwiek nie są to prawdziwe dzienne ponieważ świecą także tylne lampy. Błędów nie ma. Da się to zrobić profesjonalnie. Do tego potrzebny jest moduł świateł z polifta czyli LM2 - podpinamy się wtedy pod długie światło, na długich ustawiamy dzienne - wtedy świecą ringi, długie światło robimy na przesłonie z Bixenonu i gotowe ;-) drugim rozwiązaniem jest zakup tych modułów od Jafra ale nie mam i nie próbowałem to się nie wypowiadam czy działa i jak działa. Myśle że moduł LM2 będzie dużo lepszym rozwiązaniem a wyjdzie troszkę drożej ;-) , moduł LM2 to ok 500 zł ;-). Podobno da się czasem kupić za 300 zł ;-) Ja nie znalazłem. Jak ktoś ma w tej cenie dać znać, sprawdzę organoleptycznie czy rzeczywiście da się to wszystko tak pokodować ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł DRL od Jafry nie jest potrzebny. Też kupiłem i zamontowałem. Bezproblemowo możesz sam ograniczyć moc ringów i wszystko masz ładnie zamknięte w lampie. Co do DRL to tak jak wspomniał dedmike, nie są to prawdziwe dzienne, ale wsio do ogarnięcia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.