Skocz do zawartości

e36- 316- compact - coś trzeszczy(tyrkocze)FOTO


BMW6969

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , mam problem mianowicie, odpalam silnik ,podnosze maske i słysze dziwne tyrkoczenie jakby cos było luźne albo jakby ocierało o coś .

 

Po dłuższej analizie dotykam taki element czarny i dźwięk delikatnie ustaje ...? Zrobiłem nawet zdjecie ..może mi powiedziecie co to może być...?

 

To ten element do którego jest przykręcony bagnet...

 

 

http://images40.fotosik.pl/1518/5f872e3e9bd93d55med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z całym szacunkiem kolego ufo000000 ale Kolega pyta chyba o ten bałagan który jak kiedyś gdzieś poczytałem reguluje długość kolektora ssącego. Tak na prawde nie wiem nie wiem jak to sie nazywa ale raczej nie odma.

Jeśli masz LPG i czasami Ci strzela to moglo sie to rozlecieć. Można to obejrzeć na 2 sposoby, wyciagnać to urządzonkolub zwalić kolektor górny. Powinna na końcu tego być klapka ruchoma sterowana bolcem a ten z kolei podłączony do membrany (do membrany proponuje nie zaglądać bo różnie to bywa ze złożeniem tego). Da się jeździć z uszkodzonym. Jeśli strzela to szkoda kasy na nowy. Jeśli wydaje jakiś dźwięk może świadczyć o jakiejś nieszczelności - uszczelnić

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie albo sie nie da, u mnie po strzale urwalo ta przepustnice, a przetyczka na ktorej sie trzymala wyleciala dolem razem z mechanizmem sterujacym, w zwiazku z czym w dolocie byla dziurka ktora zasysal lewe powietrze...

 

z tym, ze u mnie ten element nie jest plastikowy, jak an zdjeciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG jest w tym aucie , lecz zrobiłem nim już ponad 30 tys km i nie strzelił ani razu (II gen) , a mam problem z falowaniem obrotow na gazie jakby łapał lewe powietrze...

 

wracając do tego problemu , można tą osłonke zdjąc samemu ? nic sie nie wyleje z tamtąd czy wysypie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.