Skocz do zawartości

problem ze sterownikiem ABS nr 265 900 001


raf1987r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze sterownikiem ABS nr 265 900 001, nie znalazlem nic konkretnego na forum dlatego prosze o pomoc.

Moj sterownik byl calkowicie padniety dlatego kupilem uzywany o tym samym numerze ale po podlaczeniu wyskakuje blad prawego tylnego kola. I takie mam pytanie jak zaklada sie uzywany sterownik to trzeba go jakos kodowac czy poprostu wystarczy go zalozyc i powinien dzialac bez zadnych przerobek. Z gory dziekuje wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjścia są dwa. Kupiłeś uszkodzony sterownik, albo masz uwalony czujnik. Co prawda niby trzeba robić adaptację sterownika. Ja u siebie jeszcze tego nie zrobiłem, ale po wymianie sterownika na sprawny wszystko było ok, bez adaptacji.
Robota to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik trzeba kodować, bez kodowania zniknie abs ale ASC dalej będzie się świecił. Jeżeli pokazuje tylko błąd prawego tylnego koła a licznik działa to przełóż czujniki z lewej strony na prawą i podłącz komputer jeżeli błędy zamienią się miejscami to masz rozwiązanie, jeżeli nie - miernik w ręke i znajdź rozpiske pinów we wtyczce od sterownika i sprawdź przejście i ewentualnie opór między wtyczkami (przykład z mojej bmw to zaśniedziałe kable przy kole). Jeżeli wykluczysz te wszystkie przyczyny to bierz sie dopiero za otwieranie sterownika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik trzeba kodować, bez kodowania zniknie abs ale ASC dalej będzie się świecił. Jeżeli pokazuje tylko błąd prawego tylnego koła a licznik działa to przełóż czujniki z lewej strony na prawą i podłącz komputer jeżeli błędy zamienią się miejscami to masz rozwiązanie, jeżeli nie - miernik w ręke i znajdź rozpiske pinów we wtyczce od sterownika i sprawdź przejście i ewentualnie opór między wtyczkami (przykład z mojej bmw to zaśniedziałe kable przy kole). Jeżeli wykluczysz te wszystkie przyczyny to bierz sie dopiero za otwieranie sterownika.

Jeżeli włożył sprawny sterownik o takich samych nr to zgasna kontrolki. Mialem taki sam problem i winna była pompa. Wywalało bład czujników za każdym razem inne koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do kolegi pytanko - na jakiej podstawie stwierdziłeś że masz całkowicie padnięty sterownik?

Ja miałem u siebie problemy, które na logikę, na podstawie opinii mechaników i elektryków, oraz na podstawie niemal wszystkich wypowiedzi zebranych z forum - wskazywały na całkowicie padniętą pompę.

Już miałem regenerować - kiedy przy okazji wymiany tylnego łożyska - wszystkie problemy znikły (dodam, że INPA nie wskazywała żadnego konkretnego błędu).

Nasze BMki potrafią czasem zaskoczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
az w koncu na kompie wyskoczyl komunikat uszkodzony sterownik i juz nic mu nie pomoglo.
Jedynym sprawdzeniem czy sterownik jest padnięty,jest podmiana go na sprawny,komputer nie pokaże,że uszkodzony jest sterownik.Ja kupiłem używkę 001 i po wymianie nic nie robiłem (kodowanie itd.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary sterownik mialem naprawiany chyba 3 razy i zawsze byl jakis blad, az w koncu na kompie wyskoczyl komunikat uszkodzony sterownik i juz nic mu nie pomoglo. a juz moj problem ogarnal moj mechanik, jutro sie dowiem dokladnie co zrobil i opisze

 

I jak tam kolego po naprawie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.